PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746309}

Shadowhunters

6,5 24 923
oceny
6,5 10 1 24923
Shadowhunters
powrót do forum serialu Shadowhunters

Ogromny zawód.

ocenił(a) serial na 5

Przede wszystkim gra aktorska i efekty specjalne pozostawiają dużo do życzenia - strasznie się na tym zawiodłam. Od początku byłam uprzedzona do nowej, serialowej obsady, ale nie sądziłam, że to będzie AŻ TAKI dramat, jaki jest.

Kiedy miała wyjść ekranizacja książki - wszyscy fani Darów Anioła byli w niebo wzięci. Film zostawiał jakiś niedosyt, jednak zadowalał w zupełności, był dopracowany i porządnie zrobiony. Kiedy okazało się, że drugiej części nie będzie, było ogromne oburzenie. Obwieścili produkcję serialu - znów euforia i radość fanów. Jednak z każdą chwilą przychodziło zwątpienie, z każdą nowinką jego dotyczącą. I prawidłowo, że przychodziło.

Będę oglądać, ze względu na moje bycie fanką serii, jednak oglądam z niesmakiem i wiem, że już nic w tym serialu mnie pozytywnie nie zaskoczy, zrobili z tego komediową bajkę dla dzieci, z tanimi, marnymi efektami (aż ciężko mi uwierzyć, że aż tak marnymi, jak na dzisiejszą technologię) i obsadą aktorską, która złamanego grosza za swoją grę nie powinna dostać, bo ich "gra" to jedna, wielka KPINA. Do tego zrobili sobie z tego odmienną historię, zmienią całkowicie fabułę - a nawet nie tłumaczą, co jak, z kim, dlaczego, ściągają z książki tylko zabawne teksty i na tym się kończy podobieństwo.

Ośmieszyli jedną z najlepszych serii dzisiejszych czasów, aż przykro patrzeć.

ocenił(a) serial na 5
brudnyflow

Całkowicie się zgadzam. Obejrzałam dwa odcinki, włączyłam trzeci, ale przy scenie, gdzie Jace uczy Clary posługiwać się serafickim ostrzem musiałam wyłączyć...

ocenił(a) serial na 8
hnatka

Właśnie dzięki takim komentarzom z chęcią obejrzę serial

brudnyflow

Cóż, zgadzam się niestety. Jest tak skopany, że aż się przykro robi. Zepsuli świetny materiał, mógł to być naprawdę genialny serial. Obejrzałam sezon 1. tylko dlatego, że uwielbiam serię Dary anioła. Zawiodłam się bardzo. Główni aktorzy grają tak źle, że chyba każdy to widzi (może tylko 13latkom to nie przeszkadza, pewnie z powodu ładnych buziek Clary i Jacea), pozostała obsada jakoś uchodzi. Jedyną postacią w serialu, którą uwielbiam jest Simon. Aktor świetnie zagrał swoją postać (jest barwna, z charakterem, realistyczna), no i może jeszcze postać Magnusa też jest przyzwoicie zagrana.
Dialogi to jakaś kpina (pisane ewidentnie dla ludzi, którzy nie potrafią myśleć, bo 'po co ktoś ma się wysilić i pokojarzyć fakty lub użyć wyobraźni, lepiej podać wszystko jak na tacy; serial traci przez to dużo tajemniczości i klimatu). Kilka lepszych dialogów to zerżnięte żywcem fragmenty z książki. Efekty specjalne to też żenada... w dzisiejszych czasach... budżet budżetem, ale kurde no, bez przesady... Scenografia taka sobie, znacznie bardziej odpowiadała mi ta filmowa, była bardziej mroczna, tajemnicza, klimatyczna. W serialu wszystko jest jakieś takie bardziej cukierkowe i lukrowane , bleee...
Przy odrobinie dobrych chęci i ciut większym wysiłku byłby to serial na poziomie, a wyszło jak wyszło. Moja ocena to 3/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones