Siła
powrót do forum 1 sezonu

Bardzo ciekawy!
Tematyka intrygująca. Fantasy z nadprzyrodzonymi mocami kobiet wykształconych w toku ewolucji, na podstawie bestsellerowej książki.
Książki nie czytałam, więc w tym kontekście się nie wypowiem, ale w serial wciągnęłam się. Sięgnęłam po niego z powodu Toni Collette.
Interesująca zmiana układu sił na świecie, w którym wg. badań największym strachem mężczyzny jest to, że go kobieta wyśmieje, a kobiety, że mężczyzna ją zabije. Zostajemy wychowane w strachu o swoje życie. Matki uczą nas, żebyśmy nie chodziły same, przechodziły na drugą stronę ulicy w nocy, gdy idzie za nami mężczyzna i realnie każda kobieta jaką znam znalazła się w sytuacji niebezpiecznej w ciągu życia, gdzie mężczyzna był agresorem. Smutna prawda. Więc posiadanie takiej mocy, jak jest powiedziane w 5 odcinku, to poczucie wolności od życia w oswojonym strachu. Byłoby cudownie.

Jednak, posiadanie mocy ma dobre strony (ożywienie gołębia) i być wykorzystana w dobrym celu, jak i prowadzić do nadużyć. Czuję, że idzie to jednak w tą stronę w tym serialu.
Nie jest to arcydzieło, ale jednak wciągająca wizja innego świata. Świat się zmienia i idzie w lepszą stronę, jednak te zmiany są bardzo powolne. Z perspektywy kobiety - powinien obejrzeć każdy mężczyzna, ale z otwartą głową, byciem gotowym na usłyszenie i zobaczenie bez skrajnej oceny.

medusa_ad_

Koryguję się : serial klasyfikowany jest jako science-fiction

medusa_ad_

Jako facet uważam ,że niejednemu przydałoby się potraktowanie prądem ,żeby wyzbył się mizoginizmu i zaczął traktować kobiety z szacunkiem.

ocenił(a) serial na 7
b0b

Ale jestem zdziwiony, jednoczesnie milo zaskoczony takim pogladem :) Sam jestem facetem po 50 nie uwazam sie ani za prawak ani za lewaka, nie jestem wojujacym feminista ale z racji doswiadczenie zyciowego widze ze ten serial porusza bardzo wazne watki. Oczywiscie role sa tutaj celowo przerysowane ale sadze, ze to nie jest przesada jesli stwierdze, ze nie zyjemy mimo XXI wieku w swiecie gdzie kobiety i mezczyzni maja rowne prawa i mozliwosci. Moze istotnie paru szowinistycznym czy mizoginicznym pacanom przydalo by sie pomizianie pradem po jajach i nie mam tutaj na mysli jakiejs fantazji rodem z alkowy.

ocenił(a) serial na 1
sobanek

w obecnym swiecie to nalezaloby do pradu podlaczyc feminazistki

b0b

Nie życzę nikomu źle, wolałabym jednak pokojowe rozwiązania ;)
Cieszę się, że są mężczyźni, który podważają zastany porządek :D

medusa_ad_

Ale jak do dorosłego inne argumenty nie trafiają to czasem nie ma wyjścia.

medusa_ad_

A co powiesz po E06, kiedy okazuje sie, ze nie do konca tylko kobiety posiadaja te moc :>

ocenił(a) serial na 7
Arthizo

jest wyjaśnione dlaczego więc się nie rozpędzaj :)

Arthizo

Dziękuję za komentarz i jednocześnie przepraszam, ze trochę czasu zajęła mi odpowiedź :D Myślę, że w serialu zostało to świetnie wytłumaczone i sama lepiej bym tego nie zrobiła. Z perspektywy biologicznej - logiczne. Z perspektywy społecznej - podkreślenie kolejnej mniejszości, która raczej zazwyczaj jest w podobnej sytuacji co kobiety i raczej nie jest "zagrażająca" tylko marginalizowana.

Moją refleksją była taka obserwacja, że tu nie chodzi o zabieranie czegokolwiek mężczyznom, a dodanie kobietom, aby "wyrównać" ich siłę. Mężczyźni nadal mogą sięgać po broń i bardzo w serialu to widać, że chcą po nią sięgać i w rezultacie jest nagonka na kobiety. A że agresja rodzi agresję, to w rezultacie i kobiety tworzą własne siły zbrojne - Zoja.

Podobną tendencję obserwujemy w filmie "Ruchomy chaos", tylko, że tym razem to mężczyźni posiadają nową umiejętność - słychać co myślą. Rozwój wydarzeń jest podobnie liniowy - mężczyźni uznają, że coś jest nie tak z kobietami skoro nie słychać ich myśli i to, że one mogą słyszeć męskie myśli - zagraża im, więc w dużej mierze kończą ich życia.

Podkreślana kwestia to podważenie porządku świata zbudowanego przez mężczyzn dla mężczyzn. Bardzo cieszy fakt, że są pokazane przykłady mężczyzn, którzy nie czują się zagrożeni siłą kobiet i uznają ich równe miejsce na ziemii i wiedzą, że razem tylko zbudujemy nowy lepszy świat :) a w realnym świecie to pieśń przyszłości i trochę idylliczna wizja

medusa_ad_

ludzie się boją tego co się im łopatą nawkłada do głowy że mają się bać. ostatnio się bali śmiertelnie wirusa przeziębienia, teraz się ruskich boją że ich napadną hihihi. No debile. was się uczy że macie do czegoś prawo, macie i tyle tylko że tak to nie działa bo świat ma w dupie was i wasze roszczenia(a jesteście najbardziej roszczeniowymi i rozpieszczonym pokoleniem jak dotąd), jak wyjdziesz wieczorkiem i na drodze spotkasz paru kolesi z tropików to oni mają w dup_ie i ciebie i to co tam masz w głowie i jak się im będzie spodobało to się będziesz kręciła wokół własnej osi od ciosów, jak się nie rozglądniesz dookoła siebie i nie popatrzysz to łup kończysz jako trup wystarczy sekundka, 8 młoddiaków zginęło od początku roku bo patrzyli w swoje smartfony i nie zauważyli że są naulicy i coś jedzie. ot takie seriale są dla młodziaków takich jak wy, świat ma was w dupie jego zasady są nie do złamania, może się wam wydawać że "macie prawo" a i tak was zabije ciężarówka na przejściu(mieliście "prawo" pierwszeństwa- cóż ciężarówka miała to w dupie) cegła spadająca z rozpadającego budynku, albo się poślizgniecie na schodku i skręcicie kark.
ofiar kobiet jest bez liku, znam multum frajerów ogołoconych do gołego dupska po rozwodzie z kobitą życia i w stanie psychicznego upadku. tv już wprost idealizuje kobiety, szkoda tylko że nie potrafi iich zmienić w rzeczywistości.

uFGoogle

Ciężko jest zrozumieć sytuację, w której się nigdy nie było, w tym na pewno się zgadzamy i w tym, że nikt nie zna dnia i godziny śmierci, a ta się przytrafi każdemu.
Czy nie warto w międzyczasie walczyć o lepszy świat dla przyszłych pokoleń - śmiem wątpić. A dla przyszłych kobiet chciałabym, aby umiały o siebie zawalczyć; ba! dla mężczyzn również - abyście żyli dłużej, bo umiecie o siebie zadbać nie tylko wtedy, gdy dbają o Was bliskie kobiety (mamy, żony, partnerki) :) I że skończą się wojny! Piękny to byłby świat.
Myślę, że trzeba byłoby sprawdzić statystyki gwałtów na kobietach, żeby stwierdzić czy to realny strach czy wymyślony. W Indiach gwałcone są kobiety co 3 minuty, ciekawe czy ta sama statystyka dotyczy mężczyzn - warte rozważenia czy to wymyślony strach. Życzę spokojnego dnia :)

medusa_ad_

chcesz żeby się wojny skończyły? musisz się tego domagać. głośno i wyraźnie. ale uważaj, bo jak wskażesz palcem podżegaczy wojennych,, to będziesz tak napiętnowana jak człowiek który nie chciał cudownego lekarstwa na sławne przeziębienie niegdyś.
niestety, żyjemy w wyjątkowo chorym, i zarządzanym przez psycholi miejscu, psycholi którym marzy się eskalacja konfliktu, masy to dla nich zasób, paliwo, nic. Historia się powtarza już któryś raz TO SAMO, był Napoleon, był Hitler, teraz jest kraik na u i 'wódz' na miarę naszych plastikowych tandetnych kiczowatych czasów, kraik który od lat zbrojono i tresowano ludność w jednym celu, tak samo jak zbrojono i tresowano niegdyś Niemców w jednym celu i tak samo jak Napoleon zorganizował wyprawę w jednym celu. przed 2014 czy była jakaś wojna? były dwa przyjazne państwa. co się stało że teraz mordują się w wyniszczającej bratobójczej wojnie? postęp i demokracja zawitała na salony U? tak samo jak postęp i demokracja zawitała, do Syrii(no tam trochę zapędy postępowo-demokratyczne ostudzono), Iraku, Libii, i innych krajów w których obecnie się nie da żyć. Cóż statystyka gwałtów wzrasta i w Polsce i w Europie związane jest to głównie z napływem. No jak w Europie robią wam Afrykę Indie czy Bangladesz to czego chcesz się spodziewać? cudów? nie ma cudów i nie będzie cudów dzieci. a ludzie którzy zarządzają tym nieszczęsnym państwem i kontynentem zrobią wam tutaj dokładną odwrotność cudów. wpływ na to ma też przedefiniowanie pojęcia gwałtu pod ktory podlega szersze spektrum zachowań.

uFGoogle

Przepraszam myślałam, że omawiamy serial :D
, a nie sytuację geopolityczną. Jak wiadomo poglądy każdy ma swoje, cudów nikt nie oczekuje, odniosłam się do tego, ze strach przed gwałtem jak Pan sugerował jest wymyślony, a później odpowiedział Pan sam sobie w wiadomości, że faktycznie nie jest.
Wiec finalnie w tej kwestii się zgadzamy. Myślę, że warto na tym poprzestać :)

medusa_ad_

serialu nie oglądałem nie mam po co. kliknąłem w obrazek bo algorytm mi podsunął taki że niby dla mnie, przeczytałem pierwszy temat zorientowałem się co to jest i odpowiedziałem na twój post. nie mam potrzeby widzieć tego serialu bo wiem mniej więcej co w nim jest, tranwestyci, czarni naukowcy ratujący świat, wegetarianizm, zły człowiek dewastujący planetę, zwierzątka feminizm + jakaś przewijająca się fabuła i takie tam różne rzeczy.
i wymyślony i nie jak masz do czynienia z ludźmi którzy spojrzenie czy złapanie za rękę chcieliby kwalifikować w kategoriach molestowania czy gwałtu, z drugiej strony nie przeszkadza im masowa imigracja jakiej podlegają wszystkie europejskie kraje(PL też) to sobie sama odpowiedz. Chcesz żyć w Afryce? ze wszystkimi tego konsekwencjami? no być może nie będziesz miała wyjścia bo ludzie z wierchuszki władzy robią w Europie(zrobili już w wielu miejscach) Afrykę czy ci się to podoba czy nie. Złapania za rękę się bać nie musisz, ale Afryki w Europie to raczej powinnaś. Zrobią ci afrykańską dzielnicę w twoim mieście to i nawet duży chłop tam wieczorem nie polezie. Weź takie Detroit, miasto zamieszkałe w 80% przez czarnych, bezrobocie, zasiłki, zdewastowane i opuszczone. biały jak tam wejdzie w dzień to może z tego dosłownie nie wyjść żywy, o czym pisał nawet jeden Polak który tam pojechał z ciekawości. tak samo siędzieje w innych tematach na przykład irracjonalny strach przed słynną grypą, czy Rosją która nie ma żadnych roszczeń wobec Polski, a bagno polityczne wmawia Polakom że Ruscy to największe zło. No cóż Europa stała się mniej bezpiecznym(przyjaznym i bogatym)miejscem dla wszystkich. no bynajmniej nie jest to spowodowane spojrzeniami czy łapaniem za rękę. realne zagrożenia są ignorowane podczas gdy z igiełek robi się widły...

ocenił(a) serial na 1
medusa_ad_

powinnnaś w trybiue pilnym udać się do psychiatry, to ze twoja matka traktowała cie jako uposledzona to nie znaczy ze tak u wszystkich, ale moze miala ku temu powody. Powinnas byc na oddziale zamknietym skoro podoba ci sie ze nagle kobiety staja sie wszechmogące i wykorzystuja tro zeby mordowac mezczyzn. Na pewno jestes zezarta przez kompleksy grubym kaszalotem

ataman2016

Rozgryzłeś mnie bezbłędnie :D
Jak wiadomo osoby, które nie posiadają konstruktywnych argumentów uciekają się do obrażania :D Udanego dnia !

medusa_ad_

widać że odnosisz się z szacunkiem do innych chciałbym ci powiedzieć jak to z mojej strony wygląda będę pisał ogólnikowo mężczyzna mniej będzie przyznawał się że z czymś  jest mu źle bo to by udowodniło że ma słabość pierwszą dla niego rzeczą która go "zniszczy" kobieta częściej będzie szukała wsparcia to wynika z naszego wychowania i ogólnym przyjętymi wzorcami. ja osobiście sam doznawałem przemocy psychicznej wobec mojej byłej partnerki lecz ciężko jest to do udowodnienia, kobiety raczej w tą stronę idą niż siłą ponieważ nie są do tego stworzone genetycznie. po drugie sam się boje chodzić nocą jak za mną jakieś dresy idą i nie raz dostałem bez powodu w mordę (nie mówiąc o szkole) znacznie częściej to mężczyźni mają ślady po przemocy fizycznej. kolejna rzecz czemu w świetle prawa kobiety są traktowane lepiej ulgowo. nie dla mnie są treści przechodzące ze skrajności w skrajność i treści które bardziej dzielą niż łączą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones