PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 112
ocen
8,4 10 1 37112
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Proponuję objerzeć scenę po napisach końcowych ostatniego odcinka.
A zainteresowanych dalszą historią odsyłam do mangi, do momentu w, którym kończy się 1 sezon, link poniżej.

http://mangachrome.co/shingeki-no-kyojin/34/1/

zibi23_filmweb

Czy warto czekać to się przekonamy, jak już zrobią drugą serię. Mogą ją kompletnie spieprzyć i wtedy okaże się, że wcale nie było warto czekać.
Tak czy siak, nie mogę się doczekać. Spodziewałem sie, że Attack on Titan będzie zdecydowanie słabszy, niż w rzeczywistości się okazał. W mojej opinii, to bardzo dobre anime, choć oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu. Przy czym... nie ma takiego filmu, który podobałby się każdemu ;)

Szkoda, że nasz ciemny naród jest tak zacofany, jeśli chodzi o animacje (w tym japonskie). Jest wiele dobrych animacji, które mogłyby być pokazywane w telewizji, ale zamiast tego, stawia się na byle badziewie pokroju "Dlaczego Ja", "Trudnych Spraw", "M jak miłość", a jeśli już jakieś seriale animowane są puszczane to będą to byle badziewia pokroju Dragon Balla...

Nie obejrzałem wielu japońskich animacji, jednakże większość z nich, jest zdecydowanie lepsza od animacji polskich, czy zachodnich. Większość jest lepsza nie tylko pod wzgledem animacji, ale przede wszystkim pod względem tła dźwiękowego, czy fabuły. Z drugiej strony, aż strach się bać, jeśli pomyśli się o polskim dubbingu. Bo oczywiście, skoro to animacja, to bez dubbingu być nie może (a powinny być dwie wersje: dub pl i sub pl [dub jpn, zbyt wiele angielskich podkładów jest zrobionych masakrycznie źle]). Zresztą dyskusja na temat tego ciemnogrodu nie ma większego sensu...

MojeGBA

Proszę nie - nie chcę słuchać Jeana albo Conniego, pod których głos podkłada Stuhr... To by była kompletna porażka. Gdyby już mieli emitować to tylko z napisami, chociaż wątpię by ktokolwiek to oglądał. Dzieci na pewno nie powinny, większość nastolatków przecież nie będzie oglądać "chińskich bajek", a dorośli?

just_bee

Death Note emitowano kiedyś z lektorem i jakoś koszmarnie źle to nie wyszło. Dubbing to zło, odkąd zacząłem oglądać po japońsku to widzę - niebo, a ziemia.

just_bee

Jest kilka dobrze zdubbingowanych polskich animacji. Naprawdę. Sam nie przepadam za dubbingiem, ale naprawdę kilka(naście) razy im się udało.
No, ale częściej im się nie udaje :/

@ink1313, lektor? Błagam. Nie kpij.

MojeGBA

Ja uwielbiam bajki z polskim dubbingiem. Ale jak już mówiłam SnK z głosami polskich aktorów? Dla mnie to za wiele, to anime ma wzruszać, powinno się czuć dreszczyk emocji, przerażenia. Z dubbingiem najpewniej cały czas by się śmiała, zniszczyłoby efekt*.

* Pierwsza scena, która przyszła mi na myśl to oczywiście pożerana matka Erena i polski krzyk dzieciaka: "PRZEEESTAAŃ!!".

użytkownik usunięty
MojeGBA

''Skoro nasz ciemny narod, jest taz zacofany wzgledem animacji'' i nie mozna obejrzec dobrej produkcji w tv(o zgrozo!), to zawsze mozesz sie przeprowadziec do Japonii. Jest to dobra alterantywa dla jeczenia w necie jak male dziecko.

Ps, ''badziewia w stylu Dragon Ball'', ach ta mlodziez

Podaj jakąkolwiek dobrą produkcję w tv

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones