PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Jak myślicie, czy seria będzie zawierała tylko 25 odcinków, czy może mają zamiar zrobić ich tyle ile jest części mangi ( około 50 ). Bo w sumie to co oglądaliśmy w 7 odcinku było w 8 części mangi, wiec teoretycznie ilość będzie podobna. Jeszcze pytanie, czy ktoś wie co ile średnio wychodzą kolejne części mangi? ( bo słyszałem, że cały czas jest wydawana ).

Przemek2401

O ile się nie mylę to manga wychodzi co miesiąc. Poczekają pewnie aż wyjdzie więcej chapterów i wtedy wydadzą kolejną serie anime, a teraz będzie tylko 25 odcinków.

Przemek2401

A że tak się podczepię pod temat - nie chce mi się zakładać nowego - jak uważacie, od ilu lat jest to anime? (W sensie wieku widza)

elfka77

hmm wydaje mi się, że jednak od 18 w końcu przemoc, krew itp., ale to chyba już zależy od indywidualnej wytrzymałości :)

ocenił(a) serial na 8
elfka77

Leci po północy jak większość anime więc się domyśl.

ocenił(a) serial na 8
Przemek2401

25 jest potwierdzone bo tyle zwykle mają anime 2-courowe.
Nie materiału wystarczająco na drugie tyle.

ocenił(a) serial na 9
Przemek2401

Anime będzie składało się z mniejszej liczby epizodów, bo 1 odcinek anime = 1,5 - 2 rozdziały mangi. Ale że manga jest ciągle rozwijana, to szybko się temat nie wyczerpie ;)

Kluuucha776

No tak, ale w tej chwili tzn. w 7 odcinku akcja toczyła się na poziomie 8 części mangi, czyli w miarę równo. Mam nadzieję, że jednak zrobią te 50 odcinków, bo anime puki co trzyma poziom :)

ocenił(a) serial na 9
Przemek2401

Tak, części 7(anime) i 8 (manga) się pokrywają, więc niby jest równo, ale zauważ, że część późniejszych "retrospekcji" jest brana jako wydarzenia bierzące (np. trening na żołnierzy jest w mandze retrospekcją, a w anime jest w ciągu wydarzeń). Ale jak już mowiłem, klamka jeszcze nie zapadła, i możliwe, że będzie nawet 100 odcinków (A może więcej, kto wie...) ;)

ocenił(a) serial na 10
Kluuucha776

Jeśli akcja będzie trzymać poziom to mogę to oglądać w nieskończoność... Ale kiedyś w końcu pomysły się kończą, 50 ep było w sam raz jak na tak kozackie anime.

ocenił(a) serial na 4
Przemek2401

Mogą też zrobić jak z pierwszą serią fullmetal alchemist, na początku trzymali się mangi, a jak tą przegonili to już dalej scenarzyści pisali fabułę.

CottonCrush

To by nie było fajne >o< FMA było słodkie i w ogóle, ale nawet się nie umywa do Brotherhooda.

ocenił(a) serial na 4
elfka77

Wiesz co, gdyby dali inna fabułę ale też na poziomie to bym nie narzekał, bo tak to mam drugi raz to samo tylko w ruchu. Na chwilę obecną trzymają się dość ściśle i obstawiam że tak zostanie.

CottonCrush

No bez żartów, mamy przykłady takiego własnego pisania scenariusza 1. Soul Eater 2. Fullmetal Alchemist
Wszyscy jęczą iż zakończenia tych serii są tragiczne, to samo by było z Attack on Titan, chyba ze byłoby tak samo jak w Elfen Liedzie, a to była dobra seria lepsza od mangi właśnie dzięki zmienionemu zakończeniu.... pożyjemy zobaczymy, na razie mam nadzieję ze seria będzie do końca zgodna z mangą żeby nie było ze za rok dowiemy się iż jest planowany reamake ,,Attack on Titan:Brotherhood''

Przemek2401

Hmm, na chlopski rozum: anime wedlug rankingow jest na 1. miejscu. | 9 odcinek anime to 10 chapter mangi, tak wiec idzie mniej wiecej 1:1. | Na razie zostalo wydanych 45 chapterow: analogicznie powinno byc 45+ odcinkow anime. | Dopiero sie zabieram za czytanie mangi, wiec nie wiem, czy dalej rowniez jest tak wciagajaca, ale sam pomysl byl, ze tak to ujme dlugoterminowy, wiec chapterow powinno byc dosyc duzo. | Nawet, jezeli podali w informacji prasowej podali 25 odcinkow, to biorac pod uwagi sukces, jaki odnioslo anime oplacaloby im sie zrobic ich znacznie wiecej. | Podsumowujac: oplacalne jest zrobienie 45+ odcinkow, a jak sie cos oplaca to sie to robi :D

regis9k

Oby i oni wychodzili z takiego przekonania :)
Co do serialu, to robi się coraz ciekawiej, więc mam nadzieję, że utrzyma się taki poziom do końca i nie wypali się po kilku odcinkach, jak to często niestety bywa ( np. w Death Note ). Ciekawe co tam czeka w piwnicy na Erena :)

Przemek2401

Z tego co się dowiedziałem 14 odcinek ma być recapem :/ Jeśli zatrzymają się w pewnym miejscu o którym myślę to może w przyszłym roku będzie 2 sezon.

ps. preview ost http://hp.ponycanyon.co.jp/preview/audio/?h=PCCG000001351&d=1&t=1

ocenił(a) serial na 10
Przemek2401

Manga wychodzi co 2 czy 3 miesiące. Jest ciągle kontynuowana, a że JUŻ bardzo dobrze się przyjęła to bo dotarciu do 25 odc. dadzą jakiś czas spokój by manga nadrobiła i wydadzą drugi sezon jak to planują zrobić w przypadku FT a zrobili z bleachem i robią z naruto(filery). Anime z kolei idzie w toku blisko 1:1 aczkolwiek jest sporo scen dodatkowych więc możliwe iż chcą przedłużyć anie mjak najbardziej LUB autor zdradził co będzie dalej. Tyle wiem z oficjalnego forum, kilku stronek, mala itp.

Kast

Manga wychodzi co miesiąc tak wiec 2 sezon za 2 lata minimum

ocenił(a) serial na 6
Kast

w mangach autor nigdy nie zdradza co będzie dalej.

ocenił(a) serial na 10
Daroo_3

Najgorsze jest to że na polską wersję trzeba czekać zadziwiająco długo już lepiej przeczytać po angielsku bo tam wydają chociaż regularnie

ocenił(a) serial na 9
klaudynka425

są wakacje więc się nie dziw. Wcześniej dodawano je bardzo szybko więc nie narzekaj. Żałuje, że manga wychodzi w miesięczniku na pewno wolałabym 20 stron co tydzień niż 50 w miesiąc :<

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones