PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

to jest dla mnie najwieksza niewiadoma, o którą, wydaje mi się, mało jest zaintereoswany



tytani nie maja organów płciowych, nie wydaje mi się też aby rozmnażali się z jaj, zarodników
czy czegokolwiek co jest nam znane.
wiec ostatnio w mandze,jak wiadomo, wszyscy myśleli,że upadł mur rose,bo pojawili się tam
tytani, lecz gdy szukano dziury w murze nic nie znaleziono. natomiast pojawił się owłosiony
tytan, czy on może za tym stać ? może jest kolejnym z żołnierzy? a co gdyby ludzie, którzy zostali
zjedzeni zostają potem tytanami ? a może w każdym murze są tytani i stąd znaleźli się w
obrębie rose ? a co jeżeli moga nie tylko odbudować swoje ciało,ale zbudować kompletnie
nowe, inne ?

ocenił(a) serial na 9
Hillgilly

Ponoć odpowiedź jest w One Shocie z 2006 roku.

ejdziesia

Nic tam nie ma o ich rozmnażaniu.

ocenił(a) serial na 9
intervigilium

Widzisz, jak nie wiesz, to nie pisz. Ja napisałam "ponoć" ,a koledzy potwierdzili.

ocenił(a) serial na 9
intervigilium

Zwracam honor, źle przeczytałam, odpisałam na głupa. Masz rację, nie ma.

Hillgilly

Tytani to ludzie o płci męskiej. Nie wiadomo dlaczego ale tytani płci żeńskiej w ogóle nie występują (nie mam tu na myśli annie ale ona jest shifterem). Jednym z 1 tytanów płci żeńskich można potraktować matkę conniego ale jest to nie udana przemiana (słabe kończyny). Czyli można przypuszczać że małpa tytan roznosi jakiś wirus lub coś w tym rodzaju i tak ich przemienia. Zresztą cała ta małpa tytan odpowiedzialna jest za całe to zamieszanie. Co do tego jak powstali tytani mający zdolność zamiany w człowieka jak i cudowny małpiszon to nie mam pojęcia.

ocenił(a) serial na 8
ONeron

tu z małpą i wirusem się zgodzę, gdy niegdzie nie znaleziono krwi od razu zaczęło mi śmierdzieć że rose nie upadł.jestem też ciekawa jacy będą kolejni tytanie, z poczatku uważałam, że są cofnięci w rozwoju, ale przy tej małpie zaczęłam się zastanawiać, może jest jakaś jedna matka wszystkich tytanów ? mam nadzieję że christa powie cokolwiek w kolejnym rozdziale mangi, bo tytani w murze to też ciekawy wątek.

Hillgilly

Wątpię by ta małpa była matką (ojcem?) wszystkich tytanów,ten tytan należy do innej frakcji tytanów która można przypuszczać jest najpotężniejsza. Zauważ że jak reiner i bert zauważyli małpoluda to wyglądało to tak jak by się przestraszyli go. Chcą natychmiast opuścić miejsce murów bo do inwazji(?) przystępuje silniejsza frakcja (ten atak co był przedstawiony to wyglądało to tak jak by był to zwiad m.in stąd pytania o 3dmg). Reiner z bertem też należą do jakiejś frakcji ale ona jest sporo słabsza. Możliwe że tu jest podział frakcja małpy vs shifterzy ale o co tu się rozchodzi dalej to nie wiem. Nie wiem też jak tu podczepić tytanów w murze,całej elicie co wie o tym jak i po co w ogóle mieliby rozbijać te mury i tak po prostu zabijać ludzi. Tu musi być coś głębszego.

ocenił(a) serial na 8
ONeron

źle sie wyraziłąm, nie chodziło mi o to, że ta małpa jest matką, ale że jest jakiś inny tytan który jest matką,jakoś głęboko w puszczy,chociaż to mało prawdopodobne. chociaż te frakcje również mnie zainteresowały, w tym momencie każdy może być tytanem. prawdę mówiąc, gdy berthlod z reinerem oznajlmili erenowi, iż są tytanami myślałam że są tak zdesperowani że mogą być tytanami,jakby bali się tego. a szkoda, bo bardzo ich lubiłam jako ludzi.

ONeron

Uwaga spojler
Tytani to ludzie tak to ze wyglądają jak mężczyźni to nie oznacza ze nimi są dlaczego ludzie ponieważ jeden z shifterow sorry imię mi jakoś wyleciało był tytani przez sto lat a po zjedzeniu shiftera zyskał kontrolę nad przemianą i a więc tytani jedzą ludzi bo chcą odzyskać swoją pierwotną formę pewnie robią to nawet nieświadomie i odnośnie rozmnażania nie muszą a nawet nie mogą tego robić bo po 1 nie muszą jeść 2 jest nich mnóstwo 3 sa dlugowieczni i dlaczego jest ich mnóstwo najprawdopodobniej jakiś eksperyment wymknal się z pod kontroli i taka bomba biologiczna miliardy ludzi zamieniła w tytanow a i ten pierwszy odmieniony shifter był dziewczyną i po przemianie wyglądała jak chłopak opis jej wyglądu w formie tytana mała z ostrymi zębami i pazurami ma wielką głowę i czarne włosy jest bardzo zwinna można zobaczyć ją w zapowiedzi drugiego sezonu xd

ocenił(a) serial na 10
alexm56

Ale poco ty to wstawiasz? Ludzie chcą mieć zagwozdkę, zastanawiać się co i jak, a ty im spoilerujesz. Nikt cię o to nie prosił. I dodanie uwaga spoilery wystarcza.

Hillgilly

w jendym z chapterów Ymir wspomniała, że przez jakieś 60 lat błąkała się jako tytan, więc jeśli nie jest ona jednym z wyjątków, założyć można, że każdy tytan ma potencjał bycia człowiekiem tylko może potrzeba czasu albo jakiegoś konkretnego bodźca? (którym wg spekulacji dla Ymir było zjedzenie Berika, który możliwe, że też był shifterem). Tak samo w drugą stronę (np. mama i cała wioska Conniego). Co do małpy tytana, to zakładam, że sam tytan wygląda zupełnie inaczej niż osoba (tak, osoba) siedząca w nim.
Zakładam, że w każdym murze są tytani, to jedyne rozsądne wyjaśnienie jak udało się ludzkości wybudować tak ogoromne mury nie dając się przy tym zjeść przez tytanów grasujących w okolicy.

Uwielbiam tę mangę właśnie dlatego, że można snuć miliony teorii a i tak pewnie nikt nie ma racji ;-)
Moją najnowszą teorią jest to, że tytani to eksperyment niewypał innego królestwa. Chcieli stworzyć sobie armię shifterów by móc podbić królestwo/ludzkość, no ale tytany wymknęły się spod kontroli. Szczepionka dostała się w niepowołane ręce i stąd też ogromna ilość tytanów. Ich wrogowie też ją zdobyli, zmodyfikowali by można było kontrolować tytanów i stworzyli mur, w granice którego nie wpuszczono uciekinierów/zarażonych z innego królestwa, jednak niektórym udało się dostać, wspólnie osiedlili się i zaczęli spiskować w ramach odwetu. Również udoskonalili swoją szczepionkę i tym oto sposobem powstali Uzbrojony, Kolosalny i Kobieta Tytani.
Aczkolwiek wg tego motywy są tak banalne, że wręcz niemożliwe.

leneq

Odpiszę ci w tym temacie bo jest bardziej odpowiedni jeśli chodzi o treść i nie chcę psuć zabawy oglądającym anime.

"a co do przywracania do życia, to nie mówmy tak szybko hop, bo jeszcze wiele nie wiemy co i jak z tymi tytanami. W szczegolnosci, ze w prototypie snk z 2006 i opisie SNK: Before the fall mowa jest o "odradzaniu się" zjedzonych ludzi czy rodzeniu (?) z tytana. No i w jednym z wywiadów Isayama przyznał, że Marco jeszcze się pojawi w mandze, aczkolwiek pewnie w tym wypadku chodzi o jakieś wspomnienie z nim."

Odnośnie jeśli chodzi o "odradzanie się" to http://i.imgur.com/TqnV5Ta.jpg.

ONeron

OMG... chyba mnie zmotywowałeś/zmotywowałaś do ponownego dokładniejszego przeczytania mangi.... ale ten od Aururo jest tak podobny pod każdym względem, że chyba jestem przekonana... z resztą to w stylu Isayamy - każdy najdrobniejszy szczegół jest przemyślany i kryje coś za sobą...

dzięki za linka!

ocenił(a) serial na 10
leneq

Rzeczywiście, niektóre są całkiem podobne. Pytanie tylko czy pokrywa się chronologicznie - czy podobni tytani pojawiają się rzeczywiście po śmierci ich "pierwowzorów"? Ktoś może to potwierdzić?
("w stylu Isayamy"? To jego pierwsza manga, ciężko mówić o własnym stylu)

Co do małpy-tytana, to największa niewiadoma. Wątpie, że to shifter. Wygląda jak ewolucja tytanów, spytał żołnierza czy go rozumie, więc skoro byłby człowiekiem to raczej nie pytałby "Przepraszam, czy dobrze mówię po polsku? Rozumiesz mnie?" tylko był pewien tego. Oprócz niego mamy dwóch innych tytanów którzy mówią - matka Conniego (tutaj pojęcia nie mam skąd się wziął, jak to się stało itp), no i 5-metrowy z dodatkowego rozdziału "Dziennik Ilsy", w którym wymawia ciągle "Ymir-sama". Tutaj śmiem uważać, że jest on zwykłym tytanem. Zachowuje się jak normalny tytan, nie odmieniec (czyli w stylu shifterów).
Teoria z Grishą odpada całkowicie. Zauważcie, że małpa-tytan NIE MA CELU. On przyszedł za mury bez powodu właściwie, w pewnym momencie nawet cieszy się, że tytani otoczyli zwiadowców w wieży.

Szybu

"Teoria z Grishą odpada całkowicie. Zauważcie, że małpa-tytan NIE MA CELU. On przyszedł za mury bez powodu właściwie, w pewnym momencie nawet cieszy się, że tytani otoczyli zwiadowców w wieży."

Odnośnie jego celów to można się domyślać o co mu chodzi, to są chyba najpopularniejsze teorie:
-przyszedł na zwiad-po prostu testował siłę bojową ludzi
-zauważył przypadkiem mury i poszedł zobaczyć co to jest
-sprawdza swoją "hodowlę" bo zauważył że tytani szaleją wewnątrz 3 muru

ocenił(a) serial na 10
ONeron

Zwiad, no tu można się zgodzić. Nawet wspominano chyba, że ta małpa wydaje się testować ludzi.
Mury raczej zna, nie wyglądał na zaskoczonego - skoro zwrócili uwagę na jego zaskoczenie względem Sprzętu do trójwymiarowego manewru, to na mury też powinni. Ot, wniosek z czystej logiki.
W trzeciej teorii całkowicie się nie zgodzę. Bardziej bym się trzymał tego, że to on spowodował zamieszanie. Wszedł za mur i jakimś sposobem zmienił ludzi w tytanów (vide matka Conniego, z tamtej strony pojawili się tytani chyba).

Co do wcześniejszej tezy o powstaniu tytanów ze zmarłych ludzi - ciała oddziału Leviego chyba zabrano i pewnie spalono, tak jak i wszystkie inne jakie dało radę, więc no nie wiem, trochę coś tu nie pasuje.

Szybu

Źle mnie zrozumiałeś jeśli chodzi o 3 teorię. Mi chodzi o to że te całe mury to jego twór. Po prostu zauważył że 3 mur jest rozbity i poszedł zobaczyć co się stało. Ogólnie ta teoria odnosi się do teorii więzień.

"Co do wcześniejszej tezy o powstaniu tytanów ze zmarłych ludzi - ciała oddziału Leviego chyba zabrano i pewnie spalono, tak jak i wszystkie inne jakie dało radę, więc no nie wiem, trochę coś tu nie pasuje."

W mandze ich nie zabrano-są cały czas po za obrębem 2 muru, w anime je zabrano ale później porzucono i tak jak w mandze są po za obrębem 2 muru.

ocenił(a) serial na 10
ONeron

W takim razie Ty źle napisałeś :D Rozumiem, teoria więzienia jest całkiem ciekawa, chociaż ma wiele dziur. Niemniej jednak jak się dobrze rozwinie to wszystko może się wyjaśnić właśnie w ten sposób. Tylko że trzeci mur chyba rozbito 6 lat temu, jeśli dobrze kojarzę. Małpa by tak długo nie kojarzyła że mają luke w murze?

Ah, mój błąd. Dawno czytałem te rozdziały i ten animowany filler mi pomieszał trochę sytuacje. W takim razie teoria jednak może być na rzeczy.

Szybu

"W takim razie Ty źle napisałeś :D Rozumiem, teoria więzienia jest całkiem ciekawa, chociaż ma wiele dziur. Niemniej jednak jak się dobrze rozwinie to wszystko może się wyjaśnić właśnie w ten sposób. Tylko że trzeci mur chyba rozbito 6 lat temu, jeśli dobrze kojarzę. Małpa by tak długo nie kojarzyła że mają luke w murze? "

Właśnie mówię że nie więzienia tylko więzień :D. Chodzi o to że istnieje więcej takich cywilizacji które żyją w murach a my śledzimy jedną z nich. Ludzie nie zdawali sobie sprawy jaki jest pierwotny cel murów ale widząc jedyną szansę uratowania się przed tytanami postanowili tam zamieszkać. Po kilku latach odkryto sekret murów i zakazano o tym mówić ponieważ wyrządziło by to więcej szkód niż pożytku i to dlatego tak ten ksiądz milczy. Jak wiadomo mury wtedy były puste a małpa można przypuszczać była zajęta polowaniem na frakcję shifterów ponieważ oni stanowią dla nich realny problem. Kluczem do tej teorii jest jaki jest prawdziwy cel ataku na mury.

Szybu

"stylu Isayamy - każdy najdrobniejszy szczegół jest przemyślany i kryje coś za sobą... " ;-)
im więcej wiemy, im więcej jest powiedziane, tym bardziej poszczególne wypowiedzi/mimika bohaterów nabierają sensu. Idąc tym tropem, na pewno jest jeszcze wiele szczegółów, które pominęlismy. Pewnie staną się one klarowne dopiero jak podane nam zostanie jak na tacy.

leneq

Zobacz początek 2 rozdziału i przypatrz się w tej książke jakie wydarzenie to przypomina ;]

ocenił(a) serial na 10
ONeron

Wiatropylnie sie rozmnażają ;]

leneq

Tak to jest to ymir to ten shifter jest potomkiem pierwszego tytanu a jej kolega zabił ilse ja mam już znam prawie całą fabułę dzięki ziom

Hillgilly

tak z zupełnie innej beczki:
zaintrygował mnie początek pierwszego rozdziału. wiecie, najpierw oglądnęłam anime, dopiero później postanowiłam wziąć się za mangę, dlatego od razu rzuciło mi się to w oczy. otóż, bezpośrednio poznaliśmy Erena, gdy "zbierał" drewno wraz z Mikasą. właściwie to on jedynie spał. a pamiętacie może co wtedy powiedział?
jak dla mnie to zdecydowanie "mini" spoiler przyszłych wydarzeń:
http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/online/shingeki_no_kyojin,1,18
myślicie że to może mieć związek z jego mocą shiftera? czy może to jednorazowy strzał? w swoim śnie, Eren widział Mikasę w krótkich włosach, prawdopodobnie już jako członkinię Zwiadowców. rozpłakał się, wiec musiało się wydarzyć coś strasznego dla niego. na razie nie było za czasów ich służby nic, co wróżyłoby bezpośrednie powiązanie z tym snem... więc to ma się dopiero wydarzyć?
poza tym ten napis stronę dalej... (http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/online/shingeki_no_kyojin,1,19) 845? o co chodzi? czy może coś pominęłam?

oprócz tego jeszcze takie moje odniesienie do tematu Małpy-tytana... gdy czytałam mangę, a ona po raz pierwszy się tam pojawiła, od razu przyszedł mi na myśl ojciec Erena... ale to zupełnie głupie i niedorzeczne, przecież wiedziałby o dmg, nie miał powodów żeby działać przeciwko ludzkości, wręcz przeciwnie, chciał chronić Erena, powiedział mu w pewnym sensie że ma "jakąś moc", ale wymazał mu pamięć kiedy podał mu ten środek... no i chciał żeby dostał się do piwnicy (ale właściwie dlaczego wymazał mu pamięć? i macie może pomysły gdzie on teraz jest?).
ale może po prostu jego ojciec coś o tej małpie wie, albo jakoś jest powiązany z tą sprawą, powiedział przecież że TA moc mu się przyda i musi się nauczyć w pełni ją kontrolować, więc jest możliwość, że wspominał wtedy o mocy kontroli nad tytanami, nie o samej zmianie w tytana...
tak też myślę, że Eren i jego ojciec są potomkami tego "dziecka zrodzonego z tytana" (Before the Fall). gdyby to jego ojciec był tym samym dzieckiem, nie zgadzałoby się to czasowo.

proszę o wasze przemyślenia zwłaszcza na temat snu Erena, ja sama będę się starała wyłapać coś jeszcze z mangi (na razie interesuje mnie ta książka na początku 2 rozdziału, ale ja nie widzę tam żadnego wiatropylenia, więc jakby ktoś mógł wyjaśnić... poza tym zastanawia mnie co to za książka, czy to możliwe, że to jedna z tych (być może) znajdująca się w piwnicy? dodatkowo scena zaraz przed atakiem tytanów razem z tą małpą... tam gdzie Ymir znalazła konserwę... dlaczego tak bardzo zdziwiło to Reinera (chyba właśnie jego, nie pamiętam dokładnie czy był to on), że umiała przeczytać napis? w dodatku w anime w którymś odcinku była scenka gdzie pisane było o mężczyźnie, który kopał pod murem, a później zniknął... może to się wiązać z tajemnicą murów? (+możliwie że pomyliłam teraz i opisane to było w mandze, nie w anime, w każdym razie za wszelkie możliwe błędy przepraszam).
no więc jak? co o tym wszystkim myślicie?

Arimle

Ta scena ze snu właśnie rozpoczęła serię teorii o podróżach w czasie. Fani dodali do tego jeszcze tytuł 1 rozdziału (odcinka) i tak się to wszystko rozkręciło. Czarny pasek z 845 oznaczał rok w którym działa się akcja. Zauważ że wcześniej też jest czarny pas tylko że bez daty czyli to są prawdopodobnie przyszłe wydarzenia. W mandze tego nie znajdziesz ale to pożegnanie oznaczało że już więcej się nie spotkają tzn. został tu użyty zwrot pożegnania ale bez ponownego spotkania.

ONeron

!UWAGA SPOJLER!

Dopiero skończyłem oglądać 2 sezon i nie pamiętam w którym odcinku ale yimir została jakąś tam królową i ludzie myśleli że płynie w niej KRÓLEWSKA KREW. Później przyszli żołnierze i zabrali wszystkich po czym zaczeli zrzucać z murów i powiem wam że bardzo mnie to dziwi iż nikt tego zauważył ale na moment przed tym jak yimir spadła strażnik jej coś wstrzyknął tak samo jak kobiecie obok i tuż nad ziemią widać było żóľte światło co najprawdopodobniej oznacza przemiane. Pôźniej nasza kolezanka poszla spac na 60 lst i gdy sie obudzila zjadla kolege annie i tych dwóch a skoro cała ich trójka byla odmiencami to zapewnr ich kolega tez i to by tlumaczylo dlaczego yimir moze sie zmieniac dowolnie w czlowieka lub tytana. Jesli chodzi o malpe to nie zaprzatam sobie nim glowy mam wrazenie ze poprostu sobie jest i moze kontrolowac tytanow wiec ma ta sama moc co eren. A no i w krystynie czy histori plynie KROLEWSKA KREW i skoro kosciolowi murow na niej zalezalo to cos z nia napewno bedzie.
No a jeśli chodzi o mury to nie wiem czym tu sie dziwic sa poprostu zrobione z tytanow ktorzy sie tam utwardzili i tyle

użytkownik usunięty
marcel_wierzbicki

Jestem świeżo po 2 sezonie anime. Co do sceny wstrzykiwania czegoś przed zrzuceniem z murów to faktycznie, też to zauważyłam, dlatego Ymir musiała się przemienić. Ja akurat późniejszą scenę (ukazanie jej tułaczki za murami) zinterpretowałam tak (wydawało mi się, że nawet mówiła, że tułała się przez 60 lat), że przez 60 lat tuptała sobie zwiedzając świat i dopiero po nich zapadła w sen i "weszła" pod ziemię.

ocenił(a) serial na 10
Hillgilly

Odpowiadam po pięciu latach, ale trudno. Tytani się nie rozmnażają to ci z kontynentu Marley ich tworzą w dość brutalny sposób ponieważ zabierają Eldian że strefy Liberio na specjalny punkt na Paradis w którym Eldianom wstrzykuje się serum i zrzuca z 20/25 metrowego muru na ziemi i lądują już jako bezmyślni Tytani prący w stronę murów. Marley nie mogli kontrolować bezmyślnych Tytanów dlatego zależało im na Erenie który ma koordynat który na to pozwala gdyż bezmyślni Tytani mają olbrzymi potencjał militarny, który jest podważanay gdyż Marley mają pancerniki, trój płatowce broń pół automtyczną i prawdopodobnie czołgi.

ocenił(a) serial na 6
Alpixel_Ten_Noob_z_Yt

A po co chcą zniszczyć mury?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones