PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36191}
5,1 363
oceny
5,1 10 1 363
Skarb sekretarza
powrót do forum serialu Skarb sekretarza

- trochę faktycznie, jak chce scenariusz, przypominają Pomorze, bo jeździłem rowerem setki kilometrów po Pomorzu i stwierdzam - to ten klimat (te ulice wiejskie z kocich łbów, ten krajobraz mocno nieprzystrzyżony). W napisach końcowych nie zauważyłem miejsca kręcenia, ani żadnych podziękowań "społeczności wsi..." lub sołtysowi albo burmistrzowi.

ocenił(a) serial na 6
Wydmin

Nie spodziewałem się, że zaraz po wpisaniu w Google znalazłem odpowiedź, to Gwda Wielka...i wiem, ze przejeżdżałem przez nią rowerem, jadąc od granicy państwa na Litwę, zaraz po Gwdzie zaczyna się bardzo szybka, mimo że nie główna, trasa na wschód, przez Rzeczenicę i Przechlewo (skąd pochodzi Żmuda-Trzebiatowska), to dzięki niej pokonałem Pomorze w 2,5 dnia. A sama Gwda Wielka (obok jest i Mała) wcale nie wyglądała biednie, jak ją wspominam (zatrzymałem się, by coś kupić w sklepie),zresztą, jest blisko Szczecinka, więc bogatsza sąsiedztwem, ale widocznie znaleźli miejsca w niej średnio bogate.

ocenił(a) serial na 6
Wydmin

Niech to będą "ciekawostki", skoro brak tej pozycji pod serialem. Kolejny ślad "gdzie kręcono serial" odnalazłem na jeszcze innej stronie, ktoś na stronie jakiejś szczecineckiej opowiada anegdotę, jak Łazuka w sutannie, w przerwie kręcenia, wpadł do sklepu i pił piwo i na "Pochwalony" odpowiedział pewnej kobiecinie "Na wieki wieków. Amen". A było to w nieodległej od Gwdy Wielkiej ...Dobrogoszczy, nie mylić z tą kaszubską.

Wydmin

Bardzo to ciekawe. Tym bardziej, że mieszkam na Pomorzu Zachodnim, jakieś 50 km od Szczecinka.

ocenił(a) serial na 6
chemas

Ostatnio znów jechałem tą trasą rowerem, wracając w wyprawy rowerowej (ok.28 VIII) i zapytałem panie w Gwdzie Wlk., czy pamiętają, jak kręcono tu "Skarb sekretarza", jedna odpowiedziała, że koło kościoła w Gwdzie Wlk. kręcono ten film ze scenami z meczem. Pojechałem pod kościół, owszem, jest spory płaski teren, jakby boisko, jednak nie znalazłem scenerii takiej jak w ostatnim odcinku z widocznym obok boiska wielkim jeziorem, może kręcono inny mecz tego serialu, bo ja wszystkich odcinków nie oglądałem.

Wydmin

Bywałem kiedyś w obu Gwdach. Jest Wielka i Mała.

Wydmin

Część scen kręcona była w miejscowości Spore i Stare Wierzchowo. Ekipa podczas kręcenia filmu mieszkała w Sporem. Niektóre rekwizyty, jak jeden z domowej produkcji ciągników, oraz dubeltówka były pożyczone na potrzeby filmu id mieszkańców Sporego . Mieszkałam tam wtedy

memidaa

Dużo scen kręconych było w Grąbczynie

Wydmin

Oprócz Grąbczyna także w: Sporem (kościół), Gwdzie Wielkiej (stadion nad jeziorem Wielim, dziś zabudowany domkami letniskowymi), Szczecinku (epizod na pontonie) - ogólnie w okolicach Szczecinka.

Marcin_Radeberg

Mecz był na dawnym boisku LZSWielim nad jeziorem Wielim ok. 1 km na północ od Gwdy Wlk. A brylant utonął w głębinach tego jeziora o maksymalnej głębokości 5 m... Ale na filmie tego nie widać. Teraz tam jest osiedle domków na wynajem i rybna knajpka, no i plaża gminna.

Marcin_Radeberg

Szatni przecudnej urody już nie ma...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones