PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875424}
7,1 4 021
ocen
7,1 10 1 4021
Receptura
powrót do forum serialu Receptura

Uważam, że sam pomysł na serial jest niezły, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. O ile do części z przeszłości nie mam większych zarzutów, to teraźniejszość irytuje mnie jak większość seriali TVNu. Kto w ogóle pisze te dialogi? Postacie zdecydowanie przerysowane - koleżanka Zosi, jej rodzice, chłopak - ich zachowanie jest wręcz karykaturalne. Na siłę wprowadzone wątki komediowe, które wcale nie śmieszą, a żenują - kiczowata muzyka słuchana przez chłopaka i picie wódki w podkoszulku w garażu, bo przecież jest ze wsi, jedzenie jajek przez bliźniaków w autobusie, który swoją drogą jest tak starym modelem, że nie wiem gdzie niby obecnie takie jeżdżą. A z drugiej strony studenckie życie - dwupoziomowy apartament kolegi ze studiów z widokiem na całą Warszawę…

zarzi

CYTAT : Kto w ogóle pisze te dialogi?.... W budynku TVN jest pokój scenarzystów. Wpada do niego dyrektor z góry. Hej , mam pomysł na serial , wy kucharze i kucharki scenariuszowe znacie receptury. Więc ma być tak - scenariusz ma mieć kobiety za główne bohaterki , bo one oglądają teraz telewizję . Dialogi mają być proste aby każdy nawet po 3 klasach je zrozumiał . Przecież wnuczki teraz później idą spać , i mogą oglądać nasz serial. Ma być dużo sytuacji w których można wkleić product placement. No i ma być męska rola - jakiś gościu w którym zakochuje się nasza bohaterka. Ona najlepiej jakby pochodziła z małej miejscowości i dzięki swojej ambicji i pracy osiąga pozycje w stolicy. Wiem, dialogi komediowe są trudne ale nie będę dodatkowo płacił satyrykom za dialogi , od czego mam was na etacie ? Zatrudnimy znanych aktorów bo widzowie lubią twarze które już znają. Wnętrza maja być na bogato, stroje też dobrze uprasowane , ogólnie sterylność , żadną z osób nie może mieć choroby , sterylność wszędzie.itd itd

ocenił(a) serial na 5
zarzi

Po prostu kolejne irytujące, głupawe serialidło

ocenił(a) serial na 3
zarzi

właśnie obejrzałam ten serial i po pierwszym odcinku oceniłam go na 7, ale z każdym kolejnym odcinkiem niedorzeczności i idiotycznych akcji, dialogów, którym nie było końca obniżały ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones