PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005160}

Resident Evil: Remedium

Resident Evil
4,4 5 036
ocen
4,4 10 1 5036
Resident Evil: Remedium
powrót do forum serialu Resident Evil: Remedium

jest coś w tej opinii, że Netflix rozbudza rasizm wśród ludzi. naprawdę komuś czarni przeszkadzali w serialach i filmach przed erą netflixa? ktoś w ogóle na to zwracał uwagę? A jak jest teraz? Ja zawsze nienawidziłem rasistów a dziś ah szkoda gadać. ktoś nam robi wodę z mózgów i celowo albo niecelowo osiąga odwrotne skutki do oficjalnie zamierzonych :(

ocenił(a) serial na 3
sheppre

LOL nikomu nie przeszkadzali, bo ich prawie nie było. A jak już byli to jako postacie drugoplanowe często przedstawiane stereotypowo.

Niskobudzetowy

Widać marni z nich aktorzy

Grzegorz_Krzyszczuk

Po co Ty tu w ogóle jesteś? To jest Filmweb, a nie rasistowski targ. Wracaj tam, skąd przybyłeś i nie zaśmiecaj nam portalu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Corderosa

To Ty zaśmiecasz portal ucinając dyskusję , bo niektórym widzom nie podoba się obsada z klucza poprawności politycznej. Mnie nie przeszkadzają aktorzy tacy jak : Lorence Fishbourne czy Whoopie Goldberg ale dziady nasadzone na daną rolę z w/w klucza poprawności.

ocenił(a) serial na 4
Corderosa

Jak białego blondyna robi się łysego smolucha to trudnie nie być rasistą, a nawet trzeba.

Grzegorz_Krzyszczuk

A jednak typowy rasista sie znajdzie. Drugoplanowi marni aktorzy. Will Smith, Samuel L Jackson, Morgan Freeman, Eddie Murphy?

Niskobudzetowy

Dokładnie. Czarni aktorzy nie istnieli kilka lat temu :))

GamoraRuss

Potwierdzam. The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men.
Swoją drogą gratuluję kunsztu Niskobudrzetowemu, uwielbiam takie wyrafinowane w swojej prostocie trolle, z przyjemnością dokładam reakcję do burzy :)

ocenił(a) serial na 2
Niskobudzetowy

Eddie Murphy, Samuel L. Jackson, Denzel Washington, Morgan Freeman, Wesley Snipes, Laurence Fishburne, Forest Whitaker, .... nie istnieli kilka lat temu? ok w latach 60 nie było dużo czarnych grajacych główne role w holywood, ale przed netflixem dobrzy czarni aktorzy dawali radę bez naginania rzeczywistości

ocenił(a) serial na 7
Niskobudzetowy

Prawie ich było to może przed drugą wojną światową. A filmy z Eddym Miurphy, Whoopie Goldberg, czy Billym Cosby?

Fox1990

Morgan Freeman, Denzel Washington, Martin Lawrence, Hally Berry, Chyba Holding Junior, Samuel L. Jackson, Sidney Poitier, Wilk Smith, Oprah Winfrey to oczywiście wszystko rowniez nieznane persony. ;-)))

Chlor_3

Sidney Poitier to był aktor

ocenił(a) serial na 8
Niskobudzetowy

Sranie w banie albo pieprznie w bambus

Niskobudzetowy

Owszem byli np. "The Wire" - a tak w ogóle było kilku naprawdę dobrych a teraz wciskają masę cieniasów z głupim wyrazem gęby zabierając miejsca pracy innym utalentowanym aktorom

ocenił(a) serial na 6
Niskobudzetowy

Zmień okulistę jeżeli nie widziałeś czarnych aktorów wcześniej w filmach

Niskobudzetowy

A myślałem że w tym kraju tylko homoseksualistom się obrywa, a tu też zacofanie o kolor skóry XD a w niedziele do kościółka? No cóż... rozumiem, że nie lubisz Skazanych na Shawshank przez główną rolę Freemana? :D

ocenił(a) serial na 1
sheppre

ludzie irytują się nie dlatego, że widzą czarnoskórego bohatera przykładowo NIGDZIE nie znajdziesz podobnych opinii pod "jestem legenda" Ludzie się irytują, ponieważ niszczone są tytuły, które w jakimś stopniu są bliskie ich sercu, specjalnie, aby zadowolić lewackich poje ów, którzy i tak mają w dupie czy wesker jest czarny czy nie.

1253_1642

Tylko że wiesz że to serial na podstawie pewnej historii. W tej historii ta postać była biała. Masakra

ocenił(a) serial na 1
Karol_Malcer

w ogóle nie zrozumiałeś tego co napisałem. Przeszkadza mi, że wesker jest czarny natomiast nie przeszkadza mi fakt, że jakąś postać gra czarnoskóry aktor xd

sheppre

Masz pełną rację, nikomu nie przeszkadzali, prawie każdy film z Denzelem Washingtonem uwielbiam. Ale to co oni zrobili to faktycznie ma budzić podziały rasowe. Każdy biały to debil i gamoń, co by sam sobie tyłka podetrzeć nie potrafił bądź postać skrajnie zła. Dobre i rozsądne postacie to murzyni, lgbt julki i kobiety.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
KarotaPL

Jesteś pełnym pogardy rasistą, Taki chłopek pańszczyźniany. Zakompleksiony typ, który myśli, ze jest chociaż lepszy od czarnoskórych ludzi. Nie, nie jesteś. A Jezus urodził się w Israelu i wszyscy biali myślą, ze był biały.

Corderosa

Z Całunu Turyńskiego wynika, że był biały.

Corderosa

Nie mógł urodzić się w izraelu gdyż takiego państwa nie ma

Corderosa

Jedź na Erasmusa do Kenii. Tam się spełnisz.

ocenił(a) serial na 3
sheppre

bardzo trafny komentarz. Pozdrawiam.

sheppre

Wypowiem się od siebie. Kolorowi aktorzy w żadnym wypadku mi nie przeszkadzają, w większej mierze tego nie zauważam i nie przeszkadza mi to...
Problem pojawia się kiedy pojawią się czarny Wesker, czarna Hermiona i czarny Jan Paweł II.
Niech stworzą po prostu nową postać i nikt nie będzie się spinał. Po co wpychać multikulti w kanon?

ocenił(a) serial na 1
sheppre

Kiedyś czarnych w filmach było tylu ilu ich jest w amerykańskim społeczeństwie czyli ok 12%
Obecnie w produkcjach Netflixa bez względu czy akcja toczy się w europejskim dworze królewskim, wśród wikingów czy kowbojów jest ich statystycznie zbyt wielu i po prostu tam nie pasują

ocenił(a) serial na 3
lamp79

Csssssss, nie mów nie wygodnej prawdy bo zaraz jakiś "obrońca uciśnionych" typu Corderosa wyzwie Cie od rasistów itp.

APA

Przecież najlepiej być "oficerem SS" i traktować tych uciśnionych z góry. W tym przypadku, jedyny sukces, którym biały się szczyci jest fakt, że nie jest czarny. Uważasz, że to sprawiedliwe? I właśnie ten biały, który tak po prostu wziął sobie czarnoskórych za niewolników i ściągnął do Ameryki, żeby mu służyli za darmo.

Corderosa

Kolejny obrońca "uciśnionych". Nie wiem czy uważałaś na lekcjach historii ale niewolnictwo w USA zniesiono 300 lat temu, to po pierwsze. Czym może szczycić się biały? Powiedz mi czym może szcxycić się statystyczny murzyn. Uciśnionych? Przez kogo niby? Błagam, stać cię na więcej. Zresztą powiedz mi, czy w serialu bazowanym na jakimś dziele gdzie są OPISY POSTACI, opartym na historii czy też, jak w przypadku tego serialu, serii gier gdzie po prostu nie można mieć wytłumaczenie że opis był niedokładny, całkowita zmiana postaci NA PRZYKŁAD przejawiająca się inną rasą tylko dla poprawności politycznej jest w porządku wobec fanów?

Corderosa

Nie wiem czy wiesz, ale niewolnictwo w Afryce istniało tysiące lat przed przypłynięciem tam białego człowieka. Czarni niewolili czarnych. Co robili Egipcjanie? Łapali niewolników. Co później robili czarni? Sprzedawali swoich obiboków białym, bo byli im zbędni.

sheppre

Jestem legendą- główy bohater czarnoskóry, bo jakże by inaczej, ratuje świat od całkowitej zagłady. W krytycznym dla niego momencie, załamanie psychiczne i próba samobójcza, ratuje go latynoska kobieta. Zostają zaatakowani przez zmutowanych ludzi, bestie łaknące ich śmierci, sami biali- jakoś nie przypominam sobie, aby w tym tłumie widać było kogoś innej rasy niż biała. Dopóki nie przeczytałem poniższej dyskusji, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby w opisany przeze mnie sposób patrzeć na Jestem legendą- a bardzo lubię ten film i żaden obrońca uciśnionych tego nie zmieni. Może kilka lat temu czarni aktorzy nie istnieli, jak twierdzi Niskobudzetowy, ale jak już zauważono słusznie powyżej, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu należeli do czołowki popularnych aktorów. I jakoś nie wyobrażam sobie remake Gliniarza z Beverly Hills i aktóra innego niż EDDIE MURPHY, choćby ten aktor był nawet TĘCZOWY. Poprostu Eddie Murphy rządzi...

MartinusSinis

" Dopóki nie przeczytałem poniższej dyskusji..."- wiem, powinno być powyższej.

ocenił(a) serial na 1
sheppre

Mi nie przeszkadzają czarnoskórzy w fimach netflixa, jednak jak biorą się za uniwersum , a jest tam jak wół ,że Wesker jest gościem o bladej cerze nawet jak na białego człowieka(tak go sobie wymyślili w Capcomie) to na cholere , na siłę wciskają czarnoskórego aktora?? Dla kogo oni zrobili ten serial? Bo dla fanów marki na pewno nie.

ocenił(a) serial na 3
sheppre

To nie tak, że nie lubimy czy nie chcemy czarnych aktorów tylko nie znosimy na siłę pchania czarnych aktorów w role dla typowo białych aktorów. Chociażby ze względu na pierwowzór. Wesker był biały, NETFLIX zrobił go czarnym. Poza tym jest para gejowska na szczycie Umbrelli itp. Na siłę wpychani geje, lesbijki, czarni, bi.. kobiety jako silne i ambitne. Nieraz przewyższające mężczyzn. A przy nich faceci jakimś cudem stają się nieudolni i niezręczni, a do tego nieogarnięci. Gdyby się trzymali pierwowzoru to by był całkiem dobry serial. Widać, że budżet mieli i możliwości im nie brakowało. Jedynie chęci by zrobić coś dobrego zabrakło. Ni cholery serial nie wciąga. Jest żenująco niski poziom aktorski i scenariusz do kitu. Jedynie widać, że budżetem próbowali podciągnąć poziom serialu, ale i to im nie wyszło bo tylko wywalili pieniądze podnosząc ogólną ocenę o 1 gwiazdkę. Jak scenariusz jest zły, to nie ważne ile pieniędzy się da to i tak nie zrobi z tego arcydzieła.

sheppre

Ale już np. białego Blade'a, to się raczej nie doczekamy... co za rasizm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones