PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 003
oceny
8,4 10 1 37003
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

konkretnie to od momenu w którym zwiadowcy są w kapliczce reissów i prubują odbić erena podzielcie sie wszystkim co wyczytaliście w mandze , bardzo licze ze eren zje historie....

Moretz96

SPOILER:
Zostanie wyjaśnione, że mury zostały wybudowane przy pomocy koordynatu, mocy, którą od Friedy przejął Grisha, a obecnie posiada ją Eren.
Rod będzie chciał, aby Historia pożarła Erena i odzyskała moce skradzione Reissom przez ojca Erena.
Rozpocznie się walka zwiadowców z ludźmi Kennyego. Kenny nie weźmie udziału w walkach, lecz wróci się do Reissów.
Kenny powie Historii, że ojciec chce ją wykorzystać, aby wyczyściła umysły ludziom wewnątrz murów i aby wszystko wróciło do poprzedniego stanu.
Historia przypomni sobie słowa Ymir, aby żyła tak jak tego chce. Następnie zbuntuje się przeciwko ojcu i będzie chciała uwolnić Erena. Zdesperowany zbliżającymi się do nich zwiadowcami, Rod sam przemieni się w tytana, ale zrobi to nie poprzez zastrzyk, jak powinno, a wypije serum niezbędne do przemiany.
Rod stanie pokracznym tytanem, większym niż kolosalny i rozwali jaskinie. Większość ludzi Kennyego zginie na miejscu.
Kenny ucieknie. Zwiadowcy uratują Erena i Historię. Eren opanuje zdolność utwardzania tytana i wraz z towarzyszami uciekną.
Rozpocznie się walka z przekształconym w tytana Rodem, który koniec końców zostanie pokonany. Levi odnajdzie umierającego Kennego nieopodal kaplicy. Dowie sie, że Kenny to brat jego matki i przed zgonem odda siostrzeńcowi ukradzione Rodowi pojedyncze serum do przemiany w tytana.
Zgodnie z planem Erwina Historia zostanie publicznie koronowana na królową murów.
W oparciu o odzyskane wspomnienia ojca, Eren przypomni sobie że osobą, do której udał się Grisha po ataku na Shiganshinę był Keith Shadis, instruktor z korpusu kadetów. Eren spotka się z nim i pozna przeszłość swojego ojca, który jak się okaże przybył zza murów.
Zażegnawszy kryzys wewnątrz murów zwiadowcy ruszą do Shiganshiny. Eren załata dziurę po zewnętrznej stronie muru Maria.
Rozpocznie się poszukiwanie wrogów. Armin odnajdzie Reinera. Po zdemaskowaniu Reinera, zdekonspiruje się tytan zwierzęcy wraz z armią tytanów. Rozpocznie się bitwa zwiadowców z tytanami. Reiner zostanie obezwładniony za pomocą nowej broni zwiadowców(czegoś w rodzaju rakiet). Bertholdt ujawni się przekształcając w kolosalnego i zabijając większość zwiadowców.
Erwin poprowadzi szarżę na zwierzęcego, w której odniesie ciężkie rany, a Levi wykorzysta to, aby zaatakować go z zaskoczenia i pokona go. Człowiek będący wewnątrz zwierzęcego zostanie w ostatniej chwili uratowany przez zupełnie nowego człowieka-tytana. Poznamy imię człowieka z tytana zwierzęcego, Zeke.
Kolosalny zostanie podstępem pokonany przez Armina i Erena. Armin zostanie niemal śmiertelnie ranny.
Opancerzony wpadnie w pułapkę zwiadowców i również zostanie pokonany. Ten sam człowiek-tytan, który uratował Zeke uratuje także Reinera. Prawie martwy Erwin zostaje odnaleziony. Zwiadowcy staną przed dylematem, kogo przemienić w tytana i dać mu na pożarcie pozostającego w rękach zwiadowców Bertholdta. Po dłuższej kłótni wśród zwiadowców, wybór pada na Armina.
Armin staje się tytanem, pożera Bertholdta i przejmuje jego zdolność przemiany w tytana Kolosalnego. Erwin umiera.
Ostatni wrogowie uciekają z Shiganshiny, zwiadowcy wygrywają.
Eren, Mikasa, Levi i Hange ruszają odnajdują piwnicę w domu Jaegerów. W piwnicy odnajdują trzy dzienniki spisane przez Grishę Jaegera oraz zdjęcie przedstawiające go w towarzystwie jego pierwszej żony oraz pierworodnego syna.
Okazuje się, że ludzkość wcale nie wymarła pożarta przez tytanów, a żyje sobie w spokoju i dostatku za oceanem otaczającym wyspę, na której wybudowano mury. Świat za murem to nic innego jak normalny świat, przypominający prawdziwy z okresu połowy XX wieku.
Poznajemy przeszłość Grishy Jaegera.
Grisha Jeager był przedstawicielem narodu Eldia, którego przodkowie stworzyli tytanów.
Pochodzeniu tytanów daje początek legenda o Ymir Fritz, która zawarła pakt z diabłem w zamian za moc przemiany, która po jej śmierci została podzielona miedzy 9 osób, które przekazywały sobie od pokoleń moc pożerając się.
Eldia stali się zagrożeniem dla innych ludów i na skutek zdrady jednego z posiadaczy mocy tytana zostali pokonani przez naród zwany Marley. Eldia ocaleli jedynie na wyspie zwanej Paradis, której posiadający moc koordynatu, władca wybudował mury i trzymał wewnątrz nich niedobitków.
Jako, ze tylko Eldia mogli stać się tytanami, Marley trzymali ich w gettach korzystając z nich jak z broni lub jako mięso armatnie. Poznawszy pochodzenie swojego narodu Grisha wstąpił do ruchu oporu, gdzie poznał swoją pierwszą żonę Dinę, która była potomkinią królewskiego rodu, którego protoplastą była Ymir Fritz. Grishy i Dinie, urodził się syn, Zeke.
Marleyowie ogłaszają program "wojownik", w myśl którego miała zostać przeprowadzona selekcja dzieci Eldia, które otrzymają moce tytanów i wyruszą na Paradis, celem odzyskania koordynatu, mocy pozwalającej panować nad tytanami.
Grisha zgłasza do programu Zeke, którego uprzednio uczy historii swego uciemiężonego narodu.
Zeke zostaje przyjęty na wojownika, ale zamiast robić za agenta zdradza spisek rodziców, którzy zostają wysłani na wyspę.
Dina zostaje przekształcona w tytana(tego, który jak na ironię pożarł później matkę Erena, drugą żonę Grishy).
Grisha zostaje uratowany przez jednego z żołnierzy Marley, który okazuje się buntownikiem.
Buntownik tłumaczy, że starał się pomagać Eldia wkupując się w łaski Marleyów, ale ponieważ wykryto i zniszczono ruch oporu, Grisha musi przejąć koordynat zanim zrobią to Marleyowie. Buntownik okazuje się posiadaczem mocy tytana, którą przekazuje Grishy dając mu się pożreć. Sam buntownik nie mógł tego zrobić, bo posiadał moc tytana już 13 lat, a każdy posiadacz mocy umiera 13 lat po jej uzyskaniu. Grisha rusza za mury.
Zwiadowcy ogłaszają ludziom wewnątrz murów poznaną prawdę i ruszają nad ocean.

Na tym skończy się fabuła trzeciego sezonu. W sezonie czwartym wyjaśni się więcej na temat Marleyów i tego czemu król, który stworzył mury nie chciał podjąć walki tylko zamknął się za murami.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Dzięki za super opis :) W końcu wiem wszystko co powinienem na temat Shingeki. Siorka czytała już mangę, także mniej więcej streściła mi co i jak, ale jak widzę pominęła sporo szczegółów. Niezwykle ciekawa sprawa. Jeszcze bodajże był jeszcze jakiś moment z wybuchem w wyniku którego przeżyła Hanji bo jeden ze zwiadowców wepchnął ją do studni, ale nie wiem w którym momencie tej historii. Możliwe, że w czasie tej całej bitwy. Gdzieś wyczytałem, że Sasha też podobno ma umrzeć. Ogółem anime jest rewelacyjne, ale nieco inaczej je sobie wyobraziłem. Moja pierwsza reakcja bo zobaczeniu plakatu na filmwebie była "Na pewno będzie to historia o jakimś wojowniku, który w postapokaliptycznym świecie będzie walczył z tymi całymi tytanami", a tutaj zonk i zupełnie coś innego o jakichś żołnierzach,murach, lataniu, przemianach, tajemnicach. Cały serial jest świetnie zrobiony, tylko po 1 sezonie trochę mnie zawiódł sezon 2. Strasznie przegadany, a teraz w 3 jest podobnie. Czekam na tę całą epicką bitwę, pewnie będzie warto ;) Wtedy znów będę je mógł porównywać z pierwszym sezonem, który póki co w moich oczach wypadł najlepiej :D

Ozzy234

Wspomniałem "Bertholdt ujawni się przekształcając w kolosalnego zabijając większość zwiadowców."
W wyniku wybuchu towarzyszącemu tej przemianie zginął właśnie m. in. asystent Hange, Moblit Berner, który w ostatniej chwili wepchnął przełożoną do studni.
Sasha zginęła w mandze stosunkowo niedawno, a powyższy opis odnosi się jedynie do wydarzeń, które przewidziano na sezon trzeci.
Generalnie dużo ludzi spodziewało się klimatu tego tzw. postapo, a autor wybrał rozwiązanie tajemnicy bardziej w sposób a'la "Matrix", czyli że wszystko to co dotąd było wiadome jest fikcją.

Co do balansu akcja:fabuła to niestety nie mam dobrych wieści, bo o ile teraz w nadchodzących odcinkach rzeczywiście będzie sporo akcji, aż do dotarcia zwiadowców do piwnicy Erena, o tyle potem zostaniemy zasypani informacjami o zewnętrznym świecie poprzez flashbacki ojca Erena(zwiadowcy będą czytać dzienniki Grishy, a widzowie obserwować jego losy, tak jak to przeżył). Na tym, jak wspomniałem w komentarzu wcześniej trzeci sezon się zakończy.
Czwarty sezon będzie utrzymany w takim małoobfitującym w akcję klimacie, a ponadto podobnie jak na początku trzeciego sezonu będzie więcej intryg i politykowania oraz nastąpi powoli odejście od walk ludzie vs tytani, na rzecz ludzie vs ludzie(choć będzie jedna konkretna, duża walka między tytanami).
Będzie też sporo dialogów oraz wspominek. Przykładowo zostanie pokazany początek znanej nam historii(nie Reiss xd) z perspektywy Reinera, to jak został wojownikiem, a potem wysłano go na wyspę, aby dostał się za mury.
Główny bohater stanie się bardziej bezwzględny i nieobliczalny, a fabuła ogólnie będzie skupiać się bardziej na postaciach jako takich oraz sytuacji w jakiej się znalazły, aniżeli tak jak na początku serii trwała ta brutalna i zażarta walka z tytanami.

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

@Soleks100000 świetne streszczenie mangi.Sasha zginęła w nowym tomie,wielka szkoda.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Jak już skończysz czytać najnowszy tom to tez bym prosił abyś opowiedział , bardzo sie rozczarowałem jakościa w stosunku do pierwszego sezonu ale nadal chce zobaczyc relacje Eren Mikasa oraz to jak armin zostaje tytanem ;)

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Bardzo dziekuje za opis , to czekanie w napieciu co tydzien juz po woli mnie wykanczalo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones