PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643791}

Sankarea

6,9 980
ocen
6,9 10 1 980
Sankarea
powrót do forum serialu Sankarea

Moja opinia.

ocenił(a) serial na 4

Oczywiście to tylko moja opinia, ale ogólnie TAK nie powinny wyglądać romanse. Bohaterowie niby blisko, a jak zawsze zero fizyczności (mimo, że na początku anime nie maja oporów z pokazywaniem górnej części ciała w chorej sytuacji). Do tego typowy dla tego typu produkcji mierny humor (choć nie taki znowu tragiczny, zdarzyło mi się uśmiechnąć, gorzej że całkowicie wyłącza nastrój) i facet ciota, który piśnie, że kocha tylko się oburza lub rumieni jak idiota. To co mogę pochwalić to jedna postać Saouji Ranko - bardzo fajna dziewczyna. Soundtrack i animacja na nie najgorszym poziomie(choć to już standard w tych czasach).

Jednakże można obejrzeć jak ma się trochę samozaparcia chociażby dla świeżości, czegoś nowego. Ogląda się dość szybko. Proszę tylko o kulturalne komentarze.

ZupkaChinska

dokładnie, w animcach jest albo 0 fizyczności, albo od razu hentai, nic po między, chyba że w anime typu Junjou Romantica (tam da się trochę jej dostrzec). Ale jest tak bo najwyraźniej wszystkie romansidła robią pod społeczeństwo dziewczyn a Shounen ai pod laski które wymagają od romansideł trochę więcej. Niestety jeśli ludzie chcą zarobić na produkcji nie mogą wypuścić nic pod niziny społeczne

skuti

Zapewne mało co widziałeś. Są również anime, w których występuje seks, a nie są to erotyczne produkcje.

Zresztą seks występuje w anime przeznaczonych dla starszej widowni. Rozumiesz ? W anime dla młodszych widzów nawet piersi z sutkami ci nie pokażą (a w Sankarea pokazali bo jest dla licealistów). Zresztą istotne jest również to czy anime ma być ecchi czy nie. Od ecchi oczekuje się trochę nagości.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

daj jakies przyklady takiego anime? moze sie znajdzie takie ktorego jeszcze nie widzialam.

BishoOni

Saikano. White Album i White Album 2.

ocenił(a) serial na 9
skuti

A jakie znasz anime gdzie jest wiecej tej ,,fizycznosci,, też wole takie czesto anime ideal tylko tego brakuje.

ocenił(a) serial na 4
ZupkaChinska

Zauważyłem błąd, w 3 linijce powinno być 'nie piśnie' zamiast samego 'piśnie'. Sorka za to.

ZupkaChinska

Stanowczo za bardzo krytykujesz to anime. Główny bohater nie był taki zły (w wielu anime są znacznie mniej fajni), a dziewczyna również sympatyczna, ale niesamowicie nieśmiała i na wszystko się zgadza (jakby nie miała własnej woli) co chwilami irytuje. Jednak najgorsza postać to ta przyjaciółka z dzieciństwa głównego bohatera. Takich głupich i impulsywnych dziewczyn najbardziej nie lubię.

ocenił(a) serial na 8
pawel_nowakk

Zgadzam się. Rea mimo, iż okropnie nieśmiała, to przynajmniej, a Wanko (czy też Ranko) to postać niby sympatyczna, ale na "dłuższą metę" bardziej moim zdaniem irytuje, niż wzbudza sympatię.

ocenił(a) serial na 8
Perenelle

*to przynajmniej urocza i śliczna

ocenił(a) serial na 8
Perenelle

O tak, dokładnie! Nie dość, że ma irytujący charakter, to bardzo mi przeszkadzają jej zaloty do głównego bohatera, który przecież jest jej rodziną.

ocenił(a) serial na 8
Lytta69

Ja tam nie mam nic przeciwko kto dla kogo kim jest o ile nie ma tak irytującego charakteru jak tamta.

ocenił(a) serial na 7
ZupkaChinska

Kurcze, a jak nie wiem jak to ocenić. Do braku fizyczności w romansach się przyzwyczaiłem, więc mi to nie przeszkadzało. Długo się do tego zabierałem ponieważ nie lubię opowiastek o Zombie - i tutaj twórcy mnie bardzo miło zaskoczyli. Główny bohater - ciota, ale to też jest standard nie ? ;) Jedyny dramat/romans, gdzie facet nie był ciotą , który obecnie przychodzi mi na myśl to Tomoya Okazaki z Clannad.
Rea - bardzo fajna postać.
Przytoczona przez Ciebie Ranko mi w ogóle nie odpowiadała, a wręcz wkurzała.
Humor może najwyższych lotów nie był, no ale kurde - jakby patrzeć na standardy anime - naprawdę źle nie było, zwłaszcza w scenach z głównymi bohaterami (Rea, Chihiro).
Początek był bardzo depresyjny, ojciec Rea-i (cholera, jak to odmienić...) - masakra, jak coś takiego można robić dziecku...
Na pewno nie jest to zły serial, nad oceną się jeszcze zastanowię, ale raczej poniżej 7 nie zejdę. Najprawdopodobniej będzie 8.

rascal0pl

Tomoya Okazaki to gówniany bohater. Ten z "Air" i "Kanon 2006" był fajniejszy.

Odnośnie Sankarey to faktycznie były to niesamowicie kontrowersyjne sceny.

A główny bohater nie był zły, więc przeginasz używając takich określeń.

A jaką fizyczność chciałeś? Kto z kim?

Tak naprawdę to smutne anime i czy jest w ogóle możliwość jakiegoś szczęśliwego zakończenia? Powiem szczerze, że bardzo chciałbym, ale nie ma co liczyć na kontynuację.

ocenił(a) serial na 7
pawel_nowakk

Wydaje mi się, że nie przeczytałeś tego co napisałem w całości lub ze zrozumieniem.
Swoją drogą, dla mnie Tomoya Okazaki to najlepszy głównych bohater z serii tego typu, zachowywał się normalnie, tak jak na człowieka przystało, był odpowiedzialny i stanowczy w tym co robił. Co kto woli.
No i swoją droga ten post był odpowiedzią na post twórcy tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones