PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Jako że 14 odcinek ma być re-capem, myślę że w 13 odc. Eren zatka dziurę w bramie. Zostaje 11 odcinków.

Jeżeli anime będzie iść chronologicznie, tak jak to było z obozem wojskowym (w mandze pojawia się po walce o Trost), to zapewne zobaczymy odcinek lub dwa (a nawet trzy) gdzie Eren jest sądzony a następnie wcielony do Oddziału Zwiadowców, gdzie będzie podnosić łyżki z ziemii i takie tam inne perypetie, z Hanji w roli głównej.

Pozostaje 8 albo odcinków na wątek wyprawy za mur Rose, gdzie wg mnie anime będzie iść szybciej niż 1 rozdział/odcinek, bo i dialogów mniej, kosztem akcji. Osobiście podczas lektury wydawało mi się cały czas, że akcja po prostu pędzi, niczym Tytan Odmieniec ;P Więc do tych wysokich drzew na pewno dojadą. Pozostaje pytanie: czy ostatnim mocnym akcentem będzie odkrycie, z jakiej to cegły mury budowano (na to może nie starczyć odcinków), czy też nieco wcześniej - powrotem Zwiadowców z wyprawy.

Przemyślenia?

ocenił(a) serial na 10
Pasieka17

hmmm...obstawiam że autor w 100% współpracuje z twórcami anime gdyż są sceny(9 odc.) których w mandze nie było. Może to oznaczać iż autor planuje dodać to jako flashback-i w dalszych chap-kach mangi. Tak więc ciężko stwierdzić do którego momentu dotrze anime. Dodatkowo przecież trening itp. to były flashbacki w mandze :P

Kast

no tak, ale anime idzie zgodnie z chronologią, dlatego wg mnie najpierw dadzą to, co się dzieje w obozie Zwiadowców przez miesiąc (zanim wyjeżdżają za mur).

Chodzi mi tylko o to, że te 25 odcinków musi się zakończyć jakimś "przytupem", a wg mnie jedyne rozsądne "przytupy" do zmieszczenia w 25 odcinkach to walka Erena z babką, pierwsza bądź druga.

ocenił(a) serial na 10
Pasieka17

Ta, ale mnie anime pójdzie jeszcze dalej, i ostatni epek może być na podstawie najnowszego rozdziału mangi, który dziś dodali i który właśnie ma przytup, ale nie będę spoilerował jeśli jeszcze nie czytałaś/łeś.

Kast

Czytałem, ale nie ma opcji żeby w 25 odcinków zamknęli 46 czy 45 rozdziałów (skoro teraz jest mniej więcej przełożenie 1:1). A rozdział 46 mnie tylko zirytował, bo autor na nic nie udzielił odpowiedzi, mimo że sytuacja była idealna.

Łeś.

ocenił(a) serial na 10
Pasieka17

No nie udzielił i w tym sęk by na tym zakończyć a całość idzie trochę szybciej, jakieś 1:1.3 tak m/w ponieważ jak pisałem jest sporo cen których nie powinno być bo nie było w mandze( a które zajmują sporo miejsca), może to być wypełnienie luk ale poważnie myślę iż autor po prostu zdradził co się wydarzy po to by anime było jako tako uporządkowane.

Kast

no, nie chcę tutaj dyskutować za dużo o tym rozdziale, ale wg mnie byłby cienkim zakończeniem, bo nie wnosi nic do opowieści. 45-ty wnosi, bo kończy się walka a Erena zabierają. No nic.

Nie za bardzo kojarzę, co było w anime czego nie było w mandze, więc jeśli możesz mi to rozjaśnić, to byłbym bardzo chętny.

Suma sumarum SnK stała się bardzo szybko kolejną rzeczą, z którą jestem na bieżąco. To, że na kolejny rozdział trzeba czekać miesiąc nie napawa mnie radością (a w tym czasie Eren dopiero przeniesie tego kamulca).

ocenił(a) serial na 10
Pasieka17

W anime dali scenę gdy ojciec Erena wszczepia mu TO i próbuje wyjaśnić itp. jest to zakończenie 9 odc. kiedy to leci taka epicka muzyka :P z kolei w mandze tego nie było( a przynajmniej ja tak sięgam pamięcią i brat :P). Tak btw. to dwu czy nawet 3 miesięcznik. Bo ten czapek wychodził 2 miechy :P od kwietnia do dziś.

Kast

Łojeeezu.

Ja tam tydzień temu w piątek włączyłem anime, obejrzałem 8 odcinków z marszu, w weekend przeczytałem mangę i obejrzałem 9 odcinek i płaczę, że będę musiał czekać miesiąc. To może ja postaram się na rok to odłożyć i wrócić do tego, jak będzie tego narobione ;P

Pasieka17

rozdział 30 zdecydowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones