PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9524}
7,0 2 842
oceny
7,0 10 1 2842
Siedlisko
powrót do forum serialu Siedlisko

Skończyłem oglądać Siedlisko - chociaż w sumie powinienem napisać przemęczyłem ...

Na wstępie kilka uwag:

a) Cenie twórczość Janusza Majewskiego i doceniam zaangażowanie tak znakomitej rzeszy aktorów (który niestety nie bardzo mają co grać w tym serialu - Paweł Wawrzecki ? Wiktor Zborowski? Danuta Szaflarska ? Marian Opania ? no i Leonard Pietraszak - wyjątek - Krzysztof Kowalewski który jako nieliczny po prostu miał co zagrać)

b) doceniam pomysł na ukazanie społeczności lokalnej Mazur (chociaż w serialu ukazanych jako krainy oddalonej mentalnie od Warszawy o lata świetlne)

c) część postaci nie wie co gra (tak jak w punkcie a) np. postać Gustawa Wolfa ? a część jest w filmie nie wiadomo po co ? - adwokat Duży ? kominiarz- śpiewak - mikołaj (w wykonaniu Wójcickiego), postacie i przemówienia na chrzcinach u Kowalów ?

d) nie jestem miłośnikiem Klanu. M jak mdłości czy Miłości na wysypisku (jak można przeczytać w niektórych komentarzach) ale tak szczerze przemęczyłem się przez te 9 odcinków jak cholera

e) wersja na DVD posiada jedną olbrzymią wadę - połowa dialogów jest zagłuszana (poniekąd świetną) muzyką Matuszkiewicza ...

f) dialogi - wygłaszane sztucznie "mądrości życiowe" - nie chce się wierzyć że pisał je Pan Janusz Majewski :(


Przeczytałem kilka komentarzy pod serialem i absolutnie nie rozumiem zachwytu na tą produkcją, jest ona po prostu nudna ... w miarę interesująco robi się w 3 ostatnich odcinkach ...
cóż ... to tyle w tym temacie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones