PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 976
ocen
8,0 10 1 77976
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Wszyscy mówia, ze Spartakus to zerzniety jest z 300, Rzymu i czegoś tam jeszcze. Wy jestescie tacy głupi czy po prostu niedorozwnieci. Gdzie w 300 bohater był niewolnikiem i Trakiem ? Nastepnie został gladiatorem i pomścił smierc swojej ukochanej ? Czy wy wogole widzieliscie serial Rzym i 300 ? Co z tego, ze scenografia jest podobna <to jest serial historyczny> 21 jest podoby do serii Ocean's tylko dlatego, ze jest o kasynie ? Ogarnijcie sie i nie piszcie bzdur. Co do efektów specjalnych to kazdy ma inne gusta.

PS. Jedyny film naprawde zerzniety to jest Slumdog milioner z ulicy Oryginał to Miasto Boga.

pitixpl

Nie chodzi o to ż treść zerżnięta - tylko sposób filmowania (oryginalny i kapitalnie wykonany w 300 świetnej wizualnie adaptacji kultowego komiksu) - patrz ujęcia, zwolnione tempo, zbliżenia, komksowo przerysowana przemoc i fontanny krwi. Jeżeli obejrzałeś 300 to nie powiesz chyba że nie dostrzegasz podobieństw ??? Choć poziom efektów/wykonania/plastyczności/estetyki ujeć w Spartacusie stoi na dość niskim poziomie i "komputer niestety bije po oczach". Sam serial - średniak nadrabiający brak pomysłów na wypełnienie ciekawą fabułą pełnych 13 odcinków wspomnianą drastycznością scen + nagromadzeniem golizny i scen seksu (w każdym odcinku). Pewne podobieństwa do Gladiatora też są zauważalne (sama tematyka walk gladiatorów, zdobywanie przychylności tłumu, wątek Rzymianina któremu tłum pokrzyżował plan egzekucji Spartacusa na arenie) Co do Rzymu - nie wypowiadam się bo nie oglądałem.
Generalnie serial do obejrzenia "na raz", ale specjalnie pił z zachwytu nie będę....

ocenił(a) serial na 10
piotrbimbasik

Nie zgadzam sie z Toba. Musze Cie zmartwic, ale Spartakus istniał i poprowadził swoje słynne powstanie niewolników, które rozbił Marek Lukrecjusz Krasus. Po drugie w kazdym filmie jest podobieństwo do innych... W Gladiatorze(sama tematyka walk gladiatorów, zdobywanie przychylności tłumu->oprócz tego) to nic nie ma podobnego, ZWŁASZCZA ZE HISTORIA SPARTAKUSA JEST PRAWDZIWA.... Russel umarł na końcu, a w 13 odcinku Spartakus wciąż zyje. Po trzecie ogladalem 300 z 7 razy, bo to jest jeden z moich ulubionych filmów i wybacz, ale wogole nie widze podobieństw (oprócz antyku i historii o buncie) Po czwarte dobrze, ze jest golizna i seks, poniewaz oddaje to klimat tamtych czasów .
I co do komiksu (którego niestety nie miałem okazji przeczytać) to wlasciwie prawdziwa historia o 300, lecz troche wyobrazona : np. królow w sparcie było zawsze dwóch, po drugie była wielka bitwa w wąwozie Termopilów, w ktorej dowodzili Kserkses oraz Leonidas, lecz nie poszli w 300 osób... Tych informacji dowiedzialem sie z mojej wlasnej ciekawosci... Co nie zmienia faktu, ze 300 to jeden z najlespzych fimow jaki kiedykolwiek powstał.

pitixpl

Nie....No nie wiedziałem że Spartacus istniał - coś nieprawdopodobnego...A tak serio - zapewniam CVię że w latach 70-tych w szkole podstawowej uczono również historii starożytnej - więc było coś o Termopilach jak i o Spartacusie. Tym bardziej pozostanę przy swoim zdaniu - po pierwsze sezon pierwszy jest zupełną fikcją niemającą niz wspólnego z postacią historyczną ani tym bardziej z powstaniem gladiatorów (z wyjątkiem ostatniego odcinka), skupia się raczej na "pojedynkach potworów" na arenie patrz "niby giganty" i "niby duże zombie" - no owszem w Mortal Kombat lubiałem kiedyś pograć - połamać kości i powyrywać kręgosłupy...
Owszem w 300 też były ninja i nne stwory/potwory - ale była to wierna adaptacja komiksu a nie film historyczny

ocenił(a) serial na 8
piotrbimbasik

dokladnie, to jest bajka dla dorosłych, tylko że dorośli na wieśc o tym że to jest oparte na faktach autentycznych i postacie są odzwerciedleniem autentycznych postaci, mogą co najwyżej sie uśmiechnąc pod nosem. Deadwood, Rome, Gladiator też lużno opierały się na historii ale co tam się działo na ekranie, nie wychodziło poza granice rozsądku

ocenił(a) serial na 10
piotrbimbasik

Z tymi ironiami to przesadziles ( sa zbedne). Po drugie nie chodz mi o to, zeby pouczac Was o Spartakusie i jego powstaniu, tylko o to zeby ukazac Wam, ze ten serial nie jest "kopia" lub "pomieszaniem" 300, Gladiatora i Rzymu.
@Piotr przeczytaj jeszcze raz moje argumenty, ktore przedstawilem w mojej wypowiedzi, mowiace o tym, ze Spartakus MA SIE NIJAK do Gladiatora i 300.

pitixpl

Na bitwę poszło 300 spartiatów, potem dołączyli do nich grecy czy ktośtam, ale faktem jest, że Leonidas poszedł pod Termopile z 300 żołnierzami.

ocenił(a) serial na 10
0wner2

Zgadzam sie z Tobą całkowicie.

ocenił(a) serial na 8
pitixpl

Też nie rozumiem tego zarzutu że nakręcony jak 300, wykorzystali ten sam patent, twórcy 300 nie mają na niego monopolu, więc o co chodzi? Przetarli szlak, twórcy Saprtacusa poszli dalej. Mi się podoba że serial jest taki kolorowy, efektowny tylko gryzie sie to troche z pozowaniem na serial historyczny, bo walki tutaj wyglądają jak w Pokemonach. Wolałbym żeby stworzyli wlasną postać , którz przeżywa przygody, nazwa Spartacus miała pewnie przyciągnąć jak najwięcej ludzi przed tv

ocenił(a) serial na 8
kozodoj

"Jedyny film naprawde zerzniety to jest Slumdog milioner z ulicy Oryginał to Miasto Boga."
To w miescie boga tez był gracz który wystepował w milionerach??

ocenił(a) serial na 10
aronn

@aronn ale ty mało rozumny jestes ... Idz na forum o Slumdogu i poszukaj sobie tematu zatytulowanego Miescie Boga. Na razie oleje cie trollu, bo nie uda ci sie mnie sprowokowac :-)

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

Tacy z Was historycy jak z koziej .... trąbki. Sorki, poczytajcie Historię Starożytną - Jaczynowska, Musiał, Stępień - podręcznik starożytności dla studentów historii a przekonacie się że wydarzania w serialu są na faktach!!! Z tym że w szkole Batiatusa było jakichś 200-300 gladiatorów, ale budżet widocznie by tego nie ogarnął:) Przywódców powstania (dowódców wojsk buntu) będzie trzech: Spartacus, Kriksos(będzie dowodził biednymi chłopami) oraz Doctore. Legat dostanie wciery w bitwie, a zresztą co Wam będę zdradzał fabułę drugiego sezonu:)

pitixpl

widac ze jestes idiota. ci co mowia ze kopia 300 maja na mysli sposob wykonania i rezyserii. pomysl nastepnym razem

ocenił(a) serial na 8
hazard1337

mało domyslny :D

ocenił(a) serial na 10
pitixpl

zgadzam się z tobą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones