PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 962
oceny
8,0 10 1 77962
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Totalnie nie rozumiem negatywnych opinii. Czego się ludzie spodziewaliście? Przecież ten serial z założenia miał być i jest czystą rozrywką i niczym więcej. I jak dla mnie fun jest niezly. Dodatkowo muszę przyznać, że po raz kolejny ciekawie przedstawiono rzymskie społeczeństwo... Rzym to nie tylko piękne idee Rusela Crowa ale przede wszystkich brak poszanowania dla życia ludzkiego a w szczególności dla słabszych... Ale tak naprawdę to w tym serialu kwestia drugorzędna... fun jest najważniejszy!

1lukidabro

W tym serialu jest wszystko ! Jak wyżej zostało napisane fajnie przedstawia Rzym (dość duże podobieństwo do serialu "Rzym" za co ogromny plus) Jest świetna akcja, oraz nie banalne zwroty akcji prawie w każdym odcinku!

Niektórzy myślą że to jest banalna historyjka kiczowato opowiedziana ! Jesto zupełny brak zrozumienia treści przedstawianych przez obraz, Serial jest strasznie FASCYNUJĄCY !!!

1lukidabro

Negatywne opinie mogą wynikać z pierwszego odcinka. Na samym początku też nie byłem za bardzo dobrze nastawiony do tego serialu. Za dużo w pierwszym odcinku patosu, ckliwych scenek z żonką Spartakusa, scen erotycznych itd. Ale jak wiadomo, każdemu serialowi trzeba dać się rozgrzać. I muszę przyznać, że im dalej tym lepiej. Z każdym odcinkiem serial zyskuje wiele wątków pobocznych, zwrotów akcji i jest w moim odczuciu niesamowicie emocjonujący.
Jest oczywiście pełno bluzgów, scen seksu, przemocy, ale czyż Rzym z tamtych czasów taki nie był? Gdzie ludzkie życie, a już w szczególności niewolnika, znaczyło tyle, co nic. Gdzie zwykli plebejusze byli tylko zaspokajającymi swe podstawowe potrzeby biologiczne zwięrzętami, żądnych krwi, stroniących od wyższych celów?
Oczywiście serial ten ma swoje wady jak choćby znaczące przekręcanie faktów (choć trudno to zaliczyć na minus, gdyż w założeniu raczej nie miał on odzwierciedlać faktów), sztucznie dodana, bryzgająca od najmniejszego pchnięcia krew, nie mówiąc o niesamowitej wytrzymałości co niektórych wojowników, którzy od niektórych uderzeń powinni się nie podnieść a podnoszą, czy nadmierne czasami użycie efektów specjalnych, czasami sztucznych, ale nie rażących oczy.
Trzeba jednak przyznać, że intrygi są bardzo umiejętnie poprowadzone, a bohaterowie mogą się podobać, prawie każdy z nich ma własny cel i odmienny charakter, skrywa tajemnice.
Reasumując, polecam serial, niektórym się spodoba, niektórych odrzucą wymienione przeze mnie brutalne sceny czy bluzgi lub też czasami nadmierna ilość cycków czy efektów specjalnych. Po pierwszym słabym odcinku dałem mu jednak szansę i nie żałuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones