PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770296}

Shame

Skam
8,1 29 133
oceny
8,1 10 1 29133
Skam
powrót do forum serialu Skam

O kim sezon 4?

ocenił(a) serial na 9

Macie jakieś swoje typy? :D
Był już sezon o Noorze, więc ja do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze sezonu z perspektywy Christoffera, za sezon Sany też bym się nie obraziła ;D.
Z pewnością jednak nie chce sezonu o Jonasie ;p.

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

Ja chciałabym o Chrisie tylko on prawdopodobnie nie będzie obecny podczas nagrywania skam, bo wstąpił do wojska. Za to Evenie raczej nie będzie, bo by się wiązało z ponownym pokazaniem historii z trzeciego sezonu. Dlatego zostają osoby, które właściwie są niedocenione i z chęcią bym poznała ich historię czyli Sany lub Vildy. Chociaż reżyserka może będzie chciała 2:2 więc będzie o jakimś chłopaku, ale nikogo nie obstawiam w tej kategorii.

ocenił(a) serial na 10
LadyCarmel500

Uważam że najprędzej będzie Chris, albo Vilde.

Ja chciałabym żeby był Chris. Jest niby takim cwaniaczkiem bez uczuć, ale chciałabym przekonać się jaki jest naprawdę. Myślę że on nie jest z Evą tak na serio tylko ciągle się liżą i sypiają ze sobą, ale z drugiej strony między nimi może coś być na poważnie. W drugim sezonie był moment jak Isak wsiadał do jego samochodu. Być może pominęłam fragment, w którym mówili dlaczego byli razem w aucie, ale nie kojarzę takiego. Z początku myślałam, że może Chris ukrywa się pod maską takiego "kobieciarza" bo tak naprawdę jest gejem i jest coś między nim a Isakiem. Dlatego właśnie Isak naprowadził tą dziewczynę Chrisa tak, żeby odkryła, że on ją zdradza. Powodem nie było uczucie do Evy, czy do Jonasa tylko po prostu uczucie do Chrisa, o którego był zazdrosny. Wszystko zmieniło się gdy w trzecim sezonie bardziej poznałam Isaka. Isak sam nie był pewny swojej orientacji. Wiedział, że coś jest z nim nie tak ale nie chciał przyznać sam sobie, że jest homo, więc Chrisak raczej niemożliwy. Najwyraźniej pominęłam wątek, w którym było wytłumaczenie dlaczego siedzieli razem w samochodzie. Tak czy siak Chris ma ciekawą osobę.

O Vilde niby wiemy dużo, ale w trzecim sezonie ona pod koniec z tamtym chłopakiem świrowała, więc to może być rozwinięte od jej strony. Mogą być razem w związku. Vilde ma zaburzenia odżywiania więc mogliby pokazać jak np. staje przed lustrem i uważa się za nie atrakcyjną, lub jak ćwiczy do upadłego czy coś w tym stylu.

Zauważyłam, że w każdym kolejnym sezonie było pokazane co dzieje się jeszcze z osobami z poprzedniego sezonu. Np. w drugim było dużo urywków jak Eva mówi o Jonasie, jego nowej dziewczynie i że dalej coś do niego czuje. Zaczęła przez to bardziej pić i trochę się nie szanować. W trzecim sezonie jest tak że Isak zamieszkał na miejscu Noory. Myślę że to było celowe żeby pokazać co dzieje się z Noorą. Gdyby tam nje zamieszkał to wiedzielibyśmy tylko tyle że Noora wróciła, a tak to znamy też powody. Gdyby w czwartym była Vilde mielibyśmy kontakt z Isakiem, ponieważ jego przyjaciel zakochał się w Vilde i pewnie będzie coś między Vilde a tym chłopakiem. Gdyby jednak był Chris to myślę, że jakby był z Evą to ona przyjaźniła by się z Isakiem. Pod koniec 3 sezonu Isak rozmawiał z Evą i powiedzieli że muszą się częściej spotykać.

Airad12345

Issak i Chris byli razem w samochodzie, bo chodziło o potyczkę z Yakuzzą, która jest w późniejszych scenach , nie miało to na celu wątku gejowskiego.
Ale też nie ma co rozważać postaci Chrisa, bo jak wiadomo skupia się teraz na Wojsku i ew tańcu

ocenił(a) serial na 10
gabciapapcia

Dzięki za wyjaśnienie. Jednak coś pominęłam jak oglądałam XD

Airad12345

Dokładnie, jak powiedziała koleżanka wyżej - chodziło o rywalizację z Yakuzą. Twórczyni serialu pewnie chciała, żeby ludzie tak myśleli - stąd wątek Noory i Evy, które sobie wymyśliły, że Isak i Chris potajemnie się spotykają. Mnie trochę śmieszy to, jak uparcie ludzie próbują mu dorobić drugie dno. Chłopak to zwykły fvckboi i nie ma tu nic więcej, otwórzcie oczy, jest tyle świetnych postaci, które powinny dostać sezon. W wywiadzie Julie Andem (reżyserką i scenarzystką serialu) powiedziała, że planuje sezony dużo na przód, a główne postacie wybiera poprzez research, który prowadziła z różnymi grupami społecznymi (o homoseksualizmie, religii, braku pewności siebie, chorobach psychicznych/zaburzeniach.) Dlatego moim zdaniem Even ma duże szanse na zdobycie sezonu, ponieważ wątek jego choroby został zapoczątkowany w 3 sezonie i był to tylko zarys. Tylko, że osobiście uważam, że ten sezon, aby był dobry powinien skupić się w pełni na jego chorobie, a nie powielaniu schematów z 3 sezonu. Ale najmocniejszą kandydatką na 4 sezon - według mnie - jest Sana.

ocenił(a) serial na 10
Noodlevfh

W sumie, jak dla mnie, to nie ważne kto będzie. Skam to Skam. Mimo wszystko obejrzę 4 sezon

LadyCarmel500

Chris niestety nie będzie grał w 4 sezonie. chris jest specyficzna postacią i to w nim jest takie ciekawe

użytkownik usunięty
LadyCarmel500

Wydaje mi się, że czwarty sezon powinien być o kimś, kogo historia została napomniana w poprzednich epizodach, ale nie rozwinięta. Mimo, że nie przepadam za postacią Vilde, motyw jej problemów z żywieniem mógłby zostać dobrze przyjęty przez publikę. To samo z Saną, którą po cichu ubóstwiam. Problemy na tle religijnym są bardzo powszechne i również miałyby "wzięcie". Nie wiem co jednak sądzić na temat Evena, którego przedstawiono jako chorego na bipolarność. Jest to na prawdę dobry temat do wgłębienia się i rozwinięcia, lecz nie jestem pewna, czy aby na pewno kolejny sezon z postacią, która miała tak duży udział w trzeciej części (Isak i Even) byłby odpowiednim ruchem. Jedyne co można robić to spekulować i typować swoich faworytów, osobiście stawiam na Sanę lub Vilde, choć nie obraziłabym się za Evena :).

LadyCarmel500

ja myślę że 4 sezon będzie o noorze i o Wilhelmie XD bo było wspominane w 3 sezonie że jeżeli kocha to wróci. Bardzo chętnie bym zobaczyła jak będzie wyglądało to wszytko. A tak poza tym ja nie myślę tylko tego chcę!!!

ocenił(a) serial na 8
magdusia020

Na pewno nie będzie, ponieważ
A. twórcy serialu chcą aby przyszłe sezony skupiały się na innej postaci
B. byłoby to nie fair w stosunku do innych postaci, których wątki są bardzo ciekawe (Sana, Vilde, Eskild)

ocenił(a) serial na 10
LadyCarmel500

Sana jest wymagana. Wątek muzułmańskich byłby przez to ciekawszy.

ocenił(a) serial na 10
BA_ZA

Miałoby być wygadana....:/

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

W sumie bardzo prawdopodobne jest to, że czwarty sezon bedzię o Vilde. W końcu to ona założyła całą paczkę i to dziwne, że do tej pory serial nie skupił się na niej. Zaraz po Vilde, chętnie zobaczyłbym sezon o Sanie, a następnie o Ekskildzie ;)

ocenił(a) serial na 10
PatryczeeK

Juz potwierdzone ze o Vildzie ;)

ocenił(a) serial na 8
Lula2001_

Skąd ta informacja?

LadyCarmel500

Ja mysle moze o vildzie sanie a moze chris z chrisem

LadyCarmel500

Było by fajnie i to moje marzenie żeby ten sezon było o dwóch parach o chrisie i evie i o norze i wilu. ..I taki sezon był by mega Ale najbardziej chodzi o Chrisa

ocenił(a) serial na 9
LadyCarmel500

Ja zupełnie nie rozumiem czemu ludzie tak się fascynują Christofferem :p Najchętniej zobaczyłabym sezon o Sanie albo Jonasie właśnie, wg mnie ta postać jest mega niedoceniana :D

ocenił(a) serial na 9
LittleSnowMonster

Zgadzam sie w 100% :) Nierozumiem fenomenu chrisa, (pozatym ze jest przystojny- chociaz nadal mi sie np nie podoba)

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

Chciałabym o Chrisie, ale mam przeczucie, że będzie to Sana

LadyCarmel500

Nie będzie sezonu o Chrisie, bo nie będzie w ogóle postaci Chrisa! Herman(aktor, który gra Chrisa) idzie do wojska i nie wraca do serialu!

ocenił(a) serial na 9
majlax

Zauważ, że napisałam to juz jakiś czas temu i wtedy o tym nie wiedziałam ;)
Poza tym, to ze nie będzie sezonu o nim nie zmienia faktu, że chciałabym taki zobaczyć.

ocenił(a) serial na 10
LadyCarmel500

Jak dla mnie każda postać jest fantastycznie wpleciona i dobrana, zarówno Jonas jak Chris, William, Vilde... No każda. Czytam sobie komentarze i jestem tak rozczarowana tym co piszecie... Stawiałam, że 4 sezon to będzie Chris i Eva bo trochę wstyd się przyznać ale uwielbiam takie charaktery jak Chriss - tajemniczy f*ckboy! A skoro Herman idzie do tego wojska... Mój świat trochę podupadł i teraz nie wiem kto mógłby wystąpić jako główna postać w kolejnym sezonie:( nie pogniewała bym się o kolejny sezon z Noorą i Williamem ale to raczej się nie wydarzy a i pewnie dużo zainteresowanych tym wątkiem. Ja osobiście ich uwielbiam!

ocenił(a) serial na 10
LadyCarmel500

Mi się wydaję, ze to będzie sezon o jakiejś parze i mam tu na myśli Magnusa i Vilde chociażby ze względu na ostatni odcinek trzeciego sezonu, w którym się ze sobą spikneli. No bo tak - pierwszy sezon Eva, Jonas; drugi - Noora i William, a trzeci - Isaak i Even.
A jeśli nie to oczywiście jestem za Saną albo żeby bardziej zagłębić się w życie Jonasa, jest świetna postacią. Przede wszystkim jest super przyjacielem, ma szacunek do dziewczyn, chciałabym go bardziej poznać. Nie wiem czemu tak dużo osób za nim nie przepada, haha.

ocenił(a) serial na 9
LadyCarmel500

No to sie podłamałam haha. Właśnie skończyłam oglądać sezon 3, i oczywiście, jak Wy, czekam na 4. Cały czas obstawiałam Chrisa, bardzo by mi odpowiadało, gdyby dostał swój sezon. Już nie chodzi nawet o to, że przystojny, ale moim zdaniem akurat to trochę dziwne, że jego postać jest tak mało rozwinięta. Ok, jeżeli nie cały sezon, to dziwne ze tyle o nim mówiono zwłaszcza w sezonie pierwszym i drugim, a ostatecznie nie wiemy o nim prawie nic. Dobrze zapowiadający sie charakter, jakby nie patrzeć, od niego i Evy zaczęła sie cała znajomość dziewczyn ze starszymi rocznikami, a tu nic więcej....byłam pewna chociaż tego, że wątek Evy i Chrisa sie rozwinie,ona zdradziła Jonasa z nim, podobała sie Chrisowi, a właściwie nic z tego nie wynikło, moim zdaniem zmarnowany potencjał na ciekawą historie. No ale cóż, jak już wiemy, że Chrisa nie będzie, to ucieszyłabym sie bardzo z Vilde lub Jonasa :)

LadyCarmel500

Przepraszam bardzo, wy tak na serio? Jaki Even, jaki Jonas jaki Chris? Przecież Even i Jonas byli jakby drugimi głównymi bohaterami odpowiednio 3 i 1 sezonu, więc jaki byłby sens robić znowu sezon o nich? A nie zauważyliście, że ZAWSZE końcówka ostatniego odcinka daje nam wstęp do następnego sezonu? Także chyba wiadomym jest i oczywistym, że 4 sezon będzie o Vilde i prawdopodobnie o jej nowym chłopaku - Magnusie ;). I jestem tego pewna na 100%.

ocenił(a) serial na 8
olka981m

A ja jestem pewna na 100%, że sezon 4 będzie o Sanie.

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

Mam wrażenie, że o Chrisie tylko chcecie, bo jest przystojny i 'zły'. A prawdę mówiąc jego postać nie jest ciekawa, nic sobą nie pokazał oprócz tego, że zdradza dziewczynę z kim popadnie. I ta nagła krytyka Jonasa, bo co? Bo nie jest tak przystojny według nastolatek? Jonas to świetna postać. Bardzo ciekawa. Jonas zachowuje się bardzo porządnie. W pierwszym sezonie kiedy to pomagał Isakowi, gdy ten miał problemy rodzinne oraz w trzecim kiedy to Isak wyznawał, że jest gejem. W każdym momencie zachował się świetnie i myślę, że jest wzorem przyjaciela. Zdecydowanie wolałbym sezon o Jonasie niż o lovelasie, którym jest Chris.

LadyCarmel500

Super byłoby, gdyby 4 sezon był o Chrisie... Ale coś czuję, że sezon 3 o Isaku będzie na zawsze w naszych serduszkach

ocenił(a) serial na 9
Ania_Wojcik_2910

Byłoby idealnie gdyby sezon 4 był z perspektywy Evena, ale raczej wszyscy obstawiają Vilde, więc myślę że to o niej będzie sezon niestety.

ocenił(a) serial na 8
Ania_Wojcik_2910

Jak dla mnie 3 sezon najsłabszy. A co do 4 sezonu, to nie będzie o Chrisie, bo jego prawdopodobnie w serialu już nie ujrzymy(poszedł do wojska). 4 sezon będzie o Vilde(wszystkie znaki na niebie to wskazują).

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

A ja chcę spytać czy już wiadomo kiedy będzie premiera 4-tego sezonu?

ocenił(a) serial na 9
marlena_marzena_zyla

Wydaje mi się, że wczoraj mignelo mi info, pod koniec kwietnia albo na poczatku maja o ile się nie mylę ;)

ocenił(a) serial na 9
marlena_marzena_zyla

http://skamtv.org/skam-season-4-start-end-aprilbeginning-may/

ocenił(a) serial na 6
LadyCarmel500

Po obejrzeniu trailera już wiemy, że to Sana :)

LadyCarmel500

O Sanie

ocenił(a) serial na 8
LadyCarmel500

Nie wiem czy to odpowiedni temat do tego, ale chce zapytać kiedy wychodzą odcinki 4 sezonu? Jak na razie obejrzałam tylko jeden i czekam z niecierpliwością na kolejne, a nie wiem kiedy sa :(

ocenił(a) serial na 8
marlena_marzena_zyla

W piątki wychodzą całe odcinki. Są już dwa w internecie z napisami polskimi. Trzeci odcinek będzie za tydzień.

LadyCarmel500

serio, nie rozumiem w ogóle tego całego zachwytu nad Chrisem. niby kim on jest żeby robić o nim cały sezon? a już totalnym absurdem jest twierdzenie, że Eva powinna być z nim a nie z Jonasem. jedyny powód dla którego tak wielu kibicuje Christofferowi i Evie jest taki ze facet jest przystojny - w typie niejednej gimnazjalistki. nie sądzę żeby twórcy w ogóle rozwalżali coś takiego jak poświęcenie akurat jemu całego sezonu.

LadyCarmel500

Będzie 5 sezon?
Bo ja bardzo chcę znów Noore i Williama

MILKA7337

Twórczyni serialu już na samym poczatku mówiła o tym, że serial będzie miał tylko 4 sezony. Także bardzo mi przykro ale nie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones