PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746309}

Shadowhunters

6,5 24 941
ocen
6,5 10 1 24941
Shadowhunters
powrót do forum serialu Shadowhunters

Wrażenia z pierwszego odcinka

użytkownik usunięty

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o serii Dary Anioła Cassandry Clare. Nie było więc czemu się dziwić, gdy powstała ekranizacja tej serii, która jednak została potraktowana jako niewypał i zakończyła się po jednym filmie. Fani wciąż jednak czekali i się doczekali - tym razem zostały wykupione prawa do serialu i 12 stycznia mogliśmy obejrzeć premierowy, pierwszy odcinek serialu Shadowhunters. Pilotażowy, pierwszy odcinek udało mi się obejrzeć jeszcze dzisiaj, co prawda bez polskiej wersji, ale i tak chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami.

O fabule mówić nie będę zbyt wiele, bo zapewne dobrze wiecie, o czym opowiada seria czy też film. W skrócie - na świecie, oprócz nas, Przyziemnych, żyją również demony i Shadowhunters, czyli Nocni Łowcy broniący nas przed potwornymi istotami. Główna bohaterka, Clary Frey, kończy osiemnaście lat i własnie w tym dniu odkrywa, że dostrzega coś, czego nie widzi nikt inny, a jej życie jest zagrożone. Film "Miasto Kości" został uznany za kompletną klapę, ja jednak byłam z niego całkiem zadowolona. Serialu trochę się bałam, głównie ze względu na kompletnie nieznaną mi obsadę (oprócz czarnoskórego pana jeżdżącego tyłem na koniu i blondyna-wampira uczęszczającego do Akademii). Co zabawne, przy włączeniu odcinka nie miałam już z tym problemu i aktorzy kompletnie nie przeszkadzali mi w swoich rolach. Być może była to już kwestia obycia i wielokrotnie publikowanych fragmentów i plakatów, jednak ważne, że nie skupiałam się przez czterdzieści minut na twarzach bohaterów, ale na akcji. Chociaż przyznam, że jedna postać mnie zaskoczyła - Dorothei. Jej kreacja była dość nietypowa. No i było za mało Aleca. Czekam na więcej. Ale moje czepialstwo zganiłam myślą, że Shadowhunters powstało na podstawie książek, wiąże się więc dość luźno z pierwowzorem, a nie jest wierną kopią.

Ciąg dalszy: http://secret-books.blogspot.com/2016/01/shadowhunters-odcinek-1-wrazenia-bez.ht ml

Ja nie słyszałem. To seria dla dzieci i młodzieży, czy dla starszych?

P.S. Film Miasto Kości widziałem i dałem mu uczciwą ocenę 3/10. Strasznie to infantylne było. Serial jest mniej więcej na tym samym poziomie?

per333

Taki Harry Potter połączony ze Zmierzchem ;)

wiwior591

O kurde.

No dobrze, ale czy przynajmniej pod względem poziomu literackiego dorównuje powieściom Rowling?

per333

Trochę słabszy, ale lepsze niż Zmierzch. Autorka najpierw pisała fanficki do HP i były jedne z lepszych literacko (póki nie wywiązał się skandal z plagiatem).
Mi się podoba, chociaż pewnie przyczyną jest romans męsko-męski w tle ;)

wiwior591

Nie jestem homofobem, jeśli proporcje są zachowane a miłość gejowska nie jest natrętnie eksponowana, to mnie to rybka, byleby cała historia była dojrzała i miała ręce i nogi. W końcu nawet Sense8 oceniłem pozytywnie, mimo że twórcy sporo uwagi poświęcili wątkom LGBT.

Film Miasto Kości miał strukturę komiksową, a ja nie przepadam za komiksami. Harry Potter jest dla dzieci i młodzieży, ale jest to po prostu literatura, a nie komiks. I filmy też jakiś tam poziom utrzymują.
Natomiast młodzieżowe serialiki w przygniatającej większości są okrutnie debilne, płytkie, schematyczne i komiksowe właśnie. Czy ten też zalicza się do tego trendu?

per333

Niestety nie potrafię ocenić tego obiektywnie. Mnie pierwsze dwa odcinki urzekły. Ale czytałam książki, a później obejrzałam ten Miasto Kości, którym byłam bardzo rozczarowana więc miałam nastawienie, że cokolwiek nie stworzą i tak będzie dobrze, bo nic nie wywoła większego niesmaku niż film.

ocenił(a) serial na 1

Przed chwilą skończyłam oglądać pierwszy odcinek i jestem strasznie rozczarowana. Nie wiem czy chodzi tutaj bardziej o aktorów ale zawiodłam się niesamowicie. Po obejrzeniu paru trailerów byłam pełna nadziei, że serial może okazać się czymś fajnym bo ekranizacja kinowa zakończona na pierwszej części - masakra. Serię książek kocham, czytam na okrągło co jakiś czas.
Mamy rok 2016 a ja mam wrażenie jakbym oglądała coś co powstało kilkanaście lat temu. "Efekty specjalne" są okropne, wszystko wygląda sztucznie, nie wiem jaki mają budżet ale no jeżeli nie potrafi się czegoś zrobić dobrze to nie powinno się tego robić. Dobranie aktorów do poszczególnych bohaterów również fatalnie. Luke mnie załamał, Jace również, kompletnie nie tak ich sobie wyobrażałam a aktorka która gra rolę Clary... Brak słów. Zobaczymy co będzie dalej, aczkolwiek nie pokładam już nadziei w tej produkcji...

fapianxx

Ja mam mieszane uczucia jeśli chodzi o serial. Efekty specjalne raczej kiepskie. Jace to po prostu nie jest ten Jace na którego liczyłam. Clary taka sobie,gra raz lepiej a raz gorzej . Mam wrażenie że fabuła jest prowadzona troche chaotycznie. Spodziewałam sie więcej scen z książek a tu nic. Niektóre z nich były lepiej przedstawione w filmie. Sama nie wiem co myśleć. Też jestem nieco rozczarowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones