PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=379256}

Guardian of the Sacred Spirit

Seirei no Moribito
8,0 1 135
ocen
8,0 10 1 1135
Seirei no Moribito
powrót do forum serialu Seirei no Moribito

Zakończenie...

ocenił(a) serial na 9

Muszę powiedzieć, że zakończenie - czyli chyba przed ostatni odcinek, gdzie Balsa i Tanda razem załatwiają sprawę(piszę tak, żeby nie spojlerować) - mnie dość zawiodło... jakby im całkowicie zabrakło pomysłu. Słowem: ani ciekawego pomysłu(jak wiele razy we wcześniejszych odcinkach), ani fajnego klimatu(jak np. odcinek "u kowala", czy "nauka życia w mieście" i inne), ani jakiejś uczty graficznej/efektów.... tylko

SPOJLER

przyleciał ptaszek. Zabrał. I koniec. Finito.

KONIEC SPOJLERA

Więc moim zdaniem zakończenie jest najgorszym aspektem tego świetnego serialu, za to wcześniejsze odcinki, mają wiele genialnych elementów i świetne, wiarygodne(mimo ich fantastycznego świata) postacie. Bardzo również lubiłem pokazywanie kultury tamtego świata(a może Japoni?). Więc dla mnie te niektóre "spowolnienia akcji", o których piszą tu niektórzy byłe właśnie najlepszymi częściami serialu. No i najlepsze, ale na prawdę najlepsze walki jakie widziałem w anime(przy czym, walki typu Dragonball Z mnie nudzą lub śmieszą). Polecam, mimo zakończenia.

Gdyby nie zakończenie, pewnie dałbym "arcydzieło" - jak to miałem zamiar dać jeszcze podczas trwania tego serialu.

ocenił(a) serial na 9
pedrop

Zakonczenie powinno wygladac tak: Balsa zostaje z Tanda razem na dworze Chaguna ! Pozegnanie Balsy i Chaguna w 26 odcinku swego czasu bardzo.. ale to bardzo mnie przybilo :) Jak mogli jej to zrobic?.. Przeciez on wlasciwie stal sie jej synem.. Nie wspominam o Tandzie.. bo pewnie po wykonaniu ostatniego zlecenia Balsa do niego wrocila..

Jednak pomimo tego zgrzytu w zakocnzeniu, jest to jedno z najlepszych anime fantasy jakie mialem przyjmenosc ogladac :) polecam!

ocenił(a) serial na 9
pedrop

Zgadzam się, jeśli chodzi o ocenę zakończenia. Według mnie dobrze się skończyło z Chagumem, ale sprawę z Balsą i Tandą mogli inaczej załatwić... Liczyłam przynajmniej na jakieś buzi-buzi albo "zamieszkajmy razem", ale nie...(UWAGA: SPOILER) ona sobie poszła w cholerę i zostawiła bidulka na pastwę innych panienek... Rozumiem, że Balsa to twardy zawodnik ,ale bez przesady - gdyby nie to, byłaby dziesiątka

ocenił(a) serial na 8
Eve Dallas

Jeśli chodzi o zakończenie to wcale takie proste nie jest. Anime jest adaptacją pierwszego tomu z serii Moribito, a jeszcze trochę tego zostało. Szkoda tylko że nie tłumaczą tej serii na język polski.
W drugim tomie z tego co się dowiedziałam, to Balsa po powrocie do swojej ojczyzny próbuje oczyścić imię swojego mentora, który uratował jej życie.

ocenił(a) serial na 9
Wiktoria1991

Jeśli tak, to super, ale pewnie na drugi sezon anime nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości...

Wiktoria1991

Właśnie to wyglądało tak, jakby miała być seria druga. Szkoda, że jej nie zrealizowali.

Anime jest zbyt rozwlekłe i zbyt maślane. Choćby to, że za mało intryg na dworze. Stworzone super postacie łącznie z tymi drugoplanowymi, jak Zen, Mon i ten chłopak z wielgachnymi zębami ale nie wykorzystano ich potencjału. Za to było opowiedzianych kilka fajnych opowieści mądrościowych, jak ta u kowala. To też cenię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones