PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766981}

Rozpustnice

Harlots
7,3 1 318
ocen
7,3 10 1 1318
Rozpustnice
powrót do forum serialu Rozpustnice

Hej^^ jestem ciekawa czy ktoś jest już w trakcie oglądania? bo ja właśnie skończyłam oglądać 4 odcinek i cieszę się, że nie poddałam się po 1 odcinku, który wtedy jeszcze nie zaskoczył :P Serial pomimo tematu seksu jest lekki i przyjemnie się go ogląda :D Dużo golizny, pourywane sceny seksu jednak nie czuje się nimi zażenowana ot co codzienność w domach uciech. Podoba mi się to, że jest to serial kostiumowy, może nie ma nad wyraz wielkiego budżetu ale to co widzę (kostiumy, scenografia) mi się bardzo podoba. To samo mam w odniesieniu do postaci, są ciekawe, nie które przerysowane, niektóre nie i to ma swój urok. Większość obsady bardzo przypadła mi do gustu, tym fajniej, że trafiło do tego serialu dużo młodych aktorów, trochę mniej znanych (a przynajmniej nie mi^^). Jakie jest Wasze zdanie???

ocenił(a) serial na 10
mitsui

Hej, no ja jestem po 5 odcinku i aż mnie ściska żeby jak najszybciej zobaczyć 6, miałaś rację, zasugerowałam się Twoim komentarzem, żeby nie poddawać się po pierwszym odcinku. Co do budżetu (kostiumy i scenografia) to to mi się właśnie najbardziej podoba, bo wyglądają tak cudownie prawdziwie, pokazują podziały klasowe, i nawet te "bogate" damy to okazuje się że ich suknie też się gniotą i brudzą, nie tak jak jest to pokazane na innych filmach kostiumowych że suknia ciągnie się po ziemi ale jest zawsze nieskazitelnie czysta...
Poza tym fabuła jest świetna i genialnie pokazany świat najstarszego zawodu świata, że bywa różnie... i brutalnie i zabawnie...
mi osobiście każda z dziewczyn przypadła do gustu i każdą na swój sposób polubiłam, każda ma inną historię życia i inny powód by się zajmować tym czym się zajmuje... i najfajniejsze jest to że widz nie czuje się od nich ani lepszy ani gorszy...
dzisiaj go odkryłam i już się nie oderwałam, serdecznie polecam... cholera a miałam sprzątać... ;)

ocenił(a) serial na 8
shannella

Także, już jestem po 5 odcinku i czekam na kolejne...:))))

ocenił(a) serial na 10
mitsui

szanowna koleżanko, uprzejmie donoszę, że już jest 6 odcinek <3 :D

ocenił(a) serial na 8
shannella

oj racja! muszę nadrobić dziś po pracy ^^

ocenił(a) serial na 8
mitsui

Bardzo dobry 6 sty odcinek...

ocenił(a) serial na 8
jacek2

No muszę przyznać, że w 6 odcinku akcji nie brakowało...i nawet jestem trochę zaskoczona (ale pozytywnie) tym nagromadzeniem dramatycznych wydarzeń ...mam nadzieję, że Emily ucieknie i nie zostanie zabita ....bo było by szkoda

ocenił(a) serial na 10
mitsui

nie mogę się doczekać kolejnego sezonu!

ocenił(a) serial na 7
mitsui

Serial odkryłam dzięki artykułowi o nowych produkcjach platformy "hulu". Obejrzałam 2 sezony i muszę niestety zauważyć wiele błędów w odzwierciedleniu epoki i okropna poprawność polityczna jaka nie mogłaby się wtedy dziać, oraz naciągane sceny miłości bi (Pobożna dziewczyna uległa miłości do prostytutki o ciemnej karnacji? Jak znam życie, prędzej dałaby się wychłostać przez religijne zgromadzenie...) Czarni jako zwykli mieszkańcy? To trochę się prawdy historycznej nie trzyma i w dodatku już wyzwoleni są traktowani na równi i już wszędzie mogą bezkarnie chadzać i jeszcze ta wiara,iż mogą mieć wielkie majątki i pieniądze na "Damy do Towarzystwa" (Wątek podstawionego czarnoskórego bogacza na otwarciu u Lydia Quigley i licytacji dziewicy jest absolutnie niewiarygodny! A sam jej ekskluzywny dom Dam do Towarzystwa dla Możnych i zasięg możliwości i powiązań takiej kobiety, byłby nie do przeskoczenia dla podrzędnej Rajfurki i nie sądzę, aby tak szybko dało się taką osobę "podejść" )?
Myślę,iż trochę za mało przestudiowano temat... Anglia za czasów Gregoriańskich,to lata 1714–1830... Dialogi i cała fabuła mogłaby być o wiele bardziej ciekawsza znając możliwości "hulu", ale... trzeba niestety wziąć pod uwagę dla kogo był produkowany serial...(Tu nie zamierzam wnikać...)
Jednak nie można nie zauważyć, iż mimo "ograniczeń narzuconych przez zamawiającego"(ujmijmy to tak, a nie ugryziemy nikogo...), "hulu" wlało w serial, to "coś", co stanowi widoczny kunszt jakim tu właśnie się popisano, a jest nim: BARWA,FAKTURA i GRA ŚWIATŁA! Jest to bardzo mało spotykane zjawisko w serialach i filmach! Ktoś musiał przestudiować dzieła malarskie z tamtej epoki, aby to móc oddać i tu chylę czoła,gdyż mnie zadziwili!
Jak dla Mnie serial ma słabą fabułę, spiski miałkie,bohaterowie małowiarygodni i brak pazura..., ale obejrzałam dwa sezony dla... "malarskich ujęć postaci,tła i światła"!!!
Gdybym miała podsumować, ten serial, to napisałabym,iż "ograniczenia nie zabijają artyzmu,jakim można się popisać nawet w tak miałkim materiale"! (Muszę poszukać książki i oby była napisana dość dawno bez tej wklejonej na siłę poprawności politycznej dzisiejszych czasów, gdyż to zabija większość filmów i seriali, oraz książek!!!)

Aguniolek

ostatnie zdanie Twego komentarza jest BEZDYSKUSYJNE !

mitsui

Mamy trzeci sezon!
https://www.youtube.com/watch?v=E5fM1exviE8
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones