PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 084
oceny
8,4 10 1 37084
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Pytanie

ocenił(a) serial na 9

1. Czy według was warto czytać mangę przed wyjściem 2. sezonu? Wydaje mi się, że w anime raczej sceny walki będą wyglądały bardziej epicko i podczas jakiś nowości będzie większe "wooow", więc waham się przed czytaniem, choć z drugiej strony nie mogę się doczekać.
2. Ma ktoś jakąś wiadomość odnośnie daty 2. sezonu?

Zuzka253

1. Czy warto? Drugi sezon będzie obfitował zarówno w walki jak i szereg wyjaśnień odnośnie fabuły(dojdą też nowe niewiadome) także tu każdy musi sam ocenić czy woli czarno-biały komiks czy kolorowe, ruchome anime z głosami i muzyką w tle.
Kreska w mandze jest OK, ale zdecydowanie daleko jej do tych uchodzących za lepsze jakościowo: http://imgur.com/a/nh4dU (choć w wydawanej u nas papierowej wersji, pomimo rzecz jasna tej samej kreski wygląda to nieco estetycznej)
Osobiście po obejrzeniu ostatniego odcinka również nie mogłem się doczekać i sięgnąłem do mangi, jednakże było to rok temu.
Teraz mamy już rok 2016 i premiera nowych odcinków anime jest już zdecydowanie bliżej niż dalej.
Reżyser anime, Tetsuro Araki powiedział w marcowym wywiadzie dla Bessatsu Shonen Magazine, że druga seria anime jest już tworzona(dałbym link, ale masa w nim spoilerów, więc ograniczę się do linku ze szkicami koncepcyjnymi, które pan Araki pokazał na potrzeby wywiadu: http://imgur.com/Si0ZIci )

2. Co do konkretnej daty to na 100% w tym roku, bo sam pan Araki obiecywał to już w listopadzie 2014. Co do miesiąca to najbardziej prawdopodobny jest październik, bo wtedy startują premiery jesiennego sezonu emisji anime. Możliwy jest też lipiec(letni sezon premier), ale jako że będzie to zdecydowanie seria 25-odcinkowa(a nie 12-odc. jak to ostatnio najczęściej bywa) raczej liczyłbym na jesień.
Jako, że WIT Studio odpowiedzialne za tworzenie tego anime zazwyczaj zapowiada swoje premiery 4-5 miesięcy wcześniej, to zakładając start anime w październiku, spodziewałbym się jakiegoś zwiastuna/zapowiedzi mniej więcej w połowie czerwca.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Dziękuję za odpowiedź :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones