PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262774}

Ranczo

7,4 82 792
oceny
7,4 10 1 82792
6,6 7
ocen krytyków
Ranczo
powrót do forum serialu Ranczo

Opinie o sezonach

ocenił(a) serial na 7

Ostatnio wróciłem do serialu. Od jego końca minęły już 3 lata wiec można wszystko ocenić na chłodno. Sezony 1,2,4 mistrzostwo świata jedno z najlepszych dzieł kultury jakie w życiu widziałem, oglądając je można zapomnieć o wszystkich problemach i całym otaczającym świecie zupełnie jakby się czytało książkę a nie oglądało serial/film. Sezony 3 i 5 trochę mdłe ale dalej mają to co nadje serialowi klimatu klimat swojskiej wsi gdzieś na końcu świata. Niestety od 6 sezonu gdy akcja przenosi się do warszawy cały klimat serialu pryska. To co go nadawało czyli totalna głusza zostało od niego całkowicie zatracone.Pierwsze 5 sezonów to historia komediowa ale taka która się mogła się wydarzyć na prawdę a od 6 to jakaś krzyżówka sitcomu i serialu obyczajowego. Dodatkowo Lucy która w sezonach 1-5 była ideałem kobiety od 6 stała się nie stabilną emocjonalnie jędzą obwiniającą wszystko i wszystkich o swoje nie ogarniecie życiowe. 7 sezon i cały wątek z jej aresztowaniem to zmarnowany potencjał na Ranczo wilkowyje 2. Sezony 8,9 i 10 to już właściwie tylko dramaty, nerwy, stres i darcie mordy wszystkich na wszystkich. Dodatkowo wkurzające postacie Moniki i Oli zrobione chyba tylko po to by męska cześć widowni miała na czym oko zawieść. Gdyby się to skończyło na 5 sezonie to serial byłby arcydziełem tak to w ogólnej ocenie jest tylko dobry.

ocenił(a) serial na 10
FanKlocucha95

Nie zapominaj, że w początkowych seriach też zdarzały się nierealistyczne wątki, np. zjawiska paranormalne u Solejuków czy najazd mafii na Wilkowyje. Ale poza tym generalnie się z tobą zgadzam - serial miał swój klimat, dopóki akcja toczyła się tylko i wyłącznie w Wilkowyjach. Natomiast od momentu, w którym Kozioł rozpoczął karierę senatora (i w dodatku gwiazdy medialnej), to już niestety przestało być to samo. Gdzieś uciekła ta swojskość, tak dobrze znana każdemu, kto wychowywał się na wsi albo w małym miasteczku. Mimo to w dalszych ciągu można się było od czasu do czasu z czegoś pośmiać, chociaż ostatnie dwie serie w moim przekonaniu były kompletnie nieudane. Jednak nie psują mi one aż tak bardzo odbioru całego serialu.

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

No właśnie i to jest ten fenomen, że serwują nam dwie słabsze serie i nie ma co udawać, że jest inaczej, a w gruncie rzeczy nie zaburzają one nawet trochę tej klasy tego serialu i tego co przez lata zbudował. I pozostał w pamięci jako ten nadal najlepszy na polskim rynki w kategorii obyczajowo-komediowej.
Pytanie czy jak nagrają te dokrętki o których coraz głośniej to czy nadal dobry odbiór pozostanie zachowany...

ocenił(a) serial na 7
Rafiki_07

Pamiętam miałem nawet o tym wspomnieć ;) Tylko że te wątki nawet czasem trwajace dużej niż jeden odcinek jak np. czary babki nie zaburzały głównej historii a te w późniejszych sezonach już zaburzą. Największym absurdem jest dla mnie że Solejukowa która myślała że MB jest polką nagle zaczęła studiować filozofię i że tak mało ogarnięty człowiek jak kozioł został prezydentem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones