PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236096}

Skazany na śmierć

Prison Break
7,6 218 196
ocen
7,6 10 1 218196
6,9 12
ocen krytyków
Skazany na śmierć
powrót do forum serialu Skazany na śmierć

Sarah żyje!!

ocenił(a) serial na 10

Przyznaję że ten 3 sezon nie szczególnie mi się podoba. Naciągają niemiłosiernie, a przy tym jest tyle pomyłek i non sensów (dwa różne zdjęcia Sary, tajemniczy kubek w S03E05 - ktoś coś zrozumiał?? - itp.). Sprawa uśmiercenia Sary i poprzedzający ją udział dublerki jest ciosem poniżej pasa i poważnym kopniakiem dla serialu, którego oglądalność spada na łeb na szyję w US. Niestety Hollywood to biznes. A biznes to terminy. Aktorka rodziła kiedy zaczęto filmować 3 sezon. Wiadomo, we wrześniu trzeba wbić się w ramówkę. Inaczej Fox mógłby zarządać odszkodowania od producentów. Niby wiadomo za co. Paranoja rodem z Ameryki. Tak już jest. Postać Sary została tak monstrualnie rozbudowana w 2 sezonie że nie mozna jej ot tak zabić. Uciąć głowę i mignąć przez pół sekundy. Z drugiej strony nie mozna było pokazać Sary która po porodzie waży pewnie z 20kg więcej (w fabule serialu musiała by przytyć w ciągu jednej nocy...). Dlatego skrzętnie wymyślono dublerkę, a potem słynne pudełko. Tym samym producenci zyskali na czasie. Myślę że to taki manewr. Znalezienie osoby podobnej do Sary, ucięcie głowy - co to dla Firmy w końcu?? Głowa z której spłynie krew nie jest wiernym odzwierciedleniem stanu przed śmiercią! Łatwo o błędne wnioski! Dodatkowo wypowiedzi producentów i scenarzystów, że Sara nie wróci jeszcze bardziej przekonują że stanie się odwrotnie! Przecież chodzi o zaskoczenie! Ten serial stał się tak przewidywalny że trudno o lepszy stzrał w widza. Najlepsze zostawiono na koniec... Okazało się że w tym roku przewra zimowa w emisji serialu trwa od grudnia do ..kwietnia! Wow! Dwa razy dłużej niż w sezonie 1 i 2. A to ciekawe... Może przerwa w kręceniu dalszych odcinków ma racjonalne uzasadnienie? Oczywiście że tak. Sara wróci z urlopu macierzyńskiego, wróci do formy i się miło zaskoczymy. To oczywiste.
Słuchajcie, Prison Break to kino amerykańskie. Tu musi być happy end. Stało się tam tyle złego, zginęło tylu ludzi że głowa mała. Wątek Miachaela i Sary to jedyna szansa by to zamknąć i zakonczyć z klasą. Mam nadzieje że już w tym sezonie.

ocenił(a) serial na 9
Kamyczek

dzisiaj właśnie pomyślałem podobnie;d ze to moze byc taki chwyt, ze Sara zyje i ze jeszcze wroci. dalej nie bede sie rozpisywal bo widze ze zrobiles kawal dobrej roboty;d obysmy sie nie mylili :) a co do kubka to tez sie zastanawiam;/ ale jakos malo "mądre" pomysly mi przychodza do glowy... pzdr.

ocenił(a) serial na 10
Kamyczek

Ja nie sądze że Sara wróci... bo przecież Linc znał ja dobrze i raczej nie pomyliłby się że to jej głoa a nie jakiejś innej baby... no nie ???

martynQ

przyznam że też mi to przyszło do głowy :)

głowa w stanie pośmiertnym odbiega nieco od normy że sie tak wyrażę, ciało sie rozkłada, czemu to nie miałaby być głowa tej laski z kostnicy z 1 odcinka? i Linc by jej nie oglądał przecie dokładnie z każdej strony - zresztą głowa w tym odcinku niewiele była podobna do pani doktor (wiem wiem, ponoc SWC odeszła co potwierdzili sami scenarzysci w wywiadach ale co jesli to był blef tylko i Sara faktycznie żyje a ucieli głowe innej lasce żeby 'przystopować' Linca w kozaczeniu?)

ten serial jest tak nieprzewidywalny że wszystko sie może zdarzyć :)

nie pasuje mi tu tylko nieco nowa postać kobieca która ma się pojawić w spin-offie 'Prison Break: Cherry Hill' którego bohaterką ma być niejaka Molly która siedzi w więzieniu dla kobiet i która ma potem trafić do regularnej serii by się mścić na Firmie (a co gorsza zakochać w Scofieldzie :|)

ocenił(a) serial na 10
attitude

Glupoty gadacie i szukacie taniej sensacji, gdyby rzeczywiscie nie byla to glowa Sary serial bylby jedna wielka parodia. Sara odeszla z serialu i zaakceptujcie to!

ocenił(a) serial na 10
kylo_masters

Ja tez uważam ze Sara powróci i okaze sie ze to nie byle jej głowa. Zobaczycie ;) A fakt ze planowana jest tak długa przerwa w serialu jeszcze bardziej mnie utwierdza w przekonaniu ze bedzie wieeelkie Sara come back !!!! Pozdrawiam .

ocenił(a) serial na 10
magda0708

Oki to teraz ja:):)

Co do tego czy seria jest ciekawa czy nie to powiem tak: Według mnie z serii na serię ten serial jest coraz ciekawszy, ale to moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzać:) Tym bardziej jak jest mój ukochany Mahone:) Jak go zabraknie w tym serialu <wypluwam> to nie patrzę!!...nie no żartuję:):):P Będę patrzeć, tylko już nie tak jak kiedyś:):)

Co do kubka, to ja też nie mam pojęcia o co w tym chodzi "Mamy kubek mamy faceta" co to do licha znaczy??? Kurcze myślę nad sensem tej końcówki ale coś mi nie wychodzi, ale jak coś wymyślę dam znać:) Pewnie cały czas będę o tym myśleć, ciekawa jestem czy mój młodszy o 5 lat kuzyn będzie wiedzieć o co chodzi, bo pieron jest inteligenty:P:P

Co do Sary to powiem, że nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony przerwa (zbyt długaaa!!! nie wiem jak wytrzymam bez mojego serialu kochanego przez tyle czasu!!) daje dużo do myślenia, może faktycznie chcą żeby wróciła na plan w wielkim stylu:P i do tego pasowało by to, że tak naprawdę nie mamy pewności, że ta głowa należała do Sary. Pobawmy się teraz w jedną rzecz (przydałby się tu jakiś spec od umarlaków) Linc poszedł odbić LJ'a i Sarę, ale się spóźnił...widział jak zabierają ich do samochodu i odjeżdżają...w ten sam dzień dostaje paczkę z głową Sary. Jak mogliście zauważyć, głowa była sina, wyglądała jakby przez kilka dni jej właścicielka była trupem, w ogóle śladów krwi nie było w ogóle, a nie sądzę żeby ją (znaczy głowę) chcieli z niej oczyścić. To teraz pytanie, ile czasu potrzebuje dednięty człowiek żeby głowa wyglądała tak jak wyglądała w pudle? Czas pomiędzy próbą uratowania Sary a otrzymaniem paczki to kwestia kilku godzin, prawda??

heh pamiętam pod koniec drugiej serii te spekulacje odnośnie tego czy Kellerman żyje czy nie żyje...hmmm chyba jednak nie żyje skoro go nie pokazują, a szkoda bo też go lubiłam:):)

ocenił(a) serial na 10
Kamyczek

to co mowisz ma swoj sens, ale to nieprawda. tak samo wszyscy mowili ze kellerman bedzie gral bo go nie zastrzelili. myslisz zefirma podrobila glowe sary tak dobrze ze linc sie nie skapnął. no moze jest troche przyglupi ale bez przesady. sara miala zginac w sezonie 1 ale padlo na veronice. tezaz zrobila wała zaszla w ciaze i zrezygnowala wiec obcieli jej glowe. jakos to musieli zrobic w pol sekundy bo to byla glowa dublerki. mysle ze znacznie gorzej by bylo gdyby susan powiedziala lincowi ze po prostu sare zabili i ze ma mu wierzyc na slowo. a michael i tak musi sie dowiedziec o smierci sary w koncu zeby byl jakis bunt, czytalem ze zanim sie dowie bedzie chcial z nia pogadac a sucre i link beda musieli zalatwiac jakis dubbing cos w tym stylu. a jesli chodzi o kubek z kawa to pewnie sucre cos zalatwi bo ma dostep do zywnosci i watpie zeby ta kawa byla z automatu wiec cos mozna dosypac

użytkownik usunięty
Kamyczek

Link może i jest ciut przytępawy ale żeby nie rozpoznać głowy Sary? jakby w pudełku była jej inna część ciała, powiedzmy stopa, dłoń, zegarek;) to może, ale głowa??
Sara NIE ŻYJE!!! koniec, finito, caput

no chyba że firma (THE COMPANY;) oprócz produkcji super genialnych ludzi klonuje części ciała, lub produkuje genialne podróby z silikonu:)

ocenił(a) serial na 10
Kamyczek

ja tez uwazam że to nie ona :) uważam że dalej żyje sobie :) zawsze mogli jaką inną kobitke bardzo podobna do niej zabić...

ocenił(a) serial na 9
mmadzzziiaaa

jak na mnie to mogli odrąbać głowę tej laski z kostnicy podobnej do sary... ciekawe tlko jaka bedzie reakcja lj jak juz go uwolnią

ocenił(a) serial na 10
Don_Michas

Niejednoznacznie zakończone historie dają nam prawo pogdybać sobie. A co do sprawy Kellermana... Jego wątek tak zakończono żeby można było go reaktywować i nie będzie to miało nic wspólnego z cudownym zmartwychwstaniem. Przecież nie wiadomo kogo zastrzelili ci zamaskowani. Jak im się pomysły na 3 sezon będą sypać jak z rękawa to pewnie nie zobaczymy postaci z poprzednich sezonów, ale w przeciwnym razie scenarzyści mają możliwość reaktywować chociażby Kellermana, który został uwolniony własnie przez tych dwóch zamaskowanych panów... Ja liczę na to że rozpoczęte wcześniej wątki zostaną rozwikłane. Chodzi o byłą panią prezydent. Szkoda że ją pominęli w 2 sezonie. No i ta cała Firma z tym nic nie mówiącym człowiekiem... Jak narazie mamy 5 odcinków za sobą i jest jakoś nie szczególnie (to tylko moje odczucie!!). Ale pewnie się jeszcze zaskoczymy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones