Shingeki no Kyojin
powrót do forum 4 sezonu

Zapowiedź: https://www.facebook.com/ataktytanow/posts/3781752978539496

Soleks100000

Jakby ktoś nie mógł się doczekać i chciał przerzucić na czytanie pierwowzoru to warto wiedzieć, że:
- anime pokryło wydarzenia do rozdziału 116, ale pominęli po drodze połowę rozdziału 115, więc od tego momentu należy zacząć czytać, aby kontynuować.
- rozdział 115 to pierwszy rozdział w tomie 29
- manga kończy się oficjalnie 9 kwietnia, na rozdziale 139(tom 34)
- polskie wydanie mangi dotarło do rozdziału 126(tom 31)
- wydawnictwo JPF wydające u nas tę mangę zadeklarowało wydanie tomów 32-34, gdy w Japonii ukaże się tom 34, a nastąpi to na przełomie kwietnia i czerwca(oczywiście nie wydadzą tych tomików od razu, ale myślę, że jeśli szybko zakupią licencje to jeszcze latem powinien już być przynajmniej ten 32 i do końca bieżącego roku ten ostatni).

Soleks100000

tom 34 ukaże się w Japonii na przełomie maja i czerwca*

ocenił(a) serial na 8
Soleks100000

XDDDDDDDD te uczucie gdy "final season" to nie ostatni sezon.

celebes

Kontynuacja nadal będzie wychodzić pod tym samym szyldem "Shingeki no Kyojin: Final Season", ot po prostu przerwa w emisji.
Serie anime jednak rządzą się niekiedy swoimi prawami i jest to tak dzielone, bo nie byli w stanie zrobić wszystkiego od razu.
Plus jest taki, że komiksowy pierwowzór świeżo co dobiegł końca, więc jak już wznowią to adaptacja pokryje wszystko do samego zakończenia.

ocenił(a) serial na 8
Soleks100000

Nie, to bedzie "Shingeki no Kyojin: Final Season - Part 2". Po prostu mnie to irytuje, bo czekalem kilka lat zeby wszystko obejrzec na raz, jestem na poczatku 4 sezonu, a tu zonk.

celebes

Trzeci sezon też miał przerwę w emisji(pół roku) i w openingu drugiej połowy nadal było napisane "Shingeki no Kyojin Season 3", dla studia, które robi to anime nadal jest to projekt pod tym samym szyldem. Jedynie na stronach filmwebopodbnych, katalogujących anime jest to rozłożone na osobne segmenty z partami, z uwagi właśnie na te przerwy.
Tak czy inaczej, dla osób znających pierwowzór było jasne, że w zapowiedzianych na starcie emisji szesnastu odcinkach nie wyrobią się z całością materiału, więc przerwa była nieunikniona, zwłaszcza że studio Mappa pracuje nad wieloma projektami jednocześnie.

ocenił(a) serial na 10
celebes

tak samo czekam, ogladalem pierwszy sezon ale juz malo pamietam. zalozylem ze poczekam az OSTATNI odcinek wyjdzie i wtedy bede ogladal od nowa bo wiem jak to jest z serialami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones