PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464806}
7,4 176
ocen
7,4 10 1 176
Sila: Odnaleźć przeznaczenie
powrót do forum serialu Sila: Odnaleźć przeznaczenie

Witajcie :) Pomyślałam że dobrze stworzyć oddzielny wątek dotyczący całości serialu, gdzie możemy wymieniać się uwagami i na bieżąco komentować to co się dzieje w serialu.

AgaJot85

Ktoś wie, dlaczego oni tam cenzurują krew?

ocenił(a) serial na 10
agneszko

Sama się nad tym zastanawiam. Nie jestem pewna, czy ta cenzura pochodzi od producenta, czy od Tv Puls (za wczesna pora emisji na takie treści).

Villemo666Valo

W tureckich serialach często cenzurują krew, alkohol.

ocenił(a) serial na 10
Kinomaniaczka_95

Tak, wiem. Jednak w początkowych odcinkach nie było takiej cenzury (nawet, gdy pojawiała się np. krew). Cenzura pojawiła się niedawno.
Zgadzam się tylko, jeśli chodzi o alkohol.

AgaJot85

Ja bym chciala jednak pogadac o serialu moze nikt sie ze !mna nie zgodzi ale mysle ze wszystkiemu winna jest sila gdyby boran nie byl tak przystojny i dajmy na to wyglafal jak cihan mysle ze zwialaby daleko i nigdy nie wrocila do mardin nie moge zrozumiec jak to mozliwe ze wraca do faceta ktory ja zdradzil do jego rodziny ktora jawnie mowi ze ja zabije jak tylko urodzi sie dziecko mysle ze gdyby boran nie byl przystojny w zyciu by tam nie wrocila i nie znosilaby tylu obelg wszystko co ją spotkalo jest tylko jej winą powinna trzymac sie od nich z daleka nawet jak byla w ciazy nikt nigdy nie powinien sie o tym dowiedziec siedzialaby sobie z tym calym emre ktory chcial wychowywac jej dziecko (bo zaakceptowal fakt ze sila jest w ciazy) ale oczywiscie boran jest ładniutki wiec wszystko mu wybaczamy gwałt , jego toksyczną rodzine, prawo panujace w mardin ,malzenstwo pod przymusem ,to ze sile udezyl brat ,ojciec ,tesciowa , ale co tam boran jest ładny mysle ze gdyby cihan zgotowal jej taki los to by go znienawidzila

marta490

Boruś oczywiście jest słodziutki, ale mi się wydaje, że Sila go pokochała za to jaki jest, że mimo tych całych okoliczności starał się być dla niej dobry i powoli zmieniać bezwzględne zasady klanu. Fakt, trochę dziwne, że teraz w ogóle zapomniała o tym, że dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, ale podobno miłość ci wszystko wybaczy, a to przecież tylko serial. W prawdziwym życiu już dawno ktoś by sprzątnął ich oboje. :P

_Hope

On duzo mowi o tych zmianach ale fakt jest taki ze nic nie zrobil malo tego on chyba jest deko opóźniony ojciec mu mowi ze nie chce widziec sili w swoim domu a co robi boran ? Przyprowadza ją tam pomimo tego ze wie do czego jego rodzice sa zdolni i tak dzieki borusiowi pierwszego dnia wywalili sile z domu wiec przyprowadzil ja jeszcze raz dzieki czemu sila mogla uslyszec jak tesciowie planują jej smierc

marta490

Cała fabuła tego serialu opiera się na walce bohaterów z przeciwnościami losu, dlatego wcale mnie nie dziwi jego i jej zachowanie, pomimo iż czasem oboje zachowują się całkiem nielogicznie. :)

marta490

Który normalny facet zabiera swoją ciężarną żonę tam, gdzie grozi jej śmierć i mówi " Nie martw się, coś wymyślimy, żeby cię nie zabili po porodzie." Paranoja jakaś. Rozumiem, że lubi być szefem klanu, ale przecież doskonale zdaje sobie sprawę, że jego rodzinka jest zdolna do wszystkiego. Nie wiem na co on liczy. Powinien dawno zabrać żonę i wyjechać z nią w cholerę, w końcu stać ich na to. A już jak słyszę, że obwiniają Silę o śmierć tego gościa, którego wysłali, żeby ją zabił, to nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Ta zła, bezczelna Sila nie chciała dać się zabić. No co za franca.

agneszko

Mnie najbardziej wkurza matka Borana,jak na nią patrze i te jej miny to aż mi słabo, co za pieprznięta baba. Ona zachowuje sie teraz gorzej niż ojciec Borana.
Jihan jest chory z nienawiści, dziwne że mimo że został wydalony z klanu to uważa się za szefa

ocenił(a) serial na 7
AgaJot85

Firuz ma jeszcze swoje odchyły ale powoli się zmienia, nawet jak na dziadzie przystało kase daje, teraz obcym dzieciom to potem może się zmieni za sprawą wnuczka. Ale za to jego żona nie wiem co się musi stać by po tym wszystkim co mówiła i robiła zmieniła się i by Sila jej wybaczyła. To taka stereotypowa teściowa, która za nic uprzykrza życie. Chociaż znam osobiście przypadek gdzie jest podła synowa to i podła dla niej teściowa. Wiadomo inne zasady jej wpojono to się ich trzyma ale mimo to powinna nawet po kryjomu wspierać inne kobiety, by miały lepszy los.
A tak sobie myślę żeby Jihan w swej pokręconej definicji honoru, gdy uratują mu żonę nie chciał sam jej zabić za to że ośmieliła się go ośmieszyć w taki sposób uwalniając się od niego.

_Hope

Dokładnie tak. W prawdziwymżyciu pewnie coś takiego by ni e miało miejsc i dawno by gryxli ziemie .Serial został pokazany w ten sposób ,zeby przekonywac ze powinno stanowic praw ale nie klanowe czyli tradycje i zwyczaje

marta490

Myśle ze to co piszesz to nie do konca wszystko tak. Dla mnie tez aktor grajacy Boran jest bardzo przystojny to prawda.
Pewnie gdyby na jego miejscu był Cihan to nie chodzi juz czy byłby przystojny czy nie , choc by go nie chciała gwałciłby ja wiecej razy niz Boran ( nie popieram żeby nie było) i to nie tylko z zazdrości/ Jednak co do wejścia w takie małżeństwo , gdzie Sila nie miała nic do gadania , ale zapadło , a potem odejście , niestety to było niemozliwe. Nie mogłaby zyc spokojnie z Emre . Po prostu dlatego ,ze na amen by ja zabili . Morderstwa honorowe zdarzaja sie przeciez nawet w Europie. Ten rodzaj ludzi nie odpuszcza. To było szczęście w nieszczęsciu ze trafił sie jej taki Boran (pomijam urode) chpc nawet on sam miał na koniec watpliwości czy zdoła ja ochronić. A ze nie chciał odejść? Tam był kimś , w swiecie był by jeszcze jedna osoba. Sam potem bedzie mwił jakie to uczucie byc szefem klanu .Miał wpojone ze szef klanu to misja itd. Dopóki sam nie bedzie chcial innej drogi , doputy tak bedzie. Na razie jeszcze stoi jedna noga w tradycja , a druga przy Sili

sola255

W polowie z toba sie zgodze ale nadal upieram sie przy tym ze polowa tej dramy to ich wina po co sila wracala? Po co boran kazal jej mieszkac w domu rodzicow jezeli juz mu jedną zone wykonczyli ? Po co tyle czasu cacka sie z cihanem ponoc jest szefem klanu i rządzi na tym zadupiu do czego mu ta śmieszna władza przeciez ona ogranicza sie do ustalania kto z kim ma sie zenić i kogo zabić serio nie moze z tego zrezygnowac dla dobra rodziny?rozumiem ze to serial ale w realu sila dostalaby pomoc od panstwa wystarczylo zglosic sie do ambasady lub poprostu isc na policje zebrac dowody na liczne morderstwa w XXI wieku telefonem mozna nagrac jak bez mrugniecia okiem ludzie do siebie strzelaja a kobiety sa gwalcone

marta490

A ja jednak sie z toba nie zgodze.Zobacz nawet w dzisiejszym odcinku jest mowa ,ze podal czlowiek informacje Cihanowi , bo jego kuzynka jest pielegniarka i tam pracuje ? Naprawde myslisz ,ze mozna by ja ochronić ? Kazdego mozna kupic i tak jest wszedzie .ja zludzen nie mam ,I wszedzie znajdzie sie taki Cihanopodobny .Po za tym tam nikt na policje nie chodzil , wszystko zalatwiali we wlasnym zakresie. Naweet jak swego czasu w Angli bylo takie morderstwo honorowe , okazlo sie ze wszyscy zlekcewazyli dziewczyne ktora przyszla zlozyc zeznanie . Za kilka tygodni nie zyla. Owszem doprowadzili do zlapania i skazania kuzynow , ojca , wuja , ale co to dalo? Dziewczyna byla martwa. To sa zupelnie inne srodowiska hermetyczne , zamkniete . Co do Borana pisalam juz ze on sie zmienia . Od tych odcinkow uzmyslowil sobie ze moze nie byc w stanie zony ochronic , dlatego sam chcial ja wywiezc .Duzo fakt bylo miedzy nimi nieporozumiem , ale to tez chyba dlatego ,że on byl wychowany w taki sposb zr facet , a juz napewno nie szef klanu , nie tlumaczyl sie nawet przed zona. Uwazal ze jesli postepuje slusznie ona ma robic wszystko bez pytania i mu ufac. To blad wiem , a do tego Sila byla bardzo mloda przeciez jak sie zaczelo nie miala 18 lat. Ja tez chco mam wiele lat nie umialbym sie tam odnalezc , ale milosc , noc coz - slepa , glucha na wszystko. Boran byl odwazny , nie bal sie nikogo i tak jak mowil nie chcial sie ukrywac itd. To ciezkie do pogodzenia . ale tak to wygladalo :-)

sola255

Ok nie dogadamy sie

sola255

Tylko że Sila to nie jest pierwsza lepsza niepiśmienna Ayshe z tego ich zadupia, tylko jedna z najbogatszych kobiet w kraju. ma ogromny majątek, zna wpływowych ludzi, polityków, interesują się nią media, jest znana. Gdyby poszła na policję, czy do telewizji, to nikt by jej nie zlekceważył. Na jej miejscu po ucieczce od męża gwałciciela zwołałabym konferencję prasową i opowiedziałabym publicznie w jakich okolicznościach wyszłam za mąż i że ciąży na mnie wyrok śmierci za ucieczkę.

marta490

Jestem jeszcze w sumie w początkowej fazie telki ale sukcesywnie nadrabiam więc może niedługo zrównam się z Pulsem. Co do Borana to mam podobne zdanie i jakoś z tej dwójki lepiej rozumiem Sile. Po pierwsze on jest facetem, szefem klanu, wychowany od małego w takim środowisku więc dla niego to małżeństwo nie było takim szokiem jak dla Sili. Ona natomiast panienka z dobrego domu jedyna córunia rodziców pewnie trochę z racji tego rozpieszczona nagle bez wiedzy i pod przymusem zostaje żoną obcego kolesia i musi się odnaleźć w środowisku, który kieruje się totalnie niezrozumiałymi dla niej zasadami. Boran natomiast powinien ją jakoś uświadamiać co do kultury, w której przyszło jej żyć i przede wszystkim z nią rozmawiać. Ona się natomiast złości się bo wielu działań Borana nie rozumie i interpretuje po swojemu jak np to dlaczego nie wziął ją na pogrzeb rodziców i różne inne sprawy. Czarę goryczy przelał fakt gwałtu na co moim zdaniem nie ma usprawiedliwienia. Ostatnia rzecz jak może mieć wpływ to wiek Sili ona w chwili przyjazdu mam niecałe 18 lat czyli mentalność nastolatki więc ciężko oczekiwać dojrzałego zachowania. Tak na marginesie z kim Boran zdradzi Silę będzie miał jakąś inną?

marta490

Bo Sila i Boran mieli misję . Może trochę inaczej do tego się brali, ale cel był ten sam. Kobieta która kocha tak mężczyznę chce być z dzieckiem przy nim, zawsze razem. Emre nie miał szans. Było to bardzo widoczne w scenie, gdy Boran zasłonił Silę i oberwał w ramię. Sila bez wahania wykonała każde polecenie Borana, choć się na siebie bardzo gniewali. Jakież ogromne miała do niego zaufanie. Do Emrego to też wtedy dotarło, szczęka mu opadła

AgaJot85

Ktos wie czy zona cihana umrze?

marta490

czytałam streszczenia najbliższych odcinków ale nie znalazłam tam info o niej

marta490

Ume nie umrze

AgaJot85

Wyczytałam dziś że podobno Puls puści wszystkie odcinki a przynajmniej więcej niż te 79. Akcja podobno dopiero teraz po śmierci Azada zacznie się rozwijać ! Także czekają nas ciekawe odcinki :)

AgaJot85

Boran i Sila w ogóle nie potrafią ze sobą rozmawiać. Nie wiem na czym opiera się ich związek, bo komunikacja między nimi leży i kwiczy. Boran jest chyba głupi. Przecież powinien wiedzieć, że jak nie będzie wtajemniczał żony w swoje plany, to ona będzie działać na własną rękę, bo nie usiedzi bezczynnie. On by chyba mimo wszystko chciał mieć żonę, która będzie posłusznie siedzieć w domu i wypełniać jego polecenia. Jeszcze sporo czasu musi minąć zanim Boran nauczy się żyć z kobietą, która ma własne zdanie.

AgaJot85

Rozumiem ze cihan zostal zabity? Bo gdzies tu w komentarzach czytalam ze to ojciec borana go zabije albo ktos sie pomylił albo odratuja cihana

marta490

Cihana zastrzeli ostatecznie Burhan mąż Esmy

sola255

A po tej dzisiejszej akcji jak boran strzelal to cihan bedzie sie jakoś mścił?

marta490

Cihan bedzie sobie lezal w szpitalu , azabic Sile bedzie probowal Dilaver , ale mu sie nie uda. ale owszem beda chcieli bruździć Boranowi .Tam sie tyle bedzie dzialo. Zabije go Burhan . przy licznym gronie swiadkow . Cihan go sprowokuje

AgaJot85

Ktoś wie o co chodzi z tymi kokardami u kobiet po porodzie? Co która urodzi, to potem ma na głowie kokardę. Już w kilku serialach widziałam. To jakaś turecka tradycja?

ocenił(a) serial na 7
agneszko

Znalazłam informację, że u nich w na ślubie kobieta jest przewiązana w pasie czerwoną wstążką, którą po urodzeniu pierwszego dziecka ma być niby wplatana jej we włosy gdy będą ją odwiedzać goście. Tylko że Sila żadnej nie miała więc może od płci dziecka kolor też to zależy. I nie jestem pewna ale to może miało też chronić przed jakąś chorobą poporodową?

ocenił(a) serial na 7
AgaJot85

Ależ jestem rozczarowana tym jak potoczył się wątek Berzana i Zelihe. Tak liczyłam, że jednak ich połączą choć byłoby to w pewien sposób chore bo zabił jej męża i ojca (choć tego pierwszego jeszcze można by darować bo to rywal). Żal mi było gdy gdy płakał (ale to już tak mam, że rozczula mnie w filmach widok faceta w takim stanie). Kochał ją, chociaż skrzywdził ją przez gwałt, chciał kontaktu z synem. Jak było pokazane tak samo jak ojciec doświadczył niespełnionej miłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones