PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35405}

Rodzina Soprano

The Sopranos
8,5 69 958
ocen
8,5 10 1 69958
9,4 20
ocen krytyków
Rodzina Soprano
powrót do forum serialu Rodzina Soprano

Polskie Akcenty...

ocenił(a) serial na 10

Witam,
Serial jest świetny, mimo ze obejrzalem narazie tylko 1 sezon. Denerwuje mnie jednak to, że ciagle wyśmiewaja sie z Polaków. Podam może kilka przykladów :

1). Gdy Christopher Moltisanti mial zabic tego Czecha, mowil do niego mniej wiecej'' Chodziles do szkoly w Polsce, jestes ''polaczkiem'' :/ (odc. 1 albo 2)

2). Gdy Carmela Soprano rozmawiała z matka Tony'ego sprzataczka cos potlukla, carmela podsumowala to mniej wiecej tak '' ta sprzataczka jest straszną niezdarą to Polka'' :/ (nie pamietam numeru odcinka)

3). Gdy Corrado przyszedl odwiedzić matke Tony'ego do domu opieki, na scenie odbywalo sie jakies przedstawienie i speak'er powiedzial mniej wiecej '' Na przyklad kino. Wczoraj puszczali Polska wersje Rashomona'' (odc. 8)

Skad ta nienawisc do Polakow?:>

Czy w kolejnych sezonach bedzie jeszcze mowa o Polakach ?:> ;)

ocenił(a) serial na 9
Hellrazor

bedzie mowa. np ty glupia suko, nakaz, nakaz, jak to sie mówi po Polsku?


"Skad ta nienawisc do Polakow?:> " - śmiech i płacz. pewnie myślisz że Polska to cudowny kraj.

ocenił(a) serial na 10
Ryunosuke

Ja właśnie jestem na odcinku 3x01 i w nim jest sporo o polakach. Czyli o sprzątaczce i jej mężu Stasiu. same negatywy. A poza tym aktorzy ich grający widac że nie są polakami, bo bardzo słabo mówią po polsku. Widać to w tym odcinku jak momentami rozmawiają między sobą po polsku, to źle wymawiają niektóre słowa.

ocenił(a) serial na 10
Ryunosuke

''Smiech i placz. ''
Co za Idiota, ty pewnie myslisz, że w Tych Stanach jest tak pięknie. Naogladales sie Słonecznego Patrolu i myslisz ze biegaja tam same nagie laski i przypakowani kolesie:], idiota.
A co do Polski to Moi dziadkowie oddali życie za ten kraj pierdolo** idioto:/ Może nie jest tu cudownie, ale da się przeżyc i przynajmniej jest sie ''u siebię'' a ty wypierda*** do Anglii albo Irlandi obierać ziemniaki i spac w obsranej piwnicy.

To tyle...


ocenił(a) serial na 9
Hellrazor

fajnie ;). a 2pac żyje?
nie myśle tak, ty pewnie myślisz no bo przecież to napisałeś nie...
W Bangladeszu też da sie przeżyć. Szkoda mi twoich dziadków, trzeba być naprawde głupim żeby myśleć że oddaje sie życie za kraj, żeby potem wałęsa był prezydentem. U siebie jest sie wszedzie. Głupi tekst- zresztą piszesz typowo jak dla fana 2paca. osiedlowy przygłup, o życiu to ty tyle wiesz że masz murzyna na avatarze...

"a ty wypierda***" 3 gwiazdki? co to moze być... coś ci sie osoby pomyliły.
zmieniaki z reguły tacy jak ty obierają. i śpią w piwnicy, byłeś w Anglii?


z reguły jest tak że idiota oddaje życie za nic a mądry rządzi ;) . Napisałeś mało a już wiem że jesteś skończonym przygłupem.

musisz sie posiłkować przekleństwami bo bez tego nie wyrabiasz? Polaczku.

ocenił(a) serial na 9
Ryunosuke

jezu kochany i lechu!


16 Lat. nic dziwnego że taki przygłup. i mieszka na compton. czemu nie w polsce? myślisz że w stanach biegają przypakowani kolesie i gołe laski? po compton.

ocenił(a) serial na 10
Ryunosuke

No i co z tego, że mam 16 lat? O czym to świadczy? Gdzie wyczytaleś to, że mieszkam w Campton ? Ale Compton to wlasnie takie miejsce w Stanach gdzie życie wyglada jak w Polsce...Tupac'a Mam na avatarze bo to moj idol muzyczny? cos ci nie odpowiada? posluchaj jego piosenek poczytaj teksty, to jest muzyka z przeslaniem,a co do przyglupa to zostawie to bez komentarza bo przypuszczam ''Panie dorosly'' ze w realu nie byl byś taki ''Twardy''
Internetowy Gangster...:]

ocenił(a) serial na 9
Hellrazor

o tym że gówno wiesz widziałeś, nawet panienki nie zaliczyłeś i nic nie wiesz o historii Polski, nie mówiąc o rzeczach których nie możesz pojąć. w realu? w realu to byś mi lizał podeszwy. dziecko.

ocenił(a) serial na 10
Ryunosuke

Stary, wrzucasz na dzieciaka nie wiadomo po co, sam wywyższasz się chociaż erudycyjnie stoisz na tym samym poziomie. I do tego kto Ci dał prawo obrażania ludzi których na oczy nie spotkałeś: "Szkoda mi twoich dziadków, trzeba być naprawde głupim żeby myśleć że oddaje sie życie za kraj, żeby potem wałęsa był prezydentem" i jakie znaczenie do tej dyskusji wnoszą te posty?! i Co do cholery ma do tego historia Polski?! Obrażasz ludzi na forum, nazywasz Polaczkiem a zachowujesz się tak samo z tą różnicą, że nie bluznisz. Jak dla mnie tętni to hipokryzja i NAJWAŻNIEJSZE, ZE NIE MA ABSOLUTNIE TA WYMIANA ZDAN NIC ZWIAZANEGO Z TEMATEM.

ocenił(a) serial na 9
Hellrazor

W Stanach nie musi być pięknie żeby było lepiej niż w Polsce. to po pierwsze. po drugie, 'da sie przeżyć' świadczy najlepiej o tym że nie masz wyższych aspiracji. ja do 'da się przeżyć' chciałbym jeszcze przeżyć po swojemu, tak jak ja chcę, a nie tak jak muszę.
poza tym, licz sie ze słowami.

ocenił(a) serial na 9
Hellrazor

To jest największa wada tego serialu, za tą jedną rzecz go nie znoszę!! Chociaż tak ogólnie rzecz biorąc to osoby, które najwięcej na Polske narzekają i mają najgorszą o naszym kraju opinię to właśnie POLACY (nie szukając daleko taki Michael). Mamy dużo krótszą historię demokracji (tej najnowszej) i kapitalizmu, dlatego może nie jesteśmy najbogatszym państwem na świecie, ale wcale nie jest tak źle. Myślicie, że w Ameryce czy w Anglii jest kompletnie różowo? No nie jest, a oni mieli dużo więcej czasu by ksztłtować swój kraj. Nie przerywały tych starań wojny i dyktatury. Biorąc pod uwagę naszą historię to naprawdę nie ma na co narzekać. A jak któryś z naszych polskich patriotów tak podziwia USA to niech sobie pojedzie w dzielnice slamsów, które są duże w okolicach każdego miasta. Albo niech spyta o jakąkolwiek banalną rzecz, którą wiedziałyby w Polsce dzieci w podstawówce, Amerykanina. Ameryka wydaje wam się takim rajem, bo Amerykanie w to wierzą i lansują ten pogląd na inne kraje. Gdyby Polacy mieli taką mentalność to o Polsce też każdy by myślał w samych pozytywach!!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Hellrazor

Nasi rodacy sa w tym serialu bardzo zle pokazani... tak jak kolega wczesniej wspomnial w 1 odcinku 3 serii jest bardzo duzo Polskich motywow, same negatywne! Gosposia wspomina mezowi ze sztucce ktorymi jedza na pikniku naleza do rodziny panstwa soprano ale ona sobie je wezmie, maz pokazany jako idiota nie umiejacy nauczyc sie jezyka angielskiego wspominajacy dawne czasy komunistyczne w Polsce, do tego samochod ktory maja: stary zdezelowany VW ze sklejona lampa tylna za pomoca tasmy klejacej! jednym slowem dramat...

ocenił(a) serial na 9
damiants

no niestety tak nas postrzegają i trudno będzie to naprawić, to nie pierwszy film w którym jesteśmy przedstawieni jako ,,gorsi ludzie"

Hellrazor

Rany!!. Skąd tyle jadu? Wyjdźcie wszyscy na balkon / otwórzcie okno odetchnijcie głęboko i wyluzujcie.
DO TEMATU proszę ja Was...
Sporo się przewija motywów polskich. Ja dodam kolejny:
Odc 11s.2. Doktor Melfi przed spotkaniem z T.S. popija sobie polską wódeczkę Belvedere :)

ocenił(a) serial na 10
Hellrazor

Gdy Carmela opowiadała Tony'emu, że widziała żonę Pussego reklamującą kiełbasę nadmieniła, że była to polska kiełbasa.

Znakomajkowity

W ktorym odcinku jest tekst o kiełbasie?

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Tak, tak naszą kiełbasę bardzo w NY i okolicy lubią ;) to było ważne, w kontekście że to okazja na najlepszą kiełbasę ;)

ocenił(a) serial na 10
Hellrazor

Nie wzruszałabym się za bardzo wątkiem Polaków. Serial traktuje tak samo innne grupy etniczne. Sami Włosi zostali pokazano okropnie-mafiozi i buraki. A Żydzi? Od tych z pierwszego sezonu od biznesu hotelowego po samego Hesha. Scena rozmowy w której Hesh cały czas powołuje się na Holokaust i inny rozmówca mu przytakuje mówiąc, że rozumie go jak najbardziej bo jego naród też to spotkało. W tym momencie Hesh chce go podbić, bo Żydzi mają monopol na cierpienie. Rosjanie - dziwki, gangsterzy, niezniszczalne cyborgi, półgłówki. Dziewczyna z Czarnogóry - dziwka, złodziejka. Murzyni - złodzieje, cpuny, brudasy, w dodatku sprzedawczyki - akcja z pastorem od związków zawodowych i jakimś jeszcze wysoko postawionym politykiem. Dostaje się równo wszystkim. A obraz Polaków bardzo prawdziwy pod względem traktowania ich przez Amerykanów. Troszkę u nich pracowałam. Scena jak Stasiu (wysoki specjalista z fabryki z Łodzi) zakłada bojery z piwnicy Soprano i Tony traktuje go jak półgłówka i w ogóle nie słucha jego opowieści. Dokładnie tak samo ja studentka z Polski się czułam kiedy moja Pani pytała czy przypadkiem nie wyrzucam jej łyżeczek do kosza, bo jej pogineły, albo próbowali pokazywać jak się używa mopa. A jak odchodziłam to jedna się ładnie zapytała czy do Polski będę wracała pociągiem :) Obraz tych Polaków nie jest aż taki zły. Stasiu to specjalista inżynier. Jest jeszcze Polak od wyceny nieruchomości o którego biją się mafie z NY i NJ. Tak o niego walczą, że chłopu się parę razy obrywa ;)

ocenił(a) serial na 6
Hellrazor

Skąd nienawiść do Polaków? Produkcjami takich seriali zajmują się przede wszystkim Żydzi.

ocenił(a) serial na 9
Nadzorca_harema

Popatrz kto rządzi w Polsce i jakie ma poparcie. Polacy to idioci.

ocenił(a) serial na 6
agrutko

To prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones