PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464806}
7,4 176
ocen
7,4 10 1 176
Sila: Odnaleźć przeznaczenie
powrót do forum serialu Sila: Odnaleźć przeznaczenie

Jw.

Mam pytanie oglądałam filmik na yt czy Sylę postrzeli Yezda wiem, że to może dziwne ale coś mi się wydaje, że jakimś cudem żyje.
Kto postrzeli Borana?
Czy Boran i Syla będą mieli syna?

Cherry21

Nie , Jezda nie zyje .To już jest zamknieta przeszłość. Boran bedzie postrzelony nie tylko raz wiec nie wiem , o który pytasz? Boran i Syla będą mieli Nie tylko syna Bedirhana ale i corki blizniaczki , tyle ,że na końcu .Tam sie naprawde duzo dzieje i wchodzi do gry mnostwo postaci nowych

Cherry21

Oj sorry zle przeczytałam Syle postrzeli Esma w tej chwili jest zona Burhana .

sola255

Dzięki widzę, że dużo będzie się działo.

Cherry21

Duzo ,naprawde duzo watkow czasami az za duzo bo po prostu uwazam ze niepotrzebne niektore, ciagnely sie czasem niemilosiernie , dlatego wole na kompie ogladac bo po prostu przesuwam myszka i tyle :-) . Czy jeszcze cos cie nurtuje?

sola255

Czy w serialu zginie ktoś jeszcze?
Poza tym mam wątpliwości czy Puls wyemituje całość telenoweli wiem, że stacja lubi wycinać różne numery.

Cherry21

Oj zginie. Z głównych ról Azad., Dzihan, Burhan i inni którzy dopiero wejda do serialu .
Nie ogladałam do tej pory nic na Pulsie bo w zasadzie nie ogladam tv ale czytałam właśnie ,że ta stacja lubi tak robic.

sola255

Najgorzej jak się zacznie oglądać a oni odwalą taką niespodziankę. Poza tym denerwują mnie te przerwy serial zacznie się 5 minut a potem 20 min reklamy.
W programie napisali też, że odc jest 79 a przecież to nieprawda.

Cherry21

Tak jest więcej niz 70 odcinków .A reklamy cóż były sa i beda , denerwuja chyba kazdego , ale na to juz sie nic nie poradzi. A o którym serialu pisałaś ze taki drętwy?

sola255

Tylko z tobą jest dużo ciekawych seriali a oni stworzyli taką nudę, chociaż czytałam, że jedynka po Kosem puści "Królową nocy" ale to podobno również nuda.
Z nowości na Filmboxie od 19 września mają puszczać "Ezela" bardzo ciekawy i wciągający serial. Tam nie ma miejsca na nudę obejrzałam już co prawda w necie i z chęcią dalej bym oglądała ale nie mam tego kanału. Niemniej gorąco polecam podobnie jak Kara Para Ask. Chociaż może znajdzie się ktoś kto wrzuci serial do netu ale i tak fajnie ogląda się z napisami.

ocenił(a) serial na 7
Cherry21

"Królową nocy" przestali kręcić po paru odcinkach.
Wolałabym,żeby tvp puściło coś innego.
Pożyjemy ,zobaczymy :))

sloneczkO_1

Podobno ten serial był straszną klapą i to dlatego w ogóle 15 odc a oni się zdecydowali to puścić. Chyba żyją sukcesem WS i rolą Uzerli.

ocenił(a) serial na 7
Cherry21

Ja oglądam wszystkie odcinki na necie, ponieważ 12 godzina jest dla mnie nierealna.
Przynajmniej nie ma reklam.

sloneczkO_1

Od poniedziałku też to mnie czeka :)

Cherry21

Liczba 79 odcinków tyczy się tych oryginalnie wyprodukowanych dla tureckiej telewizji. Jeden taki odcinek trwa około półtorej godziny, a na Pulsie są odcinki na eksport, po 45 minut (plus czas na reklamy).

Cherry21

Co Ty chcesz od tych reklam? Dobrze, że są. Jak oglądam "Sile", to w czasie przerwy na reklamę zdążę ugotować obiad, przewinąć dziecko i rozwiesić pranie.

agneszko

Po prostu mnie denerwują nie każdy lubi reklamy.

Cherry21

Na cda jest z polskim lektorem bez reklam rownolegle z tymi odcinkami z tv wiec teraz chyba jest 16 odcinek codziennie jest dodawany nastepny zaraz po emisji

marta490

http://www.mohito.com/pl/pl/collection/all/swetry-bluzy/qi328-99x/fitted-sweater

marta490

http://cdn13.se.smcloud.net/t/photos/t/605530/belle-epoque-odcinek-10-konstancja -magdalena-cie_27741840.jpg

sola255

gdzie oglądałaś odcinki?

adzik777

Na you toube po słowensku , tyle ze teraz juz czesc wykasowali

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

Serial robi sie naprawde coraz gorszy

ocenił(a) serial na 7
darjaa

Ja oglądam na yt w wersji chyba słowackiej, jestem na 40 odcinku i naprawdę mnie wciągnął. Teraz faktycznie trochę taki nijaki ale za parę odcinków zacznie się robić ciekawiej.

ocenił(a) serial na 3
izabel125

Dlaczego Azad z żoną i Sila postanowią jednak uciec?

ocenił(a) serial na 7
darjaa

Aż tyle nie zrozumiałam z tego co mówili więc dokładnie nie znam przyczyny ale wydaje mi się że skusił go majatek.

izabel125

Uciekli, bo matka Narin traktuje jej męża jak wieśniaka i go nie akceptuje, a on się z tym źle czuje. Narin widząc, że jej mąż cierpi, zgadza się na ucieczkę ;)

ocenił(a) serial na 3
adzik777

Ten Boran jest dziwny, na miejscu Sily tez bym uciekła.

darjaa

dziwny czyli jaki :-)

ocenił(a) serial na 3
sola255

No taki wyniosly, niby darzy ja uczuciem ale traktuje jak powietrze.

darjaa

Boran też nie chciał żony i tak jak tu już pisałam on jest szefem całego rodu .Rozległe połaice ziemi jakie pokazywał Emremu i wszyscy ludzie którzy na niej mieszkają podlegaja zwierzchnictwu wodza .Jego słowo było rozkazem .Własna matka klękała przed nim , jako wodzem, z prosba o łaske dla córki .To prawie jak ojciec chrzestny we Włoszech .
Bedzie duzo pozniej rozmowa z nim i lekarka ( kiedy go postrzela) ze sam o sobie myslal jako o niezwyciezonym .I dopiero zamach sprowadzil go na ziemie. Tak chyba dziala władza , no i fakt ze kobiety niewiele w tamtej kulturze miałay do powiedzenia . Niepytane nie odzywały sie raczej , spuszczaly oczy , nie informowało sie je o niczym , a tym bardziej wodz zeby sie tlumaczyl i sluchal zony jeszcze przed starszyzna tego nie bylo . A tu dziewczynka pyskata , niechciana zona kwestionuje cos co funkcjonowało od wiekow, podwaza jego autorytet , ba zwyczaje .Wtrąca sie , a nawet dziala po swojemu .To nie bylo malzenstwo z milosci do bylo malzenstwo wymuszone .Oboje uparci i porywczy ot taka mieszanka wybuchowa , ale cierpliwosci :-)

izabel125

Jesli chodzi o Azada to jednak wydaje mi se ,ze decydyujacym bylo traktowanie go jak piatego kola u wozu .No i tak poniekad chce dobrego zycia troche tez

ocenił(a) serial na 3
sola255

No i dobrze

darjaa

Pierwsza ucieczka nie powiedzie sie . Narin sie rozmysli , dopiero za drugim podejsciem uciekna .Na co Sila juz nie bardzo bedzie miala ochote , bo powoli bedzie sie w Boranie zakochiwac ,a on w niej , a nawet zdecyduje sie "uwolnic" Jezde ze swoich mysli i serca.
Powodów bedzie mnostwo .Ogolnie to brak komunikacji miedzy nimi .Sila impulsywna szybciej robi niz mysli ( co czasem dawalo zle efekty) Boran ktory wychowany w tej kulturze i jeszcze glowa rodu ( gdzie nawet wlasna matka przed nim kleka i prosi o laske dla corki) wcisniety miedzy zone z innego świata , bezkompromisowa dziewczyne , ktora mowi to co mysli i nie boi sie przeciwstawic kazdemu walczac o wlasne przekonania , a z drugiej rodzina , tradycje , nacisk starszyzny powoduja ze znalazl sie miedzy mlotem i kowadlem . Do tego wszystkiego Dzihan starajacy sie wysadzic Borana z siodla i czasem niesprzyjajace okolicznosci .Wystaczy zeby Sila chciala uciec . No i nie zapominajmy o gwałcie , ktory niestey mial miejsce i bardzo rozdzielil malzonkow . Sila pamieta, a Boran juz teraz nie smie ani jej dotknac .Tym bardziej ze spodziewal sie placzow , krzyku , z tym pewnie umial by sie uporac , a tu zimna sciana , a to juz gorzej , nie potrafi , nie wie jak sobie z tym poradzic .

izabel125

To prawda .jak kazdy serial ma lepsze i gorsze momenty , ale ogolnie podobal mi sie

ocenił(a) serial na 10
sola255

Mam kilka pytań :
1.Jak potoczy się związek Cihana i Esmy?
2.Cihan zginie w wypadku, czy zostanie zabity (przez kogo)?
3.Kim jest ten Ali (ze starszyzny klanu), że wszyscy tak go szanują i poważają?
4. Kiedy rodzice Borana zmienią swój zły stosunek do Sili (i co to spowoduje)?

Villemo666Valo

1.Jeszcze trochę i Boran nie wytrzyma .Na draństwo Cihana odpowie ,strzelając do niego , gdyby nie był obecny Dilaver przypuszczam ,ze by go zabił. Esma przyjedzie do Cihana oczywiscie bedzie mieszkała osobno, bedzie w ciązy z nim .Najpierw Cihan nie chciał tego dziecka , potem powie jej ze jak chce wychowywac sama moze miec. Burhan przyjedzie za Esma .Dowie sie o zwiazku , wscieknie sie . W momencie gdy Cihan bedzie wychodził ze szpitala przyjdzie Burhan , Sprowokowany przez Cihana strzeli do niego i Cihan zginie.
2.Odpowiedziałam powyżej
3 Ali to przywódca duchowy klanu - religijny o ile dobrze zrozumiałam ,Śliski drań , -dugo będzie jeszcze bruździł , bo Boran go bardzo upokorzy.
4.Tenpaskudny stosunek do Sili bedzie jeszcze , jesli tvp plus zakupi kolejne 79 odcinków , a z nimi róznie , to bedzie można zobaczyc jak to sie rozwija .Na pewno wnuki tu zrobia swoje , bo rodzicom Borana ciezko przychodza same zmainy .Dziwne , bo pierwszy wykaże sympatię ojciec Borana - Sila uratuje mu zycie. Potem matka Kefser weźmie przykład z Sili ,żeby nie wykonywać ślepo poleceń męża jeśli to ma przynieśc szkode ( taka zabawna sytuacja w sumie :-)

ocenił(a) serial na 10
sola255

Wow, to się będzie działo.
Cieszę się, że rodzice Borana w końcu zaakceptują (ponownie) Sile :)
Napisz mi jeszcze, proszę, co będzie z Narin (po śmierci Azada)?

Villemo666Valo

Żeby nie było ,że z tą sympatia to tak łatwo pójdzie , oj ne nie .To będa tylko pierwsze sygnały. Narin i Azad .Szczególnie Narin nie polubiłam do konca . Trudno , jakoś muszę z tym zyć :-) Narin urodzic córeczkę Azada "mały pogrobowiec" i pozostanie w rezydencji z dzieckiem.
Dziać sie bedzie duzo .Szczególnie , jak na horyzoncie pojawi sie jeszcze jeden przywódca innego klanu- Brazan . Studiowął z Boranem i Cihanem , znaja się Jego historia będzie równiez skomplikowana. Tez odważny na granicy szaleństwa, ale jęli nie zakupia odcinow z Berzana nici

ocenił(a) serial na 10
sola255

Może nie będzie tak źle z tymi odcinkami. W końcu nie jest ich tak strasznie dużo (158 w naszej 45 minutowej wersji). Drażni mnie inna sprawa: we wszystkich programach tv podają liczbę odcinków 79. Przecież to jest liczba odcinków w 90 min. wersji. Niektórzy twierdzą, że to pierwszy sezon... Tyle, że to guzik prawda. Pierwszy sezon w Turcji liczył 37 odcinków (czyli 74 odcinki w naszej wersji). Swego czasu nawet Świat Seriali publikował streszczenia odcinków oryginalnych 90 minutowych, i nic się nie zgadzało xD Potem to poprawili :P
Sorry, za offtop, ale musiałam to z siebie wyrzucić :)

Villemo666Valo

Zakupiono 79 czyli połowe , co z resztą - nie wiem. Oryginalny turecki serila ma faktycznie 79 odcinków. W tv pokazuja codziennie po pól tureckiego odcinka .Tak samo oglądałam po słowacku i tam w całosci było 158 odcinków

ocenił(a) serial na 10
sola255

Wg cennika reklam Tv Puls, 27 grudnia ma zostać wyemitowany odcinek 80 (po przerwie świątecznej). 23 grudnia wypada odc. 79.
Czy tak będzie... Pożyjemy, zobaczymy xD

Villemo666Valo

Byloby dobrze :-)

ocenił(a) serial na 10
sola255

Mam jeszcze jedno pytanie :podobno Boran przestanie być szefem klanu. Jak do tego dojdzie? Kto go zastąpi? Jak zareagują rodzice Borana?
P. S. Najnowszy Świat Seriali zmienił liczbę odcinków Sili z 79 na 158 :) Jest nadzieja.

Villemo666Valo

Ja tez mam pyt podobno umrze mąz narin i cihan jezeli to prawda to kto ich zabije?to bedzie decyzja klanu?

marta490

☺ ok przeczytalam komentarze wyzej i jest tam odpowiedz na moje pytanie o cihana ale nic nie ma o smierci azada

marta490

A kto inny mógłby zabić Azada , jak nie Cihan ? Cihan go zabije

Villemo666Valo

Zniosą go jako szefa klanu , starszyzna o tym zadecyduje .W jego miesce szefem będzie Zinar , ale to już o ile pamietam bedziepo śmierci Cihana. Powód wiadomo - nie szanował tradycji , sprzeciwiał sie starszyźnie . To jest nadzieja ze pokaża wszystkie .Super dzieki za info :-)

Villemo666Valo

Będą wyemitowane wszystkie odcinki. Pisałam do pulsu i mi odpisali, że będzie 158 czy jakoś tak . Specjalnie założyłam konto żeby to napisać.

ocenił(a) serial na 10
izabel125

A czy ktoś wie jak Boran uratuje Syle przed wyrokiem na pustyni w ruinach ??

darjaa

Jestem jakieś 3 odcinki do tyłu więc nie wiem kiedy to nadrobię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones