PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710660}

Skorpion

Scorpion
7,2 5 177
ocen
7,2 10 1 5177
Skorpion
powrót do forum serialu Skorpion

na obronę Scorpiona ;)

ocenił(a) serial na 7

Dajcie spokój ... czuje się jak głupiutka nastolatka, kiedy to piszę ;) ale Scorpion nie jest taki zły... mi się go naprawdę dobrze ogląda!
Oczywiście, że to jest stek bzdur, ale to nie jest serial popularnonaukowy... Takie same brednie są kanwą serialu "Bones" a ja (razem z całym mnóstwem innych osób) też go bardzo lubię.
Nikt nam nie wmawia, że tak się dzieje naprawdę. Jeżeli miałeś/aś takie odczucie, to się go pozbądź:) (i nie zaczynajcie z tym, że "napisali, że na faktach", bo wszyscy wiemy, że chodzi tylko o "użycie" postaci Waltera O'Briena). Moim zdaniem, kiedy czepiamy się niedorzeczności w takich serialach, to tak jakbyśmy wykrzykiwali "to niemożliwe, żeby Superman latał", albo "te sceny z Batmana są nierealne"! Przecież to bajka, o takiej, a nie innej fabule! Jak niby scenarzyści mieliby stworzyć tyle odcinków serialu opierając się tylko na realnych i możliwych trikach naukowych - tak, żeby wyglądało to atrakcyjnie i tworzyło wartką akcję? Pomysły skończyłyby się po trzech odcinkach? Trzeba założyć, że to bajka o super-geniuszach i już można oglądać z przyjemnością:)
Tymczasem sceny "międzyludzkie" są naprawdę świetnie zrobione, ujmujące i sympatyczne. Wątek komediowy jest przyjemny, a aktorzy rewelacyjnie dobrani do swoich ról. I moim zdaniem większość naprawdę dobrze gra.
Ja tam Scorpiona lubię :)

ocenił(a) serial na 7
Cieszka

Podsumowanie scen międzyludzkich - bardzo trafne. Ja też lubię S.

ocenił(a) serial na 7
Cieszka

Ciekawa recenzja, trafnie podsumowująca serial. A takich jest na pęczki, tylko nikt nie zwraca uwagi, bo jest więcej akcji albo bohaterowie mają super odznaki i możemy zobaczyć, jak nimi machają na ekranie. Takim samym bzdurom dedykowany był serial Bones (metody naukowe niestosowane w realnym życiu), CSI (technologie zbyt zaawansowane, by pojawić się realnie), Chuck (instalowanie oprogramowania z mózgu faceta, żeby mógł lepiej walczyć, serio?), mogłabym tak wymieniać, ale chyba nie o to nam chodzi.
Scorpion zrobiony jest bardzo dobrze, jak na swoją tematykę. Widać, że niektóre sceny są dorabiane komputerowo czy opierają się prawom fizyki, ale to serial rozrywkowy, a nie dokumentalny. A relacje Paige z Ralphem pokazane naprawdę świetnie, dość mocno zarysowane niezrozumienie i dystans emocjonalny takich ludzi z IQ powyżej pewnego pułapu. A to wcale nie zmienia faktu, że osoby z ilorazem inteligencji 150, 160, 170 naprawdę nie wykształcają tak silnie inteligencji emocjonalnej i nie odczuwają tak mocno/tak dużo, jak większość społeczeństwa. Wyolbrzymione? Jasne! Żeby inni mogli dostrzec problem.
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
Cieszka

Ja tez chcialabym obronić Skorpiona.
W tydzien obejrzalam dwa sezony i chce wiecej. Podoba mi sie ze serial jest lekki mily i przyjemny. Dawka humoru,dawka "grozy" i swiadomosc ze Walter znajdzie rozwiazanie kazdego problemu hehe.
Jestem również fanka zarowno Bones jak i CSI dlatego nie podniecam sie zbytnio bo wiadomo ze wieksza czesc akcji to czysta fikcja. Podoba mi mi sie watek dotyczacy zachowan miedzyludzkich - ktos wczesniej wspomnial iz jest przerysowany ale zwraca uwage na problem komunikcji międzyludzkich.

Reasumujac serial uwazam za fajny a krytykow nie rozumiem,skoro obejrzales pilot i serial ci sie nie spodobal,po prostu go nie ogladaj. Daj sie nacieszyc innym.

Wybaczcie brak polskich znakow. Pozdrawiam

Cieszka

ja jestem po 4 epizodzie trzeciego sezonu i mnie serial coraz mniej się podoba, nie mam tu na mysli stronę naukową, lecz dramaty. Każdy odcinek toczy się według jednego tego samego schematu. Najpierw zlecienie, potem wpadają kłopoty w większe kłopoty i coraz mniej czasu im zostaje aż w końcu w ostatniej sekundzie udeje im się wyjść z opresji.

ocenił(a) serial na 8
Cieszka

Oglądam 1 sezon na Pulsie i mi się naprawdę podoba uwielbiam takie klimaty

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

ja obejrzalam 3 sezony juz,,czwarty sie zaczal ale zadna z grup tlumaczacych seriale niestety nie chce brac tego serialu do tlumaczenia,wiec pewnie napisy jak ktos wgl ze chce wgrac je dopiero pojawia sie pod koniec sezonu,tak jak to bylo w 3sezonie,pierwsze dwa sezony byly tlumaczone na bierzaco a ostatni niestety nie.i obecny tez nie.
poza tym ja bardzo lubie Scorpiona fajnie lekko sie oglada i przy okazji poruszyli kwestie autyzmu u dzieci i pokazuje ajk postepowac z takimi dziecmi,bo wiekszosc dzieci z autyzmem sa bardzo madre

ocenił(a) serial na 9
maja9128

A co się zmieniło od sezonu 2? Nie oglądałem wszystkich odcinków (będę musiał nadrobić) nie licząc całego sezonu 3 i muszę powiedzieć, że Skorpion to bardzo przyjemny serial i łączy wszystko to co najlepsze :) Idealna odskocznia od codziennych spraw i innych "cięższych" seriali.

ocenił(a) serial na 10
rusiano

w trzecim sie sporo dzialo..raz lepsze odcinki raz gorsze i nudnawe..koncowka sezonu dobra byla :) ale skoro nie ogladales to nie bede ci spoilerowac..ale serial dobry nie wiem czemu nie chca go tlumaczyc

ocenił(a) serial na 7
rusiano

mam takie głupie pytanie do sezonu 2, bo albo coś pomieszałam , albo już nie wiem co... według rozpiski odcinków sezon 2 odcinek 7 powinien być "Crazy Train", to chyba ten gdzie Walter zostaje w rozpędzonym metrze (właśnie tego nie oglądałam), ale jak włączam serial na stronie on line to odcinek 7 jest o inteligentnym budynku tego milionera, co Walter stworzył cały system, który został zawirusowany. Coś pomyliłam? pomóżcie:)

Mims

Nic nie pomyliłaś :) Musi być błąd dopasowania odcinka na stronie.

ocenił(a) serial na 7
filipsse

już wiem o co chodzi, historia z inteligentnym budynkiem toczyła się przez 2 odcinki a nie jak to było do tej pory przez 1, problem polega na tym że na tej stronie gdzie oglądam jest zachowana numeracja odcinków bez uwzględnienia tego faktu i odcinka "Crazy Train" po prostu nie ma, mimo że tytuł na to wskazuje. Kurde, strasznie bym chciała zobaczyć ten odcinek ze względu na relację Waltera i Paige, musze poszperać gdzie indziej

ocenił(a) serial na 9
Mims

spróbuj na zalukaj, albo alltube.tv ;) gdzieś tam jest okej bo oglądałam, tylko nie pamiętam właśnie na której stronie ;)

ocenił(a) serial na 7
CocoFruit

właśnie na zalukaj jest źle :(

ocenił(a) serial na 9
Mims

a na alltube ? jeszcze kojarzę fili.tv ale nie wiem jak tam wygląda ;)

ocenił(a) serial na 10
Cieszka

Popieram autorkę w 100%.
Tak właśnie trzeba do tego serialu podchodzić.
Ja osobiście włączyłam go trochę od niechcenia i obejrzałam podczas choroby ciągiem 3 pierwsze sezony.
Mimo stopnia nieprawdopodobienstwa tego co robią, to serial trzyma w napięciu i ma genialnie napisane postacie. Wątki komediowe są świetne. :)
A relacje głównych bohaterów (w szczególności Waltera i Paige) są tak poprowadzone, że ja, baba po 30. gryzlam w napięciu paznokcie i czekałam aż się wszystko rozwinie. A później płakałam jak dziecko.
Dotychczas chyba tylko w Bones było to tak fajnie prowadzone.
Emocjonalnie czuje się jak nastolatka przez ten serial ;) Sama jestem tym naprawdę zaskoczona.

Siadam do sezonu 4 w weekend i myślę, że się nie zawiode. Ciekawa jestem, czy planowany jest 5 sezon?
Ten serial mnie kompletnie zmiotl!
(natomiast raz jeszcze powtórzę, że trzeba mieć do niego odpowiednie nastawienie :))

ocenił(a) serial na 7
Majechaaa

mam dokładnie tak samo!:D też nie wiedziałam że aż tak przepadnę, ale nic na to nie poradzę, uwielbiam ten serial!:)

ocenił(a) serial na 9
Cieszka

Oglądając Skorpiona czas jakoś szybciej płynie ;p idzie się i uśmiać i wgl. Wiadomo, że w prawdziwym życiu takie sytuacje są raczej mało prawdopodobne, ale to nic :D wgl Walter mnie rozczula tą swoją ludzką nieporadnością i tym jak sobie z tym radzi na przestrzeni sezonów ;D mam nadzieję, że zrobią 5 sezon a jeśli ma mieć taki sam charakter jak poprzednie to i szósty poproszę ;D

ocenił(a) serial na 7
Cieszka

Brak realizmu mi nie przeszkadza, przeszkadza mi ogromna ilość totalnych bzdur na absolutnie elementalnym poziomie - nie przeszkadza mi jak coś jest po prostu troche naciągane, o ile ma na celu uczynienie fabuły ciekawszą, ale czasami mam wrażenie, że im się po prostu nie chciało wymyślić czegoć bardziej realnego, np zamrażanie wody saletrą amonową, błyskawiczne w dodatku, owszem, ta reakcja istnieje, ale jest o wiele słabsza, i nie jest możliwe takie użycie jak tam, nie mogli np użyć ciekłego azotu?
Albo jak jeden z bohaterów łapie się z miejsca jadącego 150km/h pociągu, przecież w praktyce to element tego pociągu uderzył w jego rękę z prędkością 150km/h.
Chodzi mi o to, że chwilami ma się wrażenie jakby oni szli na łatwiznę, nie próbując nawet znaleźć lepszego rozwiązania - a w dodatku każde z tych rozwiązań jest podobno genialne.
Co innego naginanie prawdy, a co innego lenistwo.
W takim Fringe jest też sporo totalnych nonsensów, ale przedstawionych w bardzo realistyczny sposób, w więks, ości seriali gdzie nauka jest występują pewne nieścisłości, sztuka to jak się to przedstawi, w skorpionie to co miało być smaczkiem stało się wadą.
Nie powiem, lubię ten serial, i jestem w stanie mu co nieco wybaczyć, mimo wszystko jednak uważam, że te bzdury go dobiły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones