PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 962
oceny
8,0 10 1 77962
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Nie żebym była fanką Kirka Douglasa, wręcz przeciwnie, powiem że w "Spartacusie" wygląda zbyt starawo, ale nie jestem w stanie nie zgodzić się z jednym: to był Mężczyzna! Patrzę teraz na Blood and Sand i myślę sobie: czy Jonas brothers są już wszędzie?
Nudzą mnie te wszystkie słodkie, śliczne gogusie sypiące się z siłowni, luksusowych pływalni, właśnie opuszczające spa po woskowaniu klat.
BLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Douglas miał dzikie spojrzenie, zacięcie w twarzy... Nie miał cuierkowego buziaczka i misternie ułożonego nieładu na głowie.
Poza tym, do cholery, jeśli już się silą na maskę historyczności to gdzie zaniedbani, wychudzeni, wygłodniali, zaropiali niewolnicy? Zamiast tego dostajemy modeli prosto z wybiegów i śliczne dupy (ich dziewczyny w sensie).
I teraz, wnosząc po ilości pochwał, jakie ten Obraz zbiera, ciekawa jestem, czy ktoś się ze mną zgodzi.

ocenił(a) serial na 8
Ametria

...wspomniałam o wymalowanych oczkach? :)

ocenił(a) serial na 10
Ametria

nie................................................................

ocenił(a) serial na 10
Ametria

bez komentarza ..............................

ocenił(a) serial na 9
Ametria

no to zauważ, że ten film jest filmem kostiumowym, jest oparty luźno na kanwie historii Spartacusa. A jak chcesz dzikich chłopców, przejdź się do zakładu karnego i poszukaj sobie jakiegoś gita co grzeje piętnastaka, a niedługo wychodzi...

Ametria

patryk_koks_666 lub Beemka mogą się nie zgodzić ale ja się z Panią zgodzę, w tym seralu jak zresztą i w większości produkcji zza oceanu lansuje się ten gejowaty styl, życie to siłka!!

Ametria

"a siódmego dnia bóg stworzył siłownię i widział, że to było dobre..."

jagiel_89


Zaniedbani, wychudzeni, wygłodniali, zaropiali niewolnicy? Gdzie oni mieli niby być przedstawieni? To była szkoła gladiatorów, nikt tam nie potrzebował takich niewolników o jakich piszesz. Poza tym w tej interpretacji Spartacus był Trakiem, pochodził z regionu, który intensywnie rozwijał kulturowo i gospodarczo od V w. p.n.e. (a nawet wcześniej znajdowały się tam ośrodki metalurgiczne). Ponadto był wysoko w hierarchii społecznej, dlaczego miał być zaropiały?

ocenił(a) serial na 4
ammunation

właśnie! widziałas kiedyś zaropiałego arystokratę?

ocenił(a) serial na 9
Ametria

Odnosze wrażenie że nie spodobal ci sie ten serial bo nie jest w twoim guście i dlatego wypisujesz takie bzdury. Przedstawiono tu wszystko co mogloby cechowac prawdziwego mężczyzne. Walka o honor,godność dume wynikającą z pochodzenia i też o kobiete. Całość zaprezentowano w brutalnym klimacie hektolitry krwi i te sprawy.

użytkownik usunięty
Ametria

A Ty myślisz, że dlaczego ten serial jest tak popularny wśród gejów? :D

Przecież w starożytnym Rzymie, Grecji zarówno Panowie jak i Panie mieli się ku sobie i nikogo to nie dziwiło, było to coś normalnego.
Spartanie np. tyle czasu spędzli ze sobą w koszarch że się w sobie zakochiwali. M.in. dlatego byli tacy waleczni, bo mieli ogromną motywację. Nikt z nich nie chciał zeby drugi poległ...
Więcej mozna by było na ten temat mówić...

ocenił(a) serial na 10
Ametria

polecam ci obejrzenie tego filmu : http://www.youtube.com/watch?v=H1NClmbml6s takie było założenie filmu żeby tak wyglądali. To żeby tak wyglądali wiele ich kosztowało nie jeden facet by nie wytrzymał, a ty mówisz że nie są prawdziwi mężczyźni ... lol
no i to jest całkiem niezłe xDD http://lh6.ggpht.com/fisherwy/Rz3TheQj9XI/AAAAAAAALI0/ATDvdfqS2c4/John+Travolta+ kissed+Kirk+Do%20uglas%5B3%5D.jpg ( to tak dla śmiechu ) :D

użytkownik usunięty
TiJi834

:D
Moim zdaniem chłopaki się postarali, fantastycznie wyglądają. Nie zapominajmy, że to tylko aktorzy nie wykonujący ciężkiej pracy fizycznej, to nie są marines czy inni komandosi;) Sura też bardzo fajna laska, nawet na siłowni bez charakteryzacj wygląda rewelacyjnie.

Co do zdjęcia, aktorzy często całują się w usta, może to ten włoski zwyczaj się tak przyjął...

ocenił(a) serial na 10

odpowiedź na post Ametri.

chodzę na siłownie i kształtuję swoje ciało i jakoś się nie depiluje ani nie chodze do kosmetyczki 3 razy w tygodniu. Ametrio uważasz, że siłownia jest miejscem gdzie nie chodzą prawdziwi mężczyźni ? mylisz prawdziwą siłownię z klubikami fitness, gdzie więcej jest pedałów udających, że ćwiczą niż prawdziwych mężczyzn. Mogę Ci zagwarantować, że gdybyś weszła do siłowni ale takiej prawdziwej hardcorowej to od nadmiaru testosteronu wyszłabyś w ciągu kilku minut. Pozdrawiam.

empty11

Jakto nie ma prawdziwych mężczyzn, a Al Swearengen, a Jimmy MacNoulty, a Titus Pullo, a Mark Anthony

ocenił(a) serial na 8
Ametria

uśmiałam się czytając kilka postów; zwracam honor serialowi! :D

Ametria

TRAKOWIE to nacja ktora kultywowala SILE i treningi jak dowodza tego historyczne opisy .byli WOJOWNIKAMI. a zaden wojownik patrzac np na GRECKIE wzorce,nie wygladal na mikrego wychudzonego niewolnika,tak jak w grecji tak i w szkolach gladiatorow treningi byly calkiem bliskie kulturystycznym + boks,zapasy,walki na miecze i roznego rodzaju treningi sprawnosciowe. tak jak powiedzieli przedmowcy szkola gladiatorow zrzeszala NAJSILNIEJSZYCH,najbardziej wyszkolonych i zdeterminowanych wojownikow. musieli byc odpowiednio odzywiani zeby miec sile do walki i wygrywac. takze jezeli ametrio chcesz zapasle wychudzone gnidy z pieknymi czuprynami to idz do kafejki internetowej albo do piwnego pubu,napewno tam spotkasz tego typu niedojdy zyciowe. spartakus z douglasem byl naturalny ? te filmy emanowaly wrecz sztucznoscia,nie twierdze ze nowa adaptacja spartakusa jest 100%-ntowo oddana realizmowi. ale bije na glowe wszystkie inne produkcje historyczne jakie do tej pory powstaly. sadze poprostu ze ametria sama nie nalezy do osob najpiekniejszych z ladnie zbudowana sylwetka to w filmach doszukuje sie wzorcow ktore by ja odzwierciedlaly ,moze cos w stylu chlopaka/meza ? wychudzonego,zaropialego itd. hahaha. i calkowicie sie zgadzam z empty11 bo sam trenuje kulturystyke i sztuki walki od ladnych kilku lat.

Ametria

Aktorzy nie wydają mi się jakoś specjalnie ukobieceni. Ciężko wyglądać męsko z kawałkiem płótna za całe okrycie, a niektórym się to udało:)A to że są naoliwieni i gładcy? Nie takie były wtedy zwyczaje?

Ametria

Ametrio, czy stylistyka serialu Ci się podoba, czy też nie, zgodnie z logiką powinnaś przyznać nam rację. Walczący gladiatorzy po prostu NIE MOGLI być zabiedzeni, słabi czy chorzy. Choćby dlatego, że tacy ludzie nie spełnialiby swojej roli - jak niby ma efektywnie walczyć ktoś, kto ledwo trzyma się na własnych nogach?? Wiadomo, że tacy zawodnicy musieli być silnymi i sprawnymi "byczkami" - może nie wyglądali AŻ tak ślicznie, jak w serialu;) - ale delikatne podkoloryzowanie rzeczywistości to prawo filmowców. Efektowny wygląd fizyczny serialowych wojowników jest poza tym usprawiedliwiony dodatkowo tym, że należą oni do jednego z najlepszych 'ludus'. Przypuszczam, że musiano tam dbać o podopiecznych, żeby ci nie przynieśli wstydu swojemu "ośrodkowi treningowemu";)
Pozdrawiam, i życzę więcej dystansu - ja oglądam "Spartakusa" z przymrużeniem oka i na razie serial mi się podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones