PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 276
ocen
8,6 10 1 222276
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Polski akcent

ocenił(a) serial na 9

Kto jeszcze dostrzegł maleńki Polski akcent w 1 odc 4 sezonu? :)

ocenił(a) serial na 9
asienka_amo

Napis na murze? :D

ocenił(a) serial na 10
asienka_amo

Jakżeby inaczej :D "Solidarność" na murze i w tle najpewniej jakaś fabryka kiełbasek,haha... Może tajemnica mapy Polski w s03e03 tu znajdzie rozwiązanie?

ocenił(a) serial na 10
Heheszka350

Tajemnica rozwiązana, po prosty to było miejsce, do którego leciał Sherlock na niewykonalną misję - dziki wschód xDDD.

ocenił(a) serial na 6
Lucznik00

Nie do końca, mi się wydaje, że to był akurat błąd w montażu. W scenie, w której jest zbliżenie na ekran, na którym widać mapę Polski z zaznaczonymi punktami nie było wtedy chyba mowy o tej tajemniczej samobójczej misji tylko o miejscowości w GB, w której coś się działo.

Najbardziej się uśmiałem jak "przypadkiem" dwa razy, gdy ukazany jest wjazd Land Rovera Sherlocka i Watsona do bazy wojskowej, wyjeżdżają z niej także dwa inne Rovery - wykorzystali tą samą scenę w dwóch odcinkach pod rząd :D

ocenił(a) serial na 10
Mikaso

Oczywiście, że nie było, bo to nawiązanie, nie bezpośrednia informacja :3. Według mnie właśnie to, że Mycroft myśli nad ta sprawą, jednocześnie udzielając innych informacji, potwierdza tezę, że chodzi o tą samobójczą misję. Na końcu odcinka wyraźnie widać, że Mycroft miał z nią problem - logiczne więc, że wiedział od niej od jakiegoś czasu. A to, że chodzi o wschód... Nie ukrywajmy, dla wielu państw Polska jest wschodem. Pomijając już to, że mogła to po prostu być baza wypadowa...

Poza tym, zaintrygowało mnie mocno co innego - co znaczy błąd w montażu? :D Że tej sceny miało nie być (tylko każdy ma wygaszacze ekranu z misją "Ugly duckling" i długością Warszawy), że miała być w innym miejscu, czy że to jakiś błąd? Bo nie wiem, jak to rozumieć :P. Twórcy pokazują ekran wyraźnie, dopiero po chwili staje się on celowo lekko rozmazany. Raczej nie był to "wypadek przy pracy".

Które to odcinki, tak z ciekawości? :D

ocenił(a) serial na 9
Heheszka350

tez widziałam KIEŁBASKI na murze :) heheh

Heheszka350

A propo mapy Polski to tu chodzi o katastrofę w Smoleńsku.Już tłumaczę. Kiedy widzimy mapę na ekranie wyświetla się też nazwa sprawy „ ugly duckling” co w tłumaczeniu na polski znaczy dosłownie „brzydkie kaczątko” Chyba wiadomo o kogo chodzi… Poza tym znacznik na mapie wskazuje okolicy Warszawy - Smoleńsk

ocenił(a) serial na 8
asienka_amo

Tak tak też oczywiście widziałem...cofnąłem i zrobiłem stopklatkę, żeby przeczytać co to za fabryka była :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones