PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Historia

ocenił(a) serial na 10

Czy wy też macie dziwne odczucia związane z imieniem "Historia"? Nie krytykuję autora - w żadnym wypadku! Taki był jego pomysł i miał do tego święte prawo; z tego co czytałam, to inspirował się testem piosenki z jakieś gry, który to był w łacinie. Ale dla mnie jej imię brzmi... no, wiadomo, jak przedmiot szkolny. Wyobrażacie sobie jakby to było jakby nazywała się Matematyka Reiss? Mimo przeczytania całej mangi i obejrzenia większości odcinków anime nadal się do tego nie przyzwyczaiłam... Dla mnie to brzmi po prostu śmiesznie. Ciekawi mnie to, czy tylko ja tam mam?

ocenił(a) serial na 10
Adelaide18

Wiadomo dla nas polaków brzmi to po prostu jak słowo "historia". Ja jednak już się przyzwyczaiłem. Oglądam dużo kontentu po angielsku na Youtube i tam nikt nie zwraca na to uwagi. Tak samo jest z innymi słowami, japońskie "roku" nie jest dla mnie polskim "roku" tylko "sześć". Z resztą Jager po niemiecku to po prostu "łowca". Czyli dla tych co mówią po niemiecku mamy Erena Łowce, Reinera Brązowego, Connie'go Skoczka i parę innych. No i dla amerykanów imię Willy wydaje się zabawnym wyborem, bo brzmi dla nich mało poważne. Trochę jak dla nas np. Waldek. Także nie jest tak źle jak może się wydawać.

ocenił(a) serial na 9
Horven

Najpierw moglibyśmy spojrzeć na nasze własne podwórko. Gdzie niemal zawsze w polskich filmach a już szczególnie serialach zamiast imion mamy jakieś śmieszne ksywki. Albo imiona bohaterów takie jakich się nigdy jeszcze w życiu nie słyszało. Ostatnio trafiłem na polską autorkę (całkiem dobrą) która bohatera swoich książek nazwała Barnaba. Nigdy nie spotkałem się z tym imieniem i wydaje się takie "dziwne". Wszystkie dawniejsze imiona (dziś niemal nieużywane) brzmią dziwnie dla nas. Mój znajomy nazwał syna Racibor Zawisza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones