PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262774}

Ranczo

7,4 82 828
ocen
7,4 10 1 82828
6,6 7
ocen krytyków
Ranczo
powrót do forum serialu Ranczo

Quiz o Ranczu?

ocenił(a) serial na 9

Zasady są proste:
Staramy się poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane wcześniej, a następnie sami piszemy
nowe:)

Ja zaczynam:
W jednym z odcinków Solejuk myślał,że jego pole jest roponośne, z czego tak naprawdę
wyciekała ropa?

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Czy byli to Borowski i Herbert?

Do jakich jeszcze twórców literatury i dzieł literackich znajdziemy nawiązania w ,,Ranczu"?

ocenił(a) serial na 10
Rosa_Blanca_2

No więc po kolei:
*W pierwszym sezonie Lucy zaczęła czytać ,,Konrada Wallenroda'' po rozmowie z Witebskim o mentalności Polaków.
*W odcinku ,,Diabelskie porachunki'' Kusy cytuje fragment ,,Fantazego'' Juliusza Słowackiego.
*Wielokrotnie różne postacie odwoływały się do fragmentów Pisma Świętego. Byli to m.in.:
- Michałowa i jej ,,Oko za oko, ząb za ząb'' (podczas remontu kościoła w pierwszym sezonie),
- ksiądz proboszcz i cytat z Księgi Przysłów podczas kazania w odcinku ,,Diler pierogów'',
- ksiądz proboszcz podczas poważnej rozmowy z księdzem Robertem (nawiązanie do ,,Hymnu o miłości'' z listu św. Pawła),
- Kinga cytująca świętego Łukasza podczas rozmowy z księdzem proboszczem i podczas pózniejszej rozmowy z księdzem Robertem.
*Kiedy Witebski chciał pożyczyć od Kusego pieniądze, ten zacytował mu słynną sentencję z ,,Boskiej Komedii'' Dantego.
*Do tego utworu nawiązał także ksiądz proboszcz w swojej kwestii: ,,(...) to urządzi mi tu ona takie piekło, że... Dante by tego nie opisał.''
*Kusy także zacytował fragment ,,Fausta'' podczas kolacji u Koziołów w odcinku 65.
*Owo zdanie zacytował również ksiądz Maciej w ostatnim odcinku serialu.
*Lucy w trakcie kłótni z mężem w jednym z odcinków sezonu szóstego odwołała się do bohaterów sienkiewiczowskiej ,,Trylogii'' - Kmicica i pana Wołodyjowskiego.
*Lucy, Kusy i Kinga wielokrotnie czytali Dorotce fragmenty różnych książek, w tym nawet ,,Panią Twardowską'' Mickiewicza.
*Lucy w szóstym sezonie chciała wynegocjować dla dzieci w gminie książki Jana Brzechwy.
*Klaudia w ostatnim odcinku ósmej serii nawiązała do bohaterów antycznych tragedii - Antygony i Edypa.
*No i nie można zapomnieć o pamiętnej imprezie u Solejuków, podczas której Kusy i Witebski cytowali fragmenty ,,Wesela.''
Tyle na szybko pamiętam, być może takich sytuacji było jeszcze więcej. ; )

Kto i w jakiej sytuacji stwierdził, że ,,narodowość nie ma żadnego znaczenia, jak człowiek przyzwoity''?

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Do poprzedniego pytania dodałabym jeszcze wiersze C.K. Norwida - ,,Moja piosnka" (w interpretacji Kazimiery Solejukowej, ubiegającej się o stanowisko lektorki w radiu Czerepacha - ,,Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba...) oraz ,,W Weronie"(wykonanie na konkursie młodych talentów w domu kultury przez Julkę Wargaczównę - ,,Nad Capuletich i Montekich domem...), który stanowi, oczywiście, nawiązanie do dramatu Szekspira ,,Romeo i Julia".


Stwierdzenie Więcławskiej dotyczy Lucy, a chodzi o różnice w mentalności (chyba o zapatrywania na życie w wolnym związku).


Kto i do kogo skierował następujące słowa: ,,Śmierdzi jak z gorzelni po bombardowaniu".

ocenił(a) serial na 10
Rosa_Blanca_2

Powiedziała to Michałowa o Czerepachu, kiedy spotkała go nieco pijanego przed wejściem do kościoła.

Które miejsce w województwie pod względem wyników testów gimnazjalnych zajęło wilkowyjskie gimnazjum w trzecim sezonie serialu?

Rafiki_07

Czwarte miejsce

ocenił(a) serial na 10
Grzegorz_Godyn_2

Wow, dzięki za odpowiedź! Nie sądziłem, że potak długim czasie komuś będzie się chciało reaktywować ten temat. : )

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Zawstydzoną, skonsternowaną i zbitą z tropu Michałową widzimy, moim zdaniem, tylko w jednej scenie - gdy dowiaduje się od Witebskiego co znaczy ,,pikantny wywiad". Zasłania wtedy ze wstydem twarz tacą i ucieka z pokoju ;).

ocenił(a) serial na 10
Rosa_Blanca_2

No tak, szczerze mówiąc, kompletnie zapomniałem o tej scenie. ; )

Jeśli zaś chodzi o moje ostatnie pytanie, to byłaś bardzo blisko - chodziło o Borowskiego i Słowackiego. (wszak padły tam słowa o ,,kamieniach na szaniec'').

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Rzeczywiście - strzał. Pierwszy zysk wynosił 2,5 tys. Każda z kobiet (babka, zośka z matką, Wargaczowa i Myćkowa) zarobiły po 500 zł.

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Kobiety zarobiły nie 20 tys., lecz 2,5 tys. (Każda po 500 zł - Babka, Zośka z matką, Wargaczowa i Myćkowa).

gaudium

Jeszcze Francesca (pilnowała, żeby mężczyźni nie uciekli).

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
FotaxD

ta sama sytuacja co z Chotecka była z Lida Sadowską grajacą asystentke Czerepacha i prezesa Kozioła - Olą. Sadowska tez była w ciazy, sprytnie ukrytej, kadrowanie tylko góry postaci, czy tez siadała tak by zasłaniał ja monitor, czy "krzesło", zatrudniono tez dublerkę, która pojawia się w scenach gdy asystentka grała tyłem do kamery ( np gdy biegła zatrzymac uciekajacego przez pole Kozioła, który nie chciał grac w improwizowanych filmiku w którym miał uratowac 'pastuszka')

użytkownik usunięty
cammma

Ta aktorka nazywa sie Lidia Sadowa.Wiem bo ja uczylam.:)

martynka30112

Z traktora

Wiktoriakko

Właśnie przeczytałem cały quiz. Fajna zabawa, szkoda że coś urwał się wątek.
To może ja żadna pytanie.
Ile sołectw liczy gmina Wilkowyje?

ocenił(a) serial na 10
PanTenorek

Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Nie jestem wprawdzie pewien, ale kojarzy mi się, że w jednym z odcinków dziewiątej serii Fabian mówi Lucy, że gmina liczy 42 wsie, więc takiej też udzielam odpowiedzi - 42 sołectwa.

To teraz pytanie ode mnie - kto wszedł w skład nieformalnej rady, która miała podjąć na plebanii decyzję w sprawie odbudowania knajpy w Wilkowyjach?

ocenił(a) serial na 8
Rafiki_07

Wioletka, Stasiek, Wójt i Dyrektorka prawdopodobnie.
To teraz pytanie ode mnie- W którym odcinku Fabian Duda powiedział do Wójta? "Kocham Pańską córkę, a Pan w tym dresie i siekierką wygląda groteskowo, dobranoc."

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

Niestety, odpowiedź nie do końca poprawna. Wioletki o dziwo w tym zestawieniu nie było, natomiast oprócz Wójta, Staśka i Dyrektorki do rady zostali zaproszeni także - Lucy, Stach Japycz, Ksiądz proboszcz, Michałowa i doktor Wezół.

Fabian wypowiedział to zdanie w odcinku ,,Przewroty kopernikańskie''.

Aby tradycji stało się zadość, teraz kolej na moje pytanie - u kogo ostatecznie zamieszkał Marek Karat, po tym jak dzięki Kusemu i Witebskiemu znalazł zatrudnienie w wilkowyjskim gimnazjum?

ocenił(a) serial na 8
Rafiki_07

U Babki Zielarki chyba.
Jak miał na imię Włoch, kolega Franceski z patrolu w 5 sezonie??

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

Ten policjant miał na imię Antonio.

Co Kozioł, Czerepach i Ola obiecali redaktorowi ze sztabu prezydenta, który podesłał im pytania przygotowane na telewizyjną debatę?

ocenił(a) serial na 8
Rafiki_07

Miejsce do Europarlamentu
W którym odcinku po raz pierwszy pojawił się Stach Japycz?

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

Stach Japycz po raz pierwszy pojawił się w odcinku ,,Lokalna rewolucja''.

Przeróbkę której powstańczej piosenki wykonali Patryk i Jola w ramach sprzeciwu wobec aresztowania Lucy?

ocenił(a) serial na 10
Rafiki_07

Chodzi o piosenkę Siekiera,motyka

Kto załatwił Pietrkowi fuchę na budowie w Anglii?

ocenił(a) serial na 10
Andrelapate

Pracę tę załatwił Pietrkowi jego kuzyn z Kocka.

Kto wypowiedział pierwsze zdanie w pierwszym odcinku ,,Rancza''?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones