PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 084
oceny
8,4 10 1 37084
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Z równie dojrzałą fabułą i klimatem? Po SnK zrobiła mi się teraz pustka w anime i przydałoby mi
się zacząć coś oglądać. Zaznaczam, że interesują mnie tylko "dojrzałe" produkcje. Jak to
nazywam, "japońska głupkowatość" mnie odpycha, nie mam za to nic przeciwko dowolnej ilości
krwi, trupów i seksu. (oczywiście bez przesady)

Co kojarzę to widziałem Death Note, Ghost in the Shell, Togainu no Chi, Blood-C i Hellsinga, a z
pełnometrażowych: Grobowiec Świetlików i Ninja Scroll. Tyle sobie na razie przypomniałem.

A, i dobrze, żeby nie był to jakiś mega rozciągnięty tasiemiec. :)

Myślę, że jak dotychczas obejrzałem raczej niewiele, więc powinno być w czym wybierać.

HellButterfly

"See you, space cowboy" polecam Cowboy Bebop za muzykę i klimat

ocenił(a) serial na 6
HellButterfly

Witam, to ja coś dodam od siebie co może -nie musi- się spodobać (zwłaszcza te starsze mi się najbardziej podobały), a mianowicie:
**Berserk
*FMA + Brotherhood
*Darken than Black + II
**Cowboy Bebop
**NGE (klimat) + filmy
*Vision of Escaflowne + film
*Elfen Lied
*Gurren Lagann (zwariowane, ale z powerem)
*Ergo Proxy
*D.Gray man
**Death Note
*Durarara!!
*Spice and Wolf
**Opowieści z Ziemiomorza
*Wolfs Rain
**Chobits (żartowałem ;) )
*NHK
*Mnemosyne
*Baccano
*Devil May Cry
**SDF Macross + filmy (!)
**Now and Then, Here and There
*Serial Experiments: Lain
**Mononoke Hime
**Grobowiec Świetlików
**Nausicai z Doliny Wiatru
**Akira
**GITS + II
*Mushishi
*Fate Stay Night + film
**GREAT TEACHER ONIZUKA
**Legend Of The Galactic Heroes - My Conquest is The Sea Of Stars + LOTGH
*Noein
**Zetsuen no Tempest
**Psycho-Pass
*Toward The Terra
**Shin Sekai Yori [From The New World]
**Sakamichi No Apollon
*Byousoku 5cm
**Manie-Manie [Labirynth Tales]
*Eve no Jikan
*Mimi wo Sumaseba
**Ruchomy zamek Hauru
*Rahxephon
[ kolejność przypadkowa ; nie skupiałem się na tym co tu inni polecali więc mogło się coś powielić ; **dla moich ulubionych ]
I to by było na razie na tyle :)
A tak btw uważam, że SnK jest lekko przereklamowany. Anime zyskały popularność stosunkowo niedawno, a młodzi zabierają się za oglądanie tych najświeższych produkcji- bez porównania z "dawną jakością". Często w rankingach 'średniaki' wyprzedzają dużo lepsze wydania, kiedy gimbusy podniecone świeżo po obejrzeniu wystawiają bez zastanowienia najwyższe oceny.

ocenił(a) serial na 6
HellButterfly

Polecam jeszcze Katanagatari jako jedno z lepszych jakie widziałem.

ocenił(a) serial na 6
HellButterfly

Ja od siebie mocno polecam Kiseijuu - niesamowite anime. W czym jest podobne do SnK:
-dużo krwi, walk i śmierci
-potwory pożerające ludzi
-główny bohater jest połączeniem "pasożyta" i człowieka
-przemiana psychologiczna głównego bohatera
-prowokuje do przemyśleń na temat ludzkiej natury
-ludzie żyjący w strachu przed wrogiem, na temat którego niewiele wiadomo

Jest też kilka innych podobieństw w fabule, ale to już byłyby duuuże spojlery :)

HellButterfly

Niedawno, WIT Studio, które tworzyło anime SnK wydało zupełnie nową, autorską produkcję pt. Koutetsujou no Kabaneri.
Jak wspomniałem nie jest to adaptacja żadnej mangi(jak w przypadku SnK). Scenariusz napisał Ichiro Okouchi, twórca historii znanej z anime Code Geass.
Jeśli podobało ci się SnK to z KnK nie powinno być inaczej, bo jest bardzo podobna :)

ocenił(a) serial na 1
HellButterfly

Mogę polecić Tokyo Ghoula, ale tylko mangę, bo anime jest okropnie słabe, poza tym Owari no Seraph jest dosyć podobne - potwory zabijające ludzi, ludzie ukrywający się w enklawie, bohaterowie walczą z potworami, niektórzy giną, ale zdecydowanie mniej krwawe i brutalne, Code Geass - nie jestem pewien, bo dopiero zaczynam oglądać, ale wydaje się być podobne, aczkolwiek nie ma w nim potworów. Skoro po anime czujesz pustkę, to weź się za mangę SnK, według mnie lepsza od anime, no i zawiera więcej wątków, na chwilę obecną masz coś koło 93 rozdziałów, więc trochę ci zejdzie zanim przeczytasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones