Shingeki no Kyojin
powrót do forum 4 sezonu

Hej, oglądam tylko sezony do teraz, jestem w trakcie czwartego i mam wrażenie, że czas mocno na początku skoczył do przodu. Coś pominąłem? Jakiś specjalny odcinek, czy tak ma być i potem się wyjaśni? Które specjalne wnoszą coś istotnego do fabuły i należy je obejrzeć koniecznie? Bo filmy to tylko streszczenia sezonów, jak się domyślam?

Paul_Van_Dal

Po ponad tygodniu już pewnie wszystko wiesz, ale nie trzeba nic dodatkowo oglądać.
Tam po prostu był czteroletni przeskok czasowy i zmiana miejsca akcji.

Kinówek zasadniczo oglądać nie trzeba, bo to streszczenia.

Z odcinków specjalnych najwięcej wnosił do fabuły odcinek o mówiącym tytanie "Notes Ilse", ponieważ był on w pierwowzorze już na etapie wydarzeń zaadaptowanych w pierwszym sezonie. Pozostałe dwa odcinki specjalne to zapychacze.

Jeśli chodzi o serie poboczne, to dwuodcinkowe "Bez Żalu" nie jest niezbędne, ale autor głównej serii nawiązał w swojej mandze do tych wydarzeń, czyniąc je kanonem, więc warto obczaić.
Z kolei trzyodcinkowe "Lost Girls" mimo, że ładnie dopasowano je do oryginalnej historii(szczególnie w formie anime) nie zostało nawet ukanonicznone(jeśli tak można rzec), więc tego również nie trzeba oglądać, ale po obejrzeniu całości głównej serii, na ogół fani mają niedosyt, więc pewnie zajrzysz tak czy inaczej(o ile już tak się nie stało).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones