PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833857}

Romulus

6,3 790
ocen
6,3 10 1 790
Romulus
powrót do forum serialu Romulus

gorsze od tego niemieckiego gówna barbarians nie może chyba być

shadow87

A to czemu niby gowno? Bardzo dobry pod względem historycznym serial

zbigniev1

raczej nudna bajeczka , w miejsce galów z asterixa są dzikusy :]

shadow87

https://www.google.pl/amp/s/www.imperiumromanum.edu.pl/artykul/barbarzyncy-co-je st-prawda-a-co-fikcja/ Serial opowiada o historycznej bitwie a duża ilością historycznych postaci wiec nie do końca kumam o czym mowisz

shadow87

Poczytaj sobie bo na pierwszy rzut rzeczywiście dużo rzeczy może się wydawać nieprawdopodobnymi ale tak: wódź Germanów oddał syna na wychodnie Rzymianom, tak- ten później wrócił i wzniecił powstanie, również ostania scena samobójstwa to również prawda. Przynajmniej wg historyków- to oczywiście do Zbigniewa nie do Ciebie :) 

ocenił(a) serial na 7
Slawomir_Stykowski

Po prostu serial był kiepski, nudny jak flaki z olejem, a bohaterowie mało wyraziści i wręcz denerwujący. Ja, mimo że jestem miłośnikiem starożytności, to dałem radę obejrzeć 3 odcinki tych Barbarzyńców i uznałem, że nie będę się męczyć. Prawda historyczna to też niekoniecznie jest coś najważniejszego w beletrystyce, o czym świetnie wiedział choćby Dumas czy Sienkiewicz :) Taki Rzym HBO jest naszpikowany historycznymi nonsensami, ale jako właśnie taki współczesny odpowiednik powieści w odcinkach jest arcydziełem i nawet nie ma go co porównywać do jakiegoś kiczu od Netflixa. Co do Romulusa to obejrzałem pierwszy odcinek i na pewno gorzej nie jest ;)

Slawomir_Stykowski

ok niech będzie że to prawda ale to nie zmienia faktu że zdecydowanie nie przypadł mi do gustu ten film tak po prostu jako serial był dla mnie słaby ...

shadow87

Zgadzam sie, ja prawdę mówiąc oglądałem go tylko dla np dla zdjęć. Mimo prawdy historycznej twórcy nie potrafili przekuć tego do zachęcenia a wręcz odwrotnie: oglądając go miałem wrażenie że dużo jest ściemy - np ostatnio scena samobójstwa: to gdzie? Jak? Przecież mógł uciec czy coś w tym stylu a ten zszedł z konia i się nadział na miecz.

Slawomir_Stykowski

<Spoiler> Mnie najbardziej odrzuciła ze względu na głupotę scena przed próbą kradzieży orła. Ta z wejściem do obozu. Stały obóz Rzymski po pierwsze bez bramy. Legioniści odpowiadający życiem za bezpieczeństwo towarzyszy broni wpuszczają w śeodku nocy kolesia który z lasu wychodzi. Nikt go nigdy nie widział a on na bajkę o "dziewczynie dla legata" włazi do obozu. Nikt z nimi nie idzie aby potwierdzić jego wersję. Nikt nie został wysłany do legata przed nimi. Plus zaczęli się ślinić na myśl o orgii z dziewczyną jak legat z nią skończy. </spoiler>.

Po prostu scena porażała głupotą. Jeszcze chyba ten chłopak miał sztylet przy pasie a strażnicy mu życzą szerokiej drogi a do legata to prosto i na prawo.

Legioniści za zaśnięcie na warcie dostawali wyrok śmierci (nawet jak nie było zagrożenia) a tutaj by mieli wpuścić obcych? W dodatku kiedy wiadomo, ze nie są jakoś szczególnie ulegli wobec autorytetu Rzymu?

terbi_2

Głupsza była jeszcze scena jak z orłem legionowym jeździli po wioskach. Z resztą wszyscy Rzymianie w tym filmie zachowywali się jak agresywni debile a Germanie to były jakieś miłujące pokój aniołki. Szkoda, bo temat serialu zapowiadał się świetnie. Może nie spodziewałem się Rome z HBO ale może chociaż coś w klimatach komiksu Slaine:) dostałem modę na sukces z lasu.

terbi_2

o czy ty w ogóle piszesz i co za bzdury nie mające w serialu miejsca, proszę zmień zioło

grzes1962

A jakieś merytoryczne argumenty? Czy jesteś jednym z tych ludzi o których tyle się słyszy, że Filmweb schodzi na psy? I to nie przez nadmiar reklam i brak zainteresowania stroną. A jeśli nie masz nic wartości do powiedzenia to proponuję odkrywczo najpierw serial obejrzeć zanim zacznie się komentować.

zbigniev1

Nic tu nie było historycznie oprócz nazwisk i miejsca bitwy. A tak same głupoty:
Po pierwsze orzeł legionowy nigdy nie opuszczał obozu bez wymarszu całego legionu, a w serialu grupka jeźdźców jeździ z nim po wsi barbarzyńców i każe go całować wodzowi! ;)
2. Bitwa w Lesie Teutoburskim trwała 3dnj i był to jeden wielki dramat tysięcy ludzi, tak Rzymian i Barbarzyńców.
A w serialu mamy pod koniec bitwy jakaś głupią sytuację gdzie legiony wpadają w pułapkę z palacymi się rowami pomiędzy ich oddzialami. Były to 3 dni morderczych walk gdzie i barbarzyńcy ponosili ogromne straty. Na noc Rzymianie budowali tymczasowe obozy, dokuczał im deszcz, chłód, w serialu brak nawet prób ukazania beznadziejnosci legionow, dramatyzmu.
Warus zginął w drugim dniu bitwy, popełnił samobójstwo w obozie wraz z wieloma oficerami ale mimo to dwóch wyższych dowódców do końca starało się wyprowadzić pozostałe oddziały z masakry. Walczyli do końca.

Depciu

ty w ogóle oglądałeś ten serial lub byłeś ciągle na haju?

shadow87

Jak byśmy to my nakręcili ten serial to chyba byśmy zwariowali z zachwytu nad nim ale niestety to nie nasza liga.

soulfly777kris

no i chyba troche nie nasza historia ...

shadow87

No właśnie my możemy nagrywać tylko filmy z naszej historii i dlatego robimy taka chałę jak np. filmy o naszych wspaniałych lotnikach. Dobrze że oni ich nie widzieli bo już dawno odeszli, moim zdaniem zasługują na wiele więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones