Rick i Morty (2013)
Rick i Morty: Sezon 5 Rick i Morty Sezon 5, Odcinek 1
Odcinek Rick i Morty (2013)

Mort Dinner Rick Andre

22m
8,1 1 120
ocen
8,1 10 1 1120
Rick i Morty
powrót do forum s5e1

Te zachwyty odnośnie tego, że wróciły stare dobre odcinki do mnie nie trafiają.
Jest faktycznie nieco inaczej, ale niepokoi mnie jednak ten sezon.

Przede wszystkim piszę to po obejrzeniu już 6 odcinka 5 sezonu gdzie wiem, jak bardzo spaprali sprawę, ale postaram się ocenić ten odcinek bez spojrzenia na inne.

Postać Pana Nimbusa jest totalnie od czapy, ale wpasowuje się to w klimaty Ricka i Mortiego gdzie większość postaci jest od czapy.

Nie kupuje jednak tego, że ten cały Nimbus znajduje się na planecie ziemia. W poprzednich odcinkach większość wykręconych akcji działa się jednak poza planetą ziemia, a na ziemi mogliśmy "odpocząć" od tych zwariowanych przygód i zasmakować nieco normalności. Oczywiście czasami te dziwne akcje się przenosiły na ziemię ale z reguły to było za sprawą Ricka. Tutaj jednak dowiadujemy się, że na ziemi jednak żył do tej pory jakiś Nimbus i wystarczyło dotknięcie wody przez ricka by go wybudzić.
Serio? To przez taką ilość czasu unikał on wody? To mi się kupy nie trzyma.
Gdyby Rick i Morty rozbili się na planecie Nimbusa a potem ich odwiedził na ziemi to by mi bardziej pasowało.

Motyw z kontrolowaniem policji jest tak absurdalny, że nawet zabawny, ale w sumie trochę go na siłę tam wrzucili mam wrażenie.

Drugi wątek który się toczy równocześnie faktycznie ma potencjał. Drugi świat w którym czas płynie inaczej może faktycznie narobić problemów. Z tak błahej rzeczy jak schowek na wino eskalowało nam to do potężnego problemu. To akurat było fajne.

Beth i Jerry w tym odcinku byli jacyś dziwni. Nie pasowało mi do nich ta cała erotyczna otoczka. Generalnie odcinek trochę zbyt przeseksualizowany. Z resztą nie pierwszy i ostatni w tym sezonie.

Jak słusznie zauważył w innym wątku Martin, Rick w tym odcinku nie ślini się ani nie beka.
Nie miał niby powodu do tego żeby się nawalić, ale zabrakło mi w tym odcinku Ricka.

ocenił(a) serial na 9
Radbun

Generalnie bardzo się zgadzam, tylko ta jedna rzecz nie daje mi spokoju: czy aby na pewno pierwszy odcinek piątego sezonu nie był pierwszym przeseksualizowanym w tymże sezonie?

ocenił(a) serial na 9
Radbun

Dla jednych Rick "ewoluował" dla drugich to cień najrickszego Ricka, konstruującego świadomą maszynę, tylko po to, by nie musieć prosić Jerrego o podanie masła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones