PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35405}

Rodzina Soprano

The Sopranos
8,5 69 796
ocen
8,5 10 1 69796
9,4 19
ocen krytyków
Rodzina Soprano
powrót do forum serialu Rodzina Soprano

Kilka spostrzeżeń

ocenił(a) serial na 10

Początkowo miałem to napisać w wątku o ulubionej postaci ale co chwilę coś mi przychodziło do głowy i postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Moim zdaniem w całym serialu nie ma całkowicie pozytywnej postaci. Każdy ma coś za uszami. Są momenty gdy ktoś jest zabawny, miły i można sobie pomyśleć, że to dobry człowiek ale zaraz wychodzi na wierzch jego prawdziwa natura.

Dla przykładu gdy Tony płacze z powodu straty konia aż chce się go pocieszyć. Zaraz później następuje całkowity zwrot akcji i wyżywa się bez powodu na barmanie w klubie nocnym. Tutaj znów ma się ochotę go udusić.

Nie podoba mi się również stosunek mężczyzn do kobiet jaki jest przedstawiony w tym serialu. SPOJLER!! Pobicie tej dziewczyny przez Ralpha praktycznie spłynęło po świadkach jak po kaczce. Również nikt nie reagował na to, że Chriss wyżywał się na Adriannie i raz ją prawie zabił przez uduszenie. Co też te kobiety utrzymywało przy takich facetach?

SPOJLER!! Oglądając wczoraj 5x12 jadącego Sila z Adrianną do szpitala gdzie leżał Chriss (rzekomo próbujący popełnić samobójstwo) pomyślałem, że ten facet to jedyna dobra postać. Także możecie zrozumieć jakie było moje zdziwienie gdy zabił Adriannę.

Ciekawi mnie skoro relacje rodzinne w tym serialu są takie ważne tak pominięto wątek drugiej siostry Tony'ego Barbary i jej rodziny?

Serial bardzo mi się podoba niestety właśnie natknąłem się na to jakie kluczowe postacie giną wraz z końcem :(

Znakomajkowity

szukasz pozytywnych postaci wśród gangsterów ? powodzenia
jedni mogą być bardziej zepsuci od drugich ale tak jak piszesz każdy ma coś za uszami i po prostu trzeba to zaakceptować, taki już charakter tego serialu

co do stosunku do kobiet, uważasz ze serial w tym względzie jest nierealistyczny ? nigdy nie słyszałeś o kobietach które żyją ze swoimi mężami/partnerami mimo ze ci mówiąc łagodnie od lat nie umilają im wspólnego pożycia ?
przecież nie wszyscy w serialu tak się zachowywali w stosunku do kobiet, Tony jak Tony miał sporo kobiet na boku ale nigdy wobec nich czy żony przemocy nie stosował, a Bobby ? wzór zachowania wobec kobiet, nawet nie miał kochanki na boku

co do drugiej siostry Tonego, po co ciągnąć jej wątek jeśli nie miał on wpływu na fabułę ? przecież było jasno powiedziane że ona się od wszystkich z rodziny odcięła i od dawna już nie mieszkała w NJ

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Nie rozumiem, czy stosunek mężczyzn do kobiet ci się nie podoba, bo jest źle przedstawiony, czy ci się nie podoba, bo po prostu nie akceptujesz takiego zachowania? Bo jeśli to pierwsze, to trzeba zrozumieć, że dla mafii dużo większe znaczenie mają "made men", czyli pełnoprawni członkowie mafii, niż kobiety. Tony nie powinien występować przeciw Ralphowi (według mafijnych zasad, oczywiście), tym bardziej że Ralph nie był zwykłym żołnierzem, ale capo.

ocenił(a) serial na 10
Madoq

Nie akceptuję takiego zachowania i przez to po prostu nie mogę znaleźć żadnej pozytywnej postaci (męskiej) w tym serialu chociaż na swoim sumieniu mieli większe grzeszki. Dla swoich żon byli przykładnymi mężami, starali się tym bardziej nie rozumiem takiego zachowania. Ale pewnie tak to wygląda w tym półświatku.

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Mam tak samo jak ty. Głównie przez to dla mnie Tony jest bardziej antypatyczny i nie bardzo odczuwam sympatię do tej postaci. Wiem że nie tylko on ma kochanki, ale u niego to jest najbardziej uwypuklone. I wiem że to nie jedyne co ma na sumieniu. Po prostu nie toleruje czegoś takiego.

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Człowieku czego ty oczekujesz postacie w tym serialu są tak genialnie zagrane ,że za jedną rzecz mozna ich lubić ,szanować,kochać a za inną gardzić i nienawidzić wszystko może być całkiem inaczej zależne od widza i jego systemu wartości.
Nie ma według Ciebie pozytywnej postaci bo nie akceptujesz takiego zachowania? są osoby i postacie w serialach ,które nie akceptują np. twojego zachowania względem kobiet.

ocenił(a) serial na 10
YourMind

No ale o co ci chodzi? Chłop tylko wyraził swoje zdanie na dobrą sprawę nie napisał nic krytycznego, a ty się zachowujesz tak jakby on jechał po serialu.

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

"nie ma całkowicie pozytywnej postaci."
Czyli jak w życiu. I to jest właśnie ogromna wartość tego serialu, dzięki temu postaci są wiarygodne.

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Jestem pozytywna: Bobby, przez cały serial zabija tylko jedną osobę.

transformers

Tak, Bobby mi się podobał. Jak on kochał swoją żonę... Opiekuńczy gość, kochał swoje dzieciaki i ta pasja do modeli pociągów :D szkoda, że z synem mu się nie ukladalo i szkoda tego jak skończył.
Pozytywne były dzieciaki Soprano i irytująca Adriana

ocenił(a) serial na 9
Znakomajkowity

No cóż prawda jest taka, że życie nigdy nie jest biało czarne, zawsze są to odcienie szarości w filmie bardzo ładnie to pokazali. Nikt nie jest idealnie zły, ale też nie ma ludzi idealnie dobrych. Ideały są tylko w bajkach, a ten serial pokazuje, przynajmniej według mnie, bardzo prawdopodobną historię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones