PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35405}

Rodzina Soprano

The Sopranos
8,5 69 952
oceny
8,5 10 1 69952
9,4 20
ocen krytyków
Rodzina Soprano
powrót do forum serialu Rodzina Soprano

napewno kazdy zauwazyl, ze serial dosc negatywnie przedstawia polakow
zenujace tez jest to, ze nasz jezyk zostal okaleczony i w serialu brzmi jak lamany polsko-rusko-angielski
naprawde lubie rodzine... ale az sie noz czlowiekowi w kieszeni otwiera...
co o tym myslicie ?

nitefiend

Nic nie mają, jakbyśmy serial zrobili, to u nas zamiast Polaków byliby Ukraińcy albo Rumuni. Taki nasz obraz i nic nie poradzisz.

_835

Pokazali nas jako biedaków i wsiunów - taka prawda. Ale realnie patrząc na sprawę to czy to nie jest w jakimś stopniu prawda? Jest niestety.

użytkownik usunięty
johngotti

hmmmm no wlasnie nie jest tak amerykanie wyrobili sobie taki stereotyp ktos sie zasugerowal tym ze pare osob zaprezentowalo polske negatywnie i trudno tak zostalo hmmmm

Heh parę osób. Przecież Polacy to buraki.

użytkownik usunięty
KrytykFilmowy_2

a Ty kim jestes ?? angolem ktory nie wie gdzie jest pld albo pol ?? czy moze ze stanow i masz 40 kg nadwagi ?? ewentualnie moze jestes nudnym malo ambitnym skandynawem lub wlochem z krotkim kutasem dodatkowo gejem to sa wlasnie stereotypy wiec przestan pierdolic od rzeczy

To nie są stereotypy tylko prawda. I czy przeklinanie doda twojej wypowiedzi większego sensu ? Bo wg mnie zadziałało odwrotnie.

użytkownik usunięty
KrytykFilmowy_2

ta wypowiedz z przeklinaniem czy bez ma wlasciwy sens a Twoje uogolnianie jest smieszne twierdzisz ze kazdy polak jest taki jak napisales a czy jesli poznasz malo rozgarniętego francuza tak bedziesz myslal o wszystkich obywatelach francji ?? zastanow sie dla mnie czlowieka ocenia sie nie po paszporcie widocznie Ty myslisz inaczej ?? zarowno polacy w stanach sa idiotami jak i wlosi a z drugiej strony tez sa przyklady osob ktore zaszly bardzo wysoko w stanach i nie baly sie tego ze pochodzily z polski w swoim nedznym "przeciez polacy to buraki" jestes smieszny i to bardziej przypomina prowokacje niz rozsadny osad :] a co do rodziny soprano hmmmmm trudno wybrali sobie polakow ale jesli siegnac do historii stanow to polacy byli tam pierwsi i to polacy mieli ogromny wplyw na ksztaltowanie sie USA np irlandyczkow tez obrazaja o czesi dla sporano to prawie jak polacy o murzynach tez dobrego zdania nie maja wiec mysle ze po pierwsze to kwestia filmu po drugie jednak pewna negatywna cecha i stereotyp jaki zostal wypracowany o polakach

ocenił(a) serial na 9
johngotti

100% prawdy

ocenił(a) serial na 9
nitefiend

Uprzedzeni sa poprostu i tyle , bo to widac jak na nas najezdzaja caly czas.

ocenił(a) serial na 10
nitefiend

Przesadzasz. :)

Sopranos źle mówią o wszystkich. A skoro Polacy pracują w ich domu to im się też dostaje.
Popatrz jak są przedstawienie Rosjanie czy Rosjanki.
Albo na samym początku Czesi. :)

Serial idealnie pokazuje klasyczną amerykańską rodzinkę. Na zewnątrz polityczna poprawność ale w domu służącą jest "ta Polka" a chłopak córki jest zbyt kolorowy i zbyt żydowski. ;)

Nie ma bata, żebyśmy zawsze udawali, że wszyscy ludzie są równie i tacy sami i żeby nie miało dla nas znaczenia gdzie kto się urodził i wychował. ;)

I pamiętaj, że to nie scenarzyści mają coś do Polaków tylko sam Tony Soprano. :)

ocenił(a) serial na 10
d_nika

Nie wzruszałabym się za bardzo wątkiem Polaków. Serial traktuje tak samo innne grupy etniczne. Sami Włosi zostali pokazano okropnie-mafiozi i buraki. A Żydzi? Od tych z pierwszego sezonu od biznesu hotelowego po samego Hesha. Scena rozmowy w której Hesh cały czas powołuje się na Holokaust i inny rozmówca mu przytakuje mówiąc, że rozumie go jak najbardziej bo jego naród też to spotkało. W tym momencie Hesh chce go podbić, bo Żydzi mają monopol na cierpienie. Rosjanie - dziwki, gangsterzy, niezniszczalne cyborgi, półgłówki. Dziewczyna z Czarnogóry - dziwka, złodziejka. Murzyni - złodzieje, cpuny, brudasy, w dodatku sprzedawczyki - akcja z pastorem od związków zawodowych i jakimś jeszcze wysoko postawionym politykiem. Dostaje się równo wszystkim. A obraz Polaków bardzo prawdziwy pod względem traktowania ich przez Amerykanów. Troszkę u nich pracowałam. Scena jak Stasiu (wysoki specjalista z fabryki z Łodzi) zakłada bojery z piwnicy Soprano i Tony traktuje go jak półgłówka i w ogóle nie słucha jego opowieści. Dokładnie tak samo ja studentka z Polski się czułam kiedy moja Pani pytała czy przypadkiem nie wyrzucam jej łyżeczek do kosza, bo jej pogineły, albo próbowali pokazywać jak się używa mopa. A jak odchodziłam to jedna się ładnie zapytała czy do Polski będę wracała pociągiem :) Obraz tych Polaków nie jest aż taki zły. Stasiu to specjalista inżynier. Jest jeszcze Polak od wyceny nieruchomości o którego biją się mafie z NY i NJ. Tak o niego walczą, że chłopu się parę razy obrywa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones