Sherlock
powrót do forum 4 sezonu

Przedstawię moją teorię na temat czwartego sezonu. Oczekiwania stałych widzów były ogromne, natomiast stosunek producentów serialu zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wiedzieli oni, że stają przed zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Stracili pomysłowość, wytrwałość, chęć oraz zapał przy tworzeniu kolejnych odcinków, co widać doskonale - sezon trzeci i czwarty wyraźnie odbiega i odstaje od dwóch poprzednich. W efekcie twórcy, chcąc nie chcąc, zmuszają nas do rozstania się z serialem. Kolejne dwa odcinki, tego ostatniego już w historii serialu Sherlock sezonu, również nas pozytywnie nie zaskoczą. Powód jest prosty - to już koniec. Nikt nie przejmuje się już poziomem jakości tego dzieła. Twórcy mają wolną rękę - widzowie obejrzą cokolwiek, pomimo wszystkich wad i głupot, jakie nam serwują.

bavolek

"Początek sezonu jest dla mnie przemilczaną porażką, nie wiem czy moje odczucia na temat tego serialu zmieniły się diametralnie, czy Sherlock stracił swoją świeżość".
wpis z 7 stycznia 2012 :-)

ACCb

Dla uniknięcia nieporozumień, dodam, że to nie mój wpis. Zacytowałam go, żeby pokazać, że "Sherlock" nawet w sezonie powszechnie uznawanym za najlepszy już się komuś nie podobał...
Najzabawniejsze jest to, że najgorsze oceny wystawiają osoby, które oglądały serial od początku. Te, które zaczęły oglądać później, cenią sobie ewolucję sposobu prowadzenia narracji i postaci. Co oznacza jedno - wielu widzów potwierdza znane powiedzenie z "Rejsu": podoba im się to, co już znają. Tymczasem - wbrew temu, co pisze założyciel tematu - twórcy idą naprzód, z całą pomysłowością i wytrwałością wybijając nas z przyzwyczajeń.
Ponad 8 milionów widzów w UK to doskonały wynik oglądalności. Scenarzyści już dawno obmyślili fabułę 4 i 5 sezonu. Co ich więc powstrzyma przed nakręceniem kolejnego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones