PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012663}

Rząd: Królestwo, władza i chwała

Borgen - Riget, Magten og Æren
7,8 1 765
ocen
7,8 10 1 1765
Rząd: Królestwo, władza i chwała
powrót do forum serialu Rząd: Królestwo, władza i chwała

Ten sezon jest dobry! Jak to dobrze, że jest dobry, że czuć tego starego, dobrego ducha!

Ale naprawdę, naprawdę nie rozumiem jak można było pominąć tak znaczącą postać jak Kasper Juul? Dlaczego? Był niejednoznacznym bohaterem, świetnie napisanym i znakomicie zagranym. Czekałam z wypiekami na twarzy na ten sezon i zastanawiałam się, co z nim będzie. Tak jakbym czekała na spotkanie z dobrym znajomym, którego dawno nie widziałam. Fakt, że już w trzecim sezonie było go mniej, ale, że tu nie będzie go wcale, to szok. Jedna wzmianka na cały sezon, to trochę mało. Ta postać miała duży potencjał, chyba jego dalszych losów byłam najbardziej ciekawa. Pewnie nadinterpretuje, ale Rasmus wygląda na jego marne zastępstwo. Nie wiem czy to celowe czy tylko mnie ta jego fryzura i zarost przypominają Kaspra? Chociaż to całkiem spoko
aktor i ta rola też nie jest zła, to na tle tak wyrazistego Juula wydaje się trochę przezroczysta.

Muszę jednak przyznać, że namiastką Kaspra stał się dla mnie Asger. To chyba najciekawsza i najlepsza z nowych postaci. Jest jakiś! Jest z nim trochę śmiesznie i trochę poważnie. Jest jednocześnie bystry i nieporadny. Mam wrażenie, że kogoś podobnego znam naprawdę. I to największa zaleta tego serialu, że każdą z postaci jestem w stanie sobie wyobrazić jako realnego człowieka. Tak chyba powinno być. A przynajmniej mnie się tak podoba.

ania_z_anina

Z wywiadu z aktorem można wywnioskować, że on sam ograniczył swoją rolę w 3 sezonie biorąc inne fuchy, bo nie wiedział jak wielkim hitem stanie się serial.
Później napisał list przepraszający do producentów i wyrażał chęć powrotu do postaci. Minęło tyle lat i najwyraźniej nadal są na niego wkurzeni, dlatego Kaspera nie było w 4 sezonie.

ocenił(a) serial na 7
MikeParcero

Rzeczywiście, już w trzecim sezonie było go bardzo mało. Wielka szkoda, bo w pełni zgadzam się z autorką tematu - Kasper był cudowną, niejednoznaczną moralnie postacią, wprowadzał świetny koloryt.

ania_z_anina

Kiedy była o nim wzmianka? Nie odnotowałam tego! Co wspomnieli?
Pilau to dość rozchwytywany aktor, może akurat nie mógł wystąpić, bo brał udział w innym projekcie.

ocenił(a) serial na 7
mirka_42

Była rozmowa pomiędzy Katrine i bodajże którymś z dziennikarzy w siedzibie Jedynki, w zasadzie powiedziała tylko, że Kasper jest obecnie w Londynie.

Sol89

ok, dzięki.

ania_z_anina

Ja akurat im dalej (w sezonach 01-03), tym mniej go lubiłem. Od 02 już coraz bardziej mnie irytował. Ale zgadzam się, że była to ciekawa postać, której brakuje. Choć nie mam większych pretensji, bo lat od sezonu 03 minęło już mnóstwo, facet mógł nie mieć ochoty kontynuacji lub odwrotnie - showrunner nie miał potrzeby wykorzystania tej postaci.
Zgadzam się też z tym, że postać Asgera jest megaciekawa - dzięki świetnej grze Folsgaarda.
Powrót "Borgen" uważam za jedną z lepszych serialowych reaktywacji po tak długim czasie. A postać Nyborg to już w ogóle przeszła moim zdaniem tak spektakularną metamorfozę, że zasługuje na osobny wątek. Teraz jest zdecydowanie bardziej bezwzględna, wręcz nieco mroczna, chociaż zachowująca swoje cechy sprzed lat. Ta zmiana trochę mnie zaskoczyła, ale w żadnym stopniu nie jest dla mnie sztuczna. Jestem pod wrażeniem. A gra Knudsen to prawdziwa uczta.

ocenił(a) serial na 3
ania_z_anina

Dla mnie ta nowa seria bardzo mnie rozczarowała. 3 powszednie serie, wciągły mnie w ciagu klilku dni obejrzałem. A Tej ledwie zmęczyłem. Może brak Kacpra... I za bardzo nachalna Polityka poprawności mnie odraziło. Nie wróce do nowej serii zniesmaczony jestem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones