PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

[spoilery S04]

Od samego początku obserwujemy poczynania Erena który staje sie tytanem a z czasem przejmuje kontrolę nad nim między wymiarowy byt który stworzył tytanów żeby zniszczyć zapewne kolejną rzeczywistość. ( a może nie ) dowiadujemy się że nienawiśc zostałą mu zaszczepiona a zasadniczo to on sam doprowadził do zmiany czasu i do zniszczenia całej ludzkości.

Pamiętacie jak Danka w grze o Tron stałą się tyranem na 4 odcinku przed końcem ?? To tutaj mamy to budowane prawie 80 odcinków. Jest to anime o osobie złej jak death note z tymże tutaj dopiero pod sam koniec dowiadujemy się o prawdziwych zamiarach naszego protagniosty.

Zaś z punktu tamtejszego świata... Wrzucili tytanów do tej piaskownicy żeby się mordowały wzajemnie . żeby źle działo się tylko tam za cenę pokoju na świecie. zrobili z nich męczenników. Aż z tej męki zrodził się w końcu Tytan ostateczny. Który wyłazi za mury i z chęcią ro**ierdoli cały świat. A jest to nie kto inny jak nasz główny bohater.

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Poza tym rozkminiam że to ludzkośc jest sama sobie winna. Wymiarowy robal zakończył by swoją misję w momencie kiedy zginęła Pierwsza Ymir. Ale przez psychozę jaką rozkminił pradawny król - czyli żryjta jej zwłoki żeby moc nie przepadła. Rozpętało się piekło w końcu w postaci Nocy żywych trupów ale z gigantami. Teraz kiedy robal mógł zmienić Hosta ( bo najwidoczniej zginął z pierwotną ale miał tą zdolnośc kontroli nad czasem i się umieśnił w pętli czasowej póki ktoś go kiedyś nie odnajdzie... ) i wskoczyć na erena moze zrealizować swój plan - czyli zagładę ludzkości. - Ale wynika to z woli tego bytu czy z woli erena ?? a może i jeden i drugi chcą się zemścić na ludzkości ??

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Według mnie, tak sobie przemyślając te ostatnie odcinki, to Eren był w stanie zrealizować swój plan przez to, że niejako zrozumiał pramatkę Ymir. Podczas gdy poprzedni królowie i Zeke chcieli wykorzystać moc Koordynatu do jakiś swoich celów, Eren jako jedyny nawiązał nić porozumienia z nią. No i mógł ich łączyć wspólny cel (unicestwienie ludzkości), poza tym moc tytana atakującego też tutaj przyczyniła się do tego, że Eren stworzył jakby pętlę czasową między sobą i wcześniejszymi posiadaczami atakującego. Co koniec końców doprowadziło do tego, że sam Eren stworzył się tym kim jest, choć wcześniej mógł myśleć, że to po prostu przypadkowe zdarzenia tak go ukształtowały. Ogólnie strasznie zaplątane to jest, ale przez to fajne. Sama nie wiem czy do końca rozumiem to dobrze i czy to w ten sposób działa. To tylko moje przemyślenia ;)

ocenił(a) serial na 10
Ligia_0

Dobrze prawisz. Choć nie mogę być wyrocznią bo sam nie wiem czy się nie mylę w swojej interpretacji. Ale to jest specjalnie tak stworzone żeby każdy rozkminiał po swojemu kto tu jest naprawdę zły i z czego to wynika bo nigdy nie zostało i nie zostanie to wypowiedziane wprost. dlatego ten serial jest tak genialny. Death Note np od początku opowiadało nam historię osoby złej która tylko staje się gorsza na przestrzeni anime. Tutaj zaczynamy z małym gniewnym chłopcem który nie jest ani dobry ani zły a kończymy na Tyranie- Nacjonaliscie z nieograniczoną mocą. Bytem gotowym zrównać cały świat z ziemią. To jest jawna geneza powstania Tyrana. Bo jak rozkminisz jego zycie , jego wybory i to co mu sie przytrafiło nagle to co on robi staje się bardzo zrozumiałe on wręcz nie mógł postąpić inaczej bo z temperamentem jaki posiada nie mógł by już żyć dłużej gdyby postapił wbrew sobie. Także musiał się stać tym kim się stał. A że to dotyczy tylko jego głowy to już inna sprawa xD. i nagle łapmiey się na tym że sympatyzujemy z tyranem - dyktatorem. To anime jest mega !

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Dokładnie jest tak jak piszesz z Erenem. Anime mega, nawet moim znajomym nieanimowym ludkom poleciłam, sami potwierdzają, że fabuła lepsza niż w niejednym serialu. W sumie trochę teraz to temat na topie - wojny, egzystencja, wolność. A muzyka tylko to wszystko dopełnia. Isayama i studio zrobili świetną robotę ^^.

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Poza tym czy mi się wydaje czy odstrzelony łeb erena jest utrzymywany przy życiu przez ten gigantyczny kręgosłop ??

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Tak Eren jest podtrzymywany przez Ymir przy życiu.

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Nie, Eren nie jest zły, bo choć miał wizje przyszłości, nie miał żadnej mocy by nad nia zapanować, a chcąc ratować swój dom poprzez wpływ tytana atakującego uznał że to jedyne wyjście, to ten sam Eren, ten sam, dzieciak ale poddany woli atakującego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones