PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 003
oceny
8,4 10 1 37003
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Witam. Też wyczuwacie podobieństwa między Shingeki no Kyojin, Death Note, Code Guess,
Btoom, Kingdom. Chodzi mi głównie o postacie, które obierają sobie w życiu jeden cel i dążą
do niego ze wszystkich sił, nie patrząc za siebie:
- Kira - nowy świat.
- Zero - lepsze życie dla siostry, niepodległość Japonii.
- Btoom !, nie pamiętam imion - walka o przetrwanie i wydostanie się z wyspy.
- Shin - zostanie największym siogunem na świecie,
- Eren - pokonanie wszystkich tytanów.
Mają dość swojego życia i chcą coś zmienić, siłą, inteligencją, nieraz nie jest to dobra droga,
lecz nie zważają na to i ciągle prą na przód, po każdym upadku wstają. Uwielbiam takie anime i
dla mnie sa one najlepsze. Przejdźmy do sedna, czy znacie podobne tytuły, które od początku
wciągają fabułą, akcją i walką o ten jeden cel, o przetrwanie w brutalnym świecie (zależnie od
anime). Z góry dziękuje za tytuły i proszę tylko o bardzo podobne i nie tasiemce. ;)

ocenił(a) serial na 9
ShinigamiK

Sword Art Online
Full Metal Alchemist Brotherhood

Mizgalator

SAO widziałem, FMAB w nim jest mech, prosiłbym bez nich. Niby w Code Guess były, ale też mi nie podchodziły, fabuła nadrobiła to. Ale dzięki za chęci ;)

ocenił(a) serial na 9
ShinigamiK

W fmn:b nie ma mechu, uniwersum odpowiada technologiczne europie lat 20, XX wieku.

Mizgalator

A ta zbroja, czy robot tego bohatera ?

ocenił(a) serial na 9
ShinigamiK

Zbroja jest związana z duszą brata głównego bohatera za pomocą alchemii(element fantastyczny w tym świecie, jest to nauka z pogranicza chemii i magii, niewiele osób umie nią władać). Bohater nie ma robota, ma mechaniczną rękę i nogę, zwykłe protezy wykonane ze stali.
SnK czerpie wiele z FMA:B.
Głowni bohaterowie w obu są podobni pod względem, wieku, temperamentu, charakteru i przeszłości.
Inne postacie z FMAB mają swoje odpowiedniki w SnK, np Hawkeye-Mikasa, Mustang-Levi, itp.
Mógłbym podać więcej podobieństw, ale wiąże się to ze spoilerami.


Mizgalator

Co ty gadasz przecież snk jak i fma to shouneny a główni bohaterowie to typowy schemat bohatera shounenowego. Zresztą postacie snk jak i fma można też porównywać do innych anime/mang i zawsze trafią się odpowiedniki do nich.

ONeron

Jak możesz to podaj anime w którym są odpowiedniki. Może są tak dobre jak te i mają to coś z walką o cel, jak wyżej napisałem.

ShinigamiK

Są podobne bo większość tych tytułów to shouneny. Powinieneś zobaczyć FMA:B,Trigun,Desert Punk,HxH (mimo że troszkę tasiemiec to bije wiele tytułów na głowę),GTO. Jak dla mnie lepsze są seineny (niestety większość z nich to mangi a nie wiem czy lubisz je czytać) bo kilka tytułów tam jak by dostało anime to szybko stało by się hitem.

ocenił(a) serial na 8
ShinigamiK

Jakby to powiedzieć, ja też coś chcę i do tego dążę, ale nigdy nie przeszło mi przez myśl, że jestem podobny do Erena, który co rusz drze ryja ;D
"Mają dość swojego życia i chcą coś zmienić, siłą, inteligencją, nieraz nie jest to dobra droga, lecz nie zważają na to i ciągle prą na przód, po każdym upadku wstają." . - Naruto świetnie wpasowuje się w ten opis.

RomenPL

Zacząłem kiedyś Naruto. Nie powiem bo mi się spodobało,ale strasznie dużo odcinków. Nie mam tyle czasu. A w tym czasie poświęconym na Naruto oglądnąłbym kilkanaście innych krótszych tytułów, no i jednak wole jak jest zakończenie. Podajcie jakieś tytuły ;) ?

ocenił(a) serial na 8
ShinigamiK

Może Gurren Lagann? Utrzymane w trochę innej konwencji, ale wymagania spełnia.

ocenił(a) serial na 8
RomenPL

Nie zauważyłem, że ma nie być mechów.

ShinigamiK

A mi z kolei momentami kojarzy się z neon genesis evangelion. Ludzkość jest słaba, walczy z o wiele potężniejszym przeciwnikiem no i populacja też dość mocno przerzedzona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones