PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815403}

Romance Is a Bonus Book

Romaenseuneun byeolchaekburok
7,5 1 904
oceny
7,5 10 1 1904

Romance Is a Bonus Book
powrót do forum serialu Romance Is a Bonus Book

Eun-ho wygląda jak mocno zniewieściały android, a prawie czterdziestoletnia Dan-yi nie łapie nawet najbardziej oczywistych aluzji romantycznych, chociaż ma dziecko i eksmęża, za czym powinno iść jakiekolwiek doświadczenie w tych sprawach.
Poza tym serial przyjemny dla oka, nie taki głupi jak chińsko-japońskie produkcje na Netflix, chociaż zachodnim produkcjom nadal ustępuje pola.

ocenił(a) serial na 5
Weeping_Angel

zgadzam się całkowicie :) zresztą kontakty damsko-męskie w dramach pokazane są tak naiwnie i infantylnie, że rozbawiłyby naszych dwunastolatków

ocenił(a) serial na 10
Weeping_Angel

Widzę ze Polakom jest bardzo ciężko zrozumieć inną, trochę różniącą się od polskiej kulturę, ale zawsze wtedy zostaje M jak Miłość!

ocenił(a) serial na 6
juleczkaa165

Nie tyle kultura, co po prostu dziwnie stworzyli te postaci- Eun-ho jest typowym bohaterem kdrama, ale Dani jako 40-letnia kobieta po TAKICH przejściach jest trochę zbyt infantylna, mało domyślna, chociaż odważna. Pasuje bardziej na jakąś k-dramową 20-latkę bez doświadczeń, która nigdy się nie całowała i ze strachu przed facetami od razu ich friendzonuje. Kurczę, kobita urodziłą dziecko, miała kilkanaście lat faceta- powinna zauważyć maślane oczy i aluzje Eunho od razu :P

Weeping_Angel

Wydaje mi się, że postać Dani została tak napisana celowo. Sama stwierdziła, że zatrzymała się w życiu, uciekło jej kilkanaście lat, nigdy nie miała czasu na odpoczynek, lenistwo, brak zmartwień. Odmłodziła się, także emocjonalnie, żeby pasować jak ten ostatni wolny puzzel. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie :-) Chociaż mimo wszystko zgadzam się, że ich relacja została lekko upłycona!

ocenił(a) serial na 9
Weeping_Angel

Paradoksalnie to jest na jakimś poziomie życiowy serial. Ja mam cztery dychy i choćbym się zderzyła z maślanym spojrzeniem młodszego kolegi z pracy to bym tego ni w ząb nie zrozumiała inaczej, jak friendzone. Ja ten serial cenię właśnie za brak tej amerykańskiej nachalności w pokazywaniu emocji, czy uczuć.

ocenił(a) serial na 10
szkockakrata

Dokładnie. Wszytsko jest takie mega super. Nie ma noepotzrenynych dram i plotek jak w amerykańskich serialach

Weeping_Angel

No nie. Jeśli kobieta traktuje mężczyznę jak młodszego brata, a w dodatku znają się ponad 20 lat i przez cały ten czas myślała o nim jako o młodszym bracie, to jest oczywiste, że NIE JEST W STANIE ani zauważyć maślanych oczu, ani zrozumieć jego aluzji, bo to wymaga wyjścia z utartego sposobu myślenia. I nic do tego nie ma ani jej wiek, ani doświadczenie, ani mąż (były), ani tym bardziej dziecko.
Dla mnie jej reakcja była zupełnie prawdopodobna. Podobnie jak jej wahanie, czy w ogóle CHCE zauważyć mężczyznę w młodszym bracie. Bardzo ją rozumiem, bo przecież był to jej najlepszy - a w zasadzie jedyny - przyjaciel. Nie każda kobieta zdecydowałaby się zamienić dotychczasowy układ na nowy.

ocenił(a) serial na 7
Weeping_Angel

Androidowy wygląd Eun-ho wynika bardziej z ich innego kanonu "piękna" niż u nas. W większości ichniejszych dram główni bohaterowie męscy są wysocy, piękni, śliczni o delikatnych o porcelanowych twarzach, trochę zniewieściali, nawet ubierają ich podobnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones