PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538225}

Służąca przewodnicząca

Kaichō wa Maid-sama!
7,8 6 342
oceny
7,8 10 1 6342
Służąca przewodnicząca
powrót do forum serialu Służąca przewodnicząca

Podobne anime?

ocenił(a) serial na 9

Od jakiegoś czasu szukam podobnego anime, albo może nawet nie tyle podobnego, co po prostu
interesującego dla kogoś komu podobało się Kaichou wa Maid sama. Będę wdzieczna za
wszystkie propozycje, bo sama wielkim znawcą nie jestem, ale z chęcią obejrzałabym coś jeszcze
^^.

ocenił(a) serial na 9
szalom

Tasogare Otome x Amnesia jest wspanialym anime. Moze i nie jest bardzo podobne, ale jest genialne i ma genialny soundtrack ;)

ocenił(a) serial na 9
szalom

JA oglądałam jeszcze Kamisama Hjimemashita xD Ale nie aż tak bardzo fajne :D
Jest jeszcze Skip Beat, ale kończy się zanim do czegoś 'miłosnego' dojdzie :D Ale jest dalej manga xD

ocenił(a) serial na 10
szalom

Ja gustuje w romans, komedia a więc:
1. Itazura na Kiss
2. Clannad
3. Sword Art Online (znajdą się tam odcinki takie bardziej gatunek romans)
4. Lovely Complex (Bardzo śmieszne)
5. Tonari no Kaibutsu-kun
6. Sukitte ii na yo
7. Nana
8. Acchi Kocchi
9. Kare Kano
10. Amagami SS (2 sezon Amagami SS+)

No to w sumie chyba starczy :D Mogę poelcić jeszcze Vampire Knight ale tam ten romans taki jakiś jest ale ogólnie to anime zaliczam do moich ulubionych :D

Wiewiorka175

Special A :)

ocenił(a) serial na 10
Claairee

No właśnie Special A też jest świetne :D

ocenił(a) serial na 10
Wiewiorka175

a wszystkie dobrze się kończą?? szukam takich najlepiej 1sezonowych z happy endem ^^

użytkownik usunięty
katarzynaher

Peach Girl. Świetne anime.

użytkownik usunięty

Tobie też jeszcze polecam Clannad, ale ma 2 serie.

ocenił(a) serial na 10

ok spróbuję, dzięki

ocenił(a) serial na 8

Ostatnio obejrzałam i "Clannad i "Peach Girl" i faktycznie: "Clannad" bardzo dobry, a właściwie drugi sezon, bo pierwszy był taki sobie; "Peach Girl" to baardzo miłe zaskoczenie - pierwsze odcinki były koszmarne, schematyczne i przewidywalne do bólu, ale w okolicy siódmego czy ósmego odcinka anime zaczęło być naprawdę fajne :) Oba tytuły z czystym sumieniem mogę polecić :)
A w ogóle to dzięki za listę umieszczoną wyżej, obejrzałam też z niej "Itazura na Kiss" i "Kare Kano" (wcześniej oglądałam też "Nanę"), teraz zabieram się za "Lovely Complex" - autorka listy zdecydowanie wiedziała, co polecać, dzięki :)
A ze swojej strony mogę dodać "Skip Beat!" (absolutnie wspaniałe) i "Fruits Basket"

użytkownik usunięty
Sol89

Oglądałam jedno i drugie. Fruits Basket to jedo z moich ulubionych anime, tak samo jak Itazura na kiss i Lovely Complex:) Skip Beat niedawno oglądałam , a właśnie przed chwilą skończyłam dramę. Bardzo mi się podobało, ale zakończenie było najgorsze ze wszystkich jakie widziałam. Polecam Ci jeszcze Bokura ga Ita. Świetne anime, bardzo wzruszające. Jak lubisz fantasy, to dodaję jeszcze Saiunkoku Monogatari.

ocenił(a) serial na 8

Dramy nie widziałam (bo w ogóle jakoś nie mogę się do nich przekonać ;) ), za to zakończenie "Skip Beat" jest rzeczywiście beznadziejne - chociaż, ja się dzięki temu przemogłam, żeby pierwszy raz w życiu przeczytać mangę ;) A dzieje się tam jeszcze baardzo dużo ;)
"Bokurę" widziałam i rzeczywiście jest niezła, za to tego drugiego nie, więc chętnie obejrzę :)

użytkownik usunięty
Sol89

Wiesz, Ty już mi chyba polecałaś Skip Beat, tylko na innym frorum. Jakoś kojarzę Twojego nicka. W każdym bądź razie też chyba wezmę się za mangę, bo nie daje mi spokoju to zakończenie. W dramie już bardziej mi się podobało. A co do Saiunkoku Monogatari to anime jest przecudne! Śliczna kreska, piękna muzyka. No rewelacja! Bardzo polecam. Jeden minusik to taki, że zakończenie jest, jak dla mnie, niesatysfakcjonujące. Anime jest zrobione na podstawie mangi, która z kolei jest zrobiona na podstawie różnych opowieści. Są dwie serie anime, ale nie wiemy z nich wszystkiego. Nienawidzę twórców którzy biorą się za coś i tego nie kończą! Moje ulubione anime Bokura ga Ita, Saiunkoku Monogatari, Vampire Knight, Fruits Basket nie zostały skończone! Wrr...musiałam grzebać w necie i szukać co było dalej. Z resztą to nie jedyne anime, które nie zostały dokończone. W wielu produkcjach nie są przedstawione dalsze losy bohaterów, mimo iż zakończenie jest dobre. Chętnie bym obejrzała np. dalsze losy Misako i Takumi:) Szkoda, że w Polsce manga nie jest tak popularna. Wolałabym ją wziąć do ręki, przewracac strony. Czytanie na necie to nie to samo. Dobrze, że chociaż Itazura na Kiss, Lovely Complex i Peach Girl dobrze zrobili, to nie muszę szukać co i jak było. Się rozpisałam:) w każdym bądź razie Saiunkoku Monogatari polecam bardzo. Jak byś chciała coś jeszcze to mogę podać Ci kilka innych tytułów:)

ocenił(a) serial na 8

A możliwe, bo odkąd obejrzałam SB polecam je, gdzie się da ;)
Też tego nie znoszę, a większość anime które widziałam ma urwane zakończenia :/ Jeszcze rozumiem jedna, dwie produkcje, ale 2/3? Nie do wiary, że Japończycy jeszcze nie zrobili żadnego generalnego bojkotu takich twórców anime ;)
Jeśli możesz to zdecydowanie bym chciała poznać kolejne warte obejrzenia tytuły :)

użytkownik usunięty
Sol89

Nie bojkotują tego, bo im to pewnie aż tak nie przeszkadza. Mają mangi, po które mogą zawsze sięgnąć. My biedni musimy szperać po necie i szukac, bo u nas nie są wydawane:(
No więc tak, napiszę Ci tytuły jakie oglądałam z małym komenatrzem. Coś sobie wybierzesz.
- Itazura na Kiss
- Lovely Complex
- Peach Girl
- Saiunkoku Monogatari
- Fruits Basket
- Vampire Knihgt
- Bokura ga Ita
Teraz jeszcze Skip Beat. To moje ulubione anime. Wszystkie są rewelacyjne! Bardzo goraco je polecam. Itazura na Kiss, Peach Girl, Bokura ga Ita to historie takie "wyjęte z życia". Podobnie tez Lovely Complex, tylko że to komedia. Fruits Basket jest z domieszkiem fantastyki. Ma w sobie coś, co przyciąga. W moim przypadku był to Kyo:* Vampire Knight to lekko mroczne anime, ale bardzo wciągające i tajemnicze. Natomiast Saiunkoku Monogatari to przecudne anime z piękną muzyką, gdzie akcja dzieje się w dawniejszych czasach. Bardzo dobra fabuła, owiana tajemnicą. Fantastyczne. Ma dwie serie.
- Toradora - perypetie dwójki delikwentów. Chłopak bardzo w porządku, dziewczyna lekko denerwująca
- Midori no Hibi - przyjemnie, lekkie anime, o chłopaku, który zamiast prawej ręki ma dziewczynę:)
- Ouran High School Host Club - hmm jak dla mnie takie sobie, pierwsza połowa strasznie mi się ciągła
- Clannad 2 serie - lekko fantastyczne, druga seria znacznie lepsza od pierwszej. W pierwszej bardzo mnie irytowała postać Fuuko
- Special A - bardzo podobne to OHSHC ale znacznie lepsze, dużo bardziej zabawne
- Kaichou wa Maid-sama - trzeba obejrzeć choćby tylko ze względu na Takumiego<3
- Tonari no Kaibutsu-kun - dobre, ale wielkiego szału nie robi. Najlepszy jest Haru
- Wolf's Rain - anime bardziej przeznaczone dla męskiej części, ale mnie tam się podobało:) a wilkach szukających Raju
- Kimi ni Todoke - ma dwie serie i szczerze mówiąc nie jest najgorsze, dobre anime, ale główna bohaterka była strasznie głupiutka i naiwna. Wolę drugoplanowych bohaterów. Momentami trochę się ciągnie
- Junjou Romantica - dobra anime o 3 parach....gejów:D z początku trochę miałam mieszane uczucia, ale się przekonałam. Fajne, fajne i zabawne
- KissXsix wrsja TV i OVA - to anime nie dla dzieci. Bardzo pikantne i zboczone, ale można się pośmiać
- Juuni Kokuki - ktoś to polecił bo niby jest podobne do Saiunkoku Monogatari. Ja tam żadnych podobieństw nie widzę. Bardziej to mi się kojarzyło z Księżniczką Mononoke. Dobre.
- Rosario + Vampire - zaczęłam dziś oglądać. Obejrzałam 10 odcinków i moge stwierdzić, że na razie nie jest źle. Lekkie przyjemne, momentami bardzo zabawne. Bardziej takie dla nastolatek.
Próbowałam jeszcze obejrzeć Nodame Cantabile, ale po 4 odcinku zrezygnowałam. Ta cała Nodame była tak pusta, że aż przykro. Nie dałam rady oglądac dalej. NIE POLECAM!
Oprócz tego polecam produkcje studia Ghibli. Mam nadzieję, że pomogłam:)

ocenił(a) serial na 10

obejrzałam, dobre ale jak dla zbyt dużo dramatów ;)ale na tle ostatnich moich anime całkiem całkiem

ocenił(a) serial na 8
katarzynaher

na świeżo mogę poleciś "Full moon wo sagashite". Właśnie skończyłam je oglądać i jest po prostu cudowne, w dodatku oprawa muzyczna jest naprawdę bardzo dobra

użytkownik usunięty
katarzynaher

Również polecam "Full Moon", cudne anime. Przepiękne piosenki. Polecam jeszcze "Kamisama Hajimemashita", "Nana", "Skip beat" i "School Rumble" - fajna komedia. O i jeszcze 'Fushigi Yuugo" przecudowne anime! "Kobato też jest całkiem całkiem. Jeśli lubisz yaoi i shōnen-ai to polecam "Sekaiichi Hatsukoi". Uwielbiam to anime.

ocenił(a) serial na 10

kamisama hajiemmashita widziałam- świetne:) , zabieram się za fool moon

użytkownik usunięty
katarzynaher

Dodam jeszcze "Pretear", "Tasogare Otome x Amnesia", "Sukitte ii na yo" oraz 2 filmy "Hotarubi no Mori e" oraz "Okami Komodo no Ame to Yuki".

użytkownik usunięty
katarzynaher

jeszcze "Fushigi Yuugi":)

ocenił(a) serial na 8

"Kamisamę" obejrzałam kilka dni temu i była cudowna, "Skip beat" uwielbiam, "Nana" była świetna, pozostałych wymienionych przez Ciebie nie widziałam. Ostatnio obejrzałam też "Inu x boku SS", bez szału, ale sympatyczne. Aktualnie pożądam kolejnego anime :p
Nie oczekuję raczej czegoś zarazem cudownego i głębokiego, jak "Full Moon", "Skip Beat" czy "Kamisama" (na tak dobre rzeczy ciężko trafić), ale na całkiem płaściutkie shojo też nie mam ochoty - może ktoś z Was poratuje mnie jakimś tytułem?

użytkownik usunięty
Sol89

Inu x boku ss tez widziałam. Szału nie było. Plecam wszystkie anime, które wymieniłam. Dodam jeszcze Fruits Basket, Clannad 2 seria i może Juuni Kokuki. Coś innego. Jesli widziałaś Księżniczkę Mononoke, to to coś podobnego. "Hotarubi no Mori e" oraz "Okami Komodo no Ame to Yuki" też są godne uwagi.

ocenił(a) serial na 10
Wiewiorka175

Itazura na Kiss wspaniale!!! Choc jak dla mnie mogło by byc bardziej ecchi wtedy byłoby idealne ;p

ocenił(a) serial na 10
szalom

Nogizaka Haruka no Himitsu??? jeszcze go nie widzialam ale z opisu jest podobny-tzn on zna jej wstydliwy sekret
a mnie jeszcze podobały sie toradora i S.A.

katarzynaher

Już myślałem że nikt nie wymieni Toradora ufff :)
Naprawdę świetne anime. Jak dla mnie best w tematyce komedii i romansu zaraz pod KwMs :)

ocenił(a) serial na 10
SlaviPL

:) niom Toradora fajne i to zakończenie po napisach.... dopiero po czasie na filmwebie mnie o nim uświadomili ;D natomiast dla mnie 10/10 to jednak lovely complex- najzabawniejsze anime romantyczne jakie do tej pory obejrzałam i ciągle bezskutecznie poszukuje czegoś dorównującego lc

ocenił(a) serial na 10
katarzynaher

dobrze że piszesz o tym zakończeniu ;p bo właśnie mam zamiar obejrzeć Td :p

użytkownik usunięty
szalom

Peach girl, Bokura ga ita, Itazura na kiss, Lovely complex, Fruits Basket, jeśli lubisz lekko fantastyczne to polecam jeszcze Clannad 2 serie i Saiunkoku Monogatari.

szalom

Ja mogę polecić takie romanse jak :

Boku wa tomodachi ga sukunai
hiiro no kakera
brother conflict
full moon wo sagashite
special a
school rumble
inu x boku ss
amagami ss
tonari no kaibutsu
yamato nadeshiko shichi henge
nogizaka haruka no himitsu
akane iro ni somaru saka
skip beat
bokura ga ita
kimi ni todoke 1 i 2
itazura na kiss
skuitte ii na yo
kaze no stigma
Polecam do obejrzenia każdej z tych anime bo naprawde warto :)

ocenił(a) serial na 8
szalom

Poleciliście tu wiele dobrych anime, ale serio nikt nie polecił Paradaisu Kiss o.O
też bardzo dobre :))

albo nie typowy ale jak na mój gust bardzo ciekawy Phantom (lecz nie jest to komedia)
do tego z powaloną fabułą Mirrai Nikki ^^

a na koniec krótkometrażowy film - PEREŁKA! Hotarubi no Morie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones