PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 079
ocen
8,4 10 1 37079
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Główny bohater

ocenił(a) serial na 7

Jestem dopiero po drugim epizodzie, a już nie mogę wytrzymać z głównym bohaterem, jest dla mnie tak irytujący, że co chwilę bym robił to co Mikasa pod koniec drugiego epizodu. Czy on później jakoś normalnieje?

arthy

Przede wszystkim, jest już potem starszy, a co za tym idzie na pewno ma więcej oleju w głowie. Charakter, jednak nie zmienił się aż do obecnego momentu mangi :D Obejrzyj więcej, 2 odcinki anime to za mało na oceny, a i postaci jest tam całkiem sporo. Z czasem dowiesz się także, że to nie Eren jest najpopularniejszym bohaterem serii wśród fanów ;)

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Dzięki za odpowiedź, jestem już przy 6. odcinku i jest zdecydowanie lepiej. Jak na razie "rządzi" dla mnie Mikasa, ale z tego co widzę może się jeszcze dużo zmienić :)

arthy

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tytanami, to po obejrzeniu wszystkich 25 odcinków polecam lekturę komentarzy w wątku: http://www.filmweb.pl/serial/Shingeki+no+Kyojin-2013-636227/discussion/Mo%C5%BCn a+to+por%C3%B3wna%C4%87+do+Dragonballa,2371987 od momentu, w którym włączyłem się do dyskusji :) W razie dodatkowych pytań polecam się jako ekspert w temacie :D

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

(Spoilery)
To bardzo chętnie skorzystam, bo mam pytanie:
O co chodziło z tymi retrospekcjami Anny przy finałowej walce (ona i chyba jej ojciec)?
No i nic się nie wyjaśniło ani z kluczem (w sensie, że nawet nie próbowali dotrzeć do piwnicy) ani z tytanami (colossal i armored) - chyba, że coś mi umknęło :P

arthy

Czyli obejrzałeś wszystkie 25 odcinków :D Ponownie polecam zajrzeć do tego wątku, do którego link dałem powyżej. Aby uniknąć spoilerowania w komentarzach opiszę tylko ogólnie.
To anime(podobnie jak większość tego typu produkcji) bazuje na komiksie(mandze), o tym samym tytule, który jest de facto scenariuszem serii. Od 2010 roku, po dzień dzisiejszy co miesiąc ukazuje się nowy rozdział owej mangi. W chwili premiery odcinka 25 fabuła pokazana w anime dogoniła to co było akurat było w mandze i musieli przerwać anime, bo brakowało scenariusza na ciąg dalszy. Na szczęście było to prawie 2 lata temu. Mangi jest już dziś wystarczająco na nowe odcinki anime, które już powstają.

Wznowienie anime(2 sezon) zapowiedziano już oficjalnie na rok 2016(niestety dokładna data, wciąż nieznana).
Teraz stoisz przed wyborem: Czekanie na anime w przyszłym roku albo przerzucasz się na wersje komiksową i tam śledzisz dalsze losy bohaterów, które będą w drugim sezonie.
Rozdziałów mangi jest na chwilę obecną 71, a walka Eren vs Annie, w dystrykcie Stohess to rozdział 33, także w anime pokazano dotychczas nie całą połowę, nadal powstającej historii.

Jeśli chcesz wiedzieć co i jak z tą mangą, to bez czekania na odpowiedź prześledź dyskusję, w linku z poprzedniego komentarza, gdzie już to tłumaczyłem jednej osobie.
Jeśli nie masz ochoty na czytanie mogę streścić Ci fabułę lub odpowiedzieć na powyższe pytania w odpowiedzi na prywatnej wiadomości, aby- jak wspomniałem na wstępie- nie spoilerować innym, którzy nieświadomie natkną się tutaj na nasz dialog :)

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Podany wątek przeczytałem. Poczekam na Anime. Powiedz tylko czy na postawione przeze mnie pytania pojawią się odpowiedzi.
Przede wszystkim interesuje mnie to co sobie przypominała Anna, bo albo to nie miało w tym momencie większego związku z fabułą i jest jakąś zapowiedzią kolejnego wątku na przyszłość, albo ja coś zgubiłem.

Soleks100000

Co do rzeczy, które zapytałeś, uspokajam, że nic ci nie umknęło. Część z tego o co zapytałeś się wyjaśniła się później, a części nie wiadomo po dziś dzień :)
Jeśli oglądałeś tytanów na wbijam.pl to wiesz, ale dla ścisłości dodam tylko, że oprócz tych 25 odcinków głównego wątku są także 3 odcinki specjalne(tzw fillery) oraz 2-odcinkowy wątek poboczny o tym jak Levi trafił do zwiadowców. Ponadto niebawem do japońskich kin trafi aktorska wersja tytanów :D zwiastun---> https://www.youtube.com/watch?v=InF16sp7J0M

Soleks100000

Zgraliśmy się, więc dopiero teraz doczytałem i odpowiadam
LECIUTKI SPOILER
Wiadomo już kto jest Tytanem Opancerzonym i Kolosalnym(dość szybko pojawią się w drugim sezonie), Annie wciąż siedzi w krysztale- nic nie wiadomo, Mimo, że już wiadomo skąd Eren miał moce tytana, a także wiadomo już sporo o smaych tytanach to nadal nie wiadomo co jest w piwnicy. Zwiadowcy dopiero szykują się na wyprawę do Shiganshiny :)

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Jak już gdzieś pisałem nie jestem jakimś wielkim fanem anime, a serialu to żadnego nie oglądałem (bo Berserk to raczej seria, a nie serial), ale tytani są tak cholernie wciągający, że już się nie mogę doczekać drugiego sezonu :) A z tą piwnicą to jakaś masakra :P jak się pojawił ten wątek to myślałem, że od razu pójdzie tam Eren sam bądź jakaś większa ekipa.
A btw kto jest Twoim ulubionym bohaterem, bo ja wprost uwielbiam Hanji Zoe :D

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Obejrzałem trailer - trzeba będzie zobaczyć film :)
A orientujesz się jaką część całości fabuły obejmie ten film?

arthy

Co do ulubionej postaci to nie ukrywam, że jednak Levi :D Mało oryginalny wybór, ale naprawdę lubię takie badassowe postacie. W drugim sezonie poznamy również dwie inne badassowe, tyle, że negatywne postacie, które przypadły mi do gustu. Do piwnicy nie poszli, bo wewnątrz murów dość szybko zrobi się solidny bałagan i sprzątanie go zajmie zwiadowcom prawdopodobnie cały drugi sezon- jeśli potrwa tyle samo co pierwszy(bo mangi jest moim zdaniem na więcej niż 25 odcinków).
Co do filmu aktorskiego to trudno powiedzieć, bo to trochę inna historia, która będzie wyłącznie bazować na oryginale. Np. Akcja będzie toczyć się w post-apokaliptycznej Japonii, Eren i Mikasa będą parą, części postaci zostanie zastąpiona innymi(m.in. Erwin i Levi), będą czołgi, bazooki itp.

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

A tak z innej beczki może mi coś polecisz do zobaczenia, bo wygląda na to, że lubisz i znasz dużo mangi i anime. Jednym z pierwszych, które widziałem i które mnie oczarowało to był Ninja scroll. Jeśli oglądałeś może kojarzysz coś w tym stylu?

arthy

Niestety to pozory :) Jestem megafanem tytanów stąd spore rozeznanie w tym temacie. Jeśli, jednak chodzi o całość gatunku to kojarzę najpopularniejsze tytuły, ale ulubiłem sobie tylko 4 konkretne serie:
- Dragon Ball: klasyka gatunku, oglądane jeszcze za dzieciaka. Walki, walki, jeszcze raz walki, przy możliwym minimum fabuły.
- Bleach: Prosta tasiemcowa produkcja. Dobre, widowiskowe walki, dużo ciekawych postaci, typowy japoński humor. Fabularnie wyżej niż DB
- ShingekiNoKyojin: wiadoma sprawa, nie opisuję :)
- Fate: Zbiór krótkich, konkretnych serii. Walki, magia, dramat, akcja. Fabuła na poziomie. Fajny klimat, część bohaterów opartych na autentycznych postaciach z historii, mitów, legend.

Jeśli preferujesz coś lekkiego, polecam Bleacha. Duuużo do oglądania. Trochę monotonne do 18 odcinka, ale potem mega się rozkręca: http://www.bleach.wbijam.pl/pierwsza_seria.html
Jeśli wolisz coś krótszego, ambitniejszego to zdecydowanie Fate. Dużo treści wepchnięte w pierwsze 2 odcinki co trochę odstrasza, ale uważam, ze warto to przetrwać: http://www.inne.wbijam.pl/fate.html <--- Zacznij od Fate/Zero na samym dole. Jeśli Ci się spodoba, to po obejrzeniu obczaj kolejność oglądania u góry strony :)

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Dzięki kolejny raz:) W sumie jak patrzyłem na opisy to Fate wygląda zachęcająco, aczkolwiek pytałem o jakąś "fabułę", bo trochę kiepsko z czasem żeby zaczynać takiego 18-sezonowego Bleacha :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones