PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005160}

Resident Evil: Remedium

Resident Evil
4,4 5 036
ocen
4,4 10 1 5036
Resident Evil: Remedium
powrót do forum serialu Resident Evil: Remedium

dlaczeog ?

ocenił(a) serial na 1

widze zapowiedz Resident evil serial, mysle sobie super, p czym ogladam trial i oczywiscie co, same czarn.. znaczy murzyny, a szkoda. podziekuje za taki serial

Konradomoreno666

Bo ludzie to nie tylko tacy rasiści jak ty ;)

Radek_Traczyk

to niech zrobia bialego szafta

ocenił(a) serial na 4
Radek_Traczyk

Jaki rasista, realista... fan gry

ocenił(a) serial na 1
Radek_Traczyk

Jak kiedyś czarny aktor kojarzył mi się z dobra rolą (Morgan, Denzel, Will) to teraz widzę czarny, nie oglądam bo na bank scenariusz do dupy a gra aktorska jak przedstawienie w 1 klasie podstawówki.

Konradomoreno666

No tak, bo ludzie w USA są tylko biali.

ocenił(a) serial na 3
Quellehir

Śmieszne jest to że netflix olewa adaptacje i robi swoją historie.Zerknij na oryginał 

Rychu1996

"Śmieszne" by było i w sumie jest, jakby zrobili w jakimś serialu Hitlera, Napoleona, albo jakąś inną prawdziwą postać z białej czarną, albo z czarnej białą, ale nie w tym przypadku. Gdzie akcja dzieje się w wymyślonym świecie.
Po za tym pisząc komentarz nie chodziło mi wcale o to czy główne postacie są odwzorowane, bo nie da się ukryć, ze pewnie do większości byłoby lepiej jakby tak było. Tylko o to, że "same murzyny" i tylko z tego podowdu podziękuje się za oglądanie.

Quellehir

Są filmy i seriale, gdzie białe historyczne postacie są odgrywane przez czarnoskórych aktorów. ;)

SteelMike

Tak są i takie, ale czy w tym wypadku mamy z czymś takim do czynienia? Jeśli nie to po co to przywołujesz?

Radek_Traczyk

Nie pisałem do Ciebie. Przeczytaj komentarz na który odpowiadam, to będziesz wiedział o co chodzi. ;)

SteelMike

:) 

ocenił(a) serial na 1
SteelMike

I wtedy już nic z historia nie mają wspólnego ;)

Rychu1996

Po obejrzeniu dwóch odcinków śmieszne jest to, że (mały spoiler będzie) jedna z bohaterek po ugryzieniu przez zainfekowanego psa pyta czy będzie miała kwarantannę, a w odpowiedzi słyszy, że nie nie będzie miała, bo to nie COVID xD no i standardowo w tym przypadku właścicielka firmy ma żonę, ale po tym jak w jakiejś animacji wystąpił transwestyta gej to do tego się przyzwyczaiłem w nowych produkcjach nie tylko netflixa.

Rychu1996

Dlatego to sie nazywa adaptacja może mieć swoją wizje na to jak wygląda świat w produkcji ale polaczki cebulaczki muszą sie zesrać że czarni są o nieee straszne.

ocenił(a) serial na 3
Okarim

Przecież to nie jest adaptacja, podobno jest to kanoniczna seria.

iluvatar11

Odnoszę się do debilnego komentarza a nie do serialu

ocenił(a) serial na 3
Okarim

Dowiedz się co to jest adaptacja , potem wróć

Rychu1996

Adaptacja filmowa (łac. adaptatio ’przystosowanie’), in. ekranizacja – przeznaczona do sfilmowania przeróbka pierwotnego materiału literackiego, teatralnego, muzycznego lub innego artystycznego. Celem ekranizacji jest dostosowanie adaptowanego utworu do wymogów nowego medium, odmiennego materiału bądź potrzeb i wymagań nowej publiczności[1]. wRóciłem kretynie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
Okarim

Jestem rasistą ? , pokarz w którym momencie obraziłem kogoś za inny kolor skóry i nie obrażaj młokosie. Adaptacji w odniesieniu do wszystkich rodzajów utworów. Rozumie się przez to najczęściej przystosowanie tekstu literackiego na potrzeby scenariusza, użycie motywów fabularnych utworu literackiego jako podstawy przy pisaniu scenariusza. Zabiegi adaptacyjne w filmie mogą być jednak oczywiście o wiele bardziej złożone i wielopłaszczyznowe. Obejmować mogą różne rodzaje reartykulacji innego dzieła w języku filmu i w tworzywie filmowym, prócz parafrazy i transformacji fabularnej także adaptację idei, formy czy szeroko pojętej wymowy i treści adaptowanego dzieła.

Rychu1996

Najpierw, to się zaprzyjaźnij ze słownikiem, nieuku jeden. Wstyd, jesteś 3 lata młodszy ode mnie i wieku 26 lat nie umiesz prawidłowo napisać słowa "pokaż" - wstyd

ocenił(a) serial na 3
Makaveliforever

Będziesz mnie obrażał za nieuka za jedną literówkę. Jaki jest sens twoje prowokacji ?

ocenił(a) serial na 3
Makaveliforever

Nie wiem dlaczego twierdzisz że jestem od ciebie 3 lata młodszy , nawet nie znasz moje wieku. Rychu1996 - dla jasności mój nick nie przedstawia mojego imienia i rocznika , i nie jest mi wstyd "pokarz" każdy może popełni błąd ortograficzny , nie wytykaj mi braku wiedzy ,nie znasz mnie nie ocenia . 

ocenił(a) serial na 1
Okarim

Oczywiście, że twórcy mogą mieć swoją wizję. A ja - jako odbiorca - mogę jej nie aprobować, a prosciej: serial ma prawo mi się nie podobać z powodu złego w mojej ocenie doboru aktorów.

x_Santriel_x

Dopóki oceniasz tylko i wyłącznie grę aktorską jasne nie ma najmniejszego problemu ale w momencie gdy wytykasz kolor skóry aktora jest to żenujące. Problem jest taki że na filmwebie w produkcjach gdzie są czarnoskórzy aktorzy grający postacie które w oryginalnej produkcji były białe przeważnie mają ocenę zaniżoną w stosunku choćby do takiego IMBD co pokazuje jak bardzo Polska jest zacofanym krajem

Okarim

Nikomu nie przeszkadza to, że aktor jest czarny. Przeszkadza niedopasowanie aktora pod względem wyglądu do granej przez niego postaci. Potem w kanonie wychodzi taki bubel, że sklonowano białego Weskera, z którego powstało kilku czarnych Weskerów. Gdzie tu logika?

ocenił(a) serial na 5
SteelMike

Jak nikomu? Autorowi posta choćby, który nawet w tytule nie ukrywa swojego rasizmu. Co innego niechęć do czarnych aktorów w rolach, w których chciałoby się zobaczyć białego czy jakiegokolwiek innego, bo dopasowanie itp., a co innego zupełnie rasizm, nie pozwalający nawet neutralnie podejść do takiej produkcji, wypowiedzieć się bez obelg i obrażania innych ras i dać oceny innej niż 1,obejrzawszy zaledwie 1 odcinek lub nawet nie to.

Okarim

to co bys powiedzial na bialego shafta albo czarnego (komiksowego)brucea lee?

ocenił(a) serial na 4
Rychu1996

Netfliks jest jak rosja, pisze na nowo historie świata

ocenił(a) serial na 2
Quellehir

Poczytaj matole statystyki, w USA czarnych jest 15%. W filamch netflixa wygląda jak by to było co najmniej 50% i do tego nie bandziorów tylko czarni to sama elita społeczna.

pawulon1_2

Matoł to mógł Cię zrobić. I w którym miejscu napisałem, że większość w USA jest czarna?

pawulon1_2

W tym filmie patrząc na głównych bohaterów i ich popychadła to co najmniej 70%. Niebywałe, to nie serial o murzyńskim getcie. :)

Konradomoreno666

Serio?... W takim razie podziękuję, szkoda :( myślałem, że Coś z tego będzie....

ocenił(a) serial na 3
sztohas

myślisz w ogóle ?

Konradomoreno666

to moze wyhoduj sobie jaja i większego siusiaczka to nie bedziesz mial kompleks bialego gamonia

ocenił(a) serial na 1
master_of_vinyl_donuts

Hahaha wrzuty na penisa. Ile Ty masz lat 13 gamoniu ;)

Konradomoreno666

spokojnie na wpisy master_of_penis_licking nie ma co odpisywać, troll pospolity co ten sam wpis wszędzie wrzuca

greedo23

wrzucilem tylko pod tym serialem, takze bujaj wory gnido23

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
Konradomoreno666

Weź skończ z tymi rasistowskim wypocinami.

ocenił(a) serial na 1
Konradomoreno666

Obejrzałem jeden odcinek. Problemem tego badzieowa nawet nie są murzyny. Hahaha mam nadzieje ze nie będą tego badziewia kontynuować

Konradomoreno666

Co tam ciemnoskórzy. Odpaliłem koreański serial a tam sami... Azjaci w dodatku każdy taki sam, co się dzieje na tym świecie, skąd to się wzięło, dlaczego każdy nie jest biały? :p

Konradomoreno666

Charakterystyczną cechą Alberta Weskera z gry Resident Evil było to że chłop był biały jak śnieg bo nie wychodził na słońce, jak pieprzony wampir, a obsadzenie w jego roli czarnoskórego aktora jest domeną rasizmu, który stosuje Netflix.

ocenił(a) serial na 5
Konradomoreno666

Dlaczego czarni nie a żółtki tak ?

ocenił(a) serial na 5
Konradomoreno666

Dlaczego piszesz "murzyny"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones