PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 965
ocen
8,0 10 1 77965
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Trochę nieuważnie oglądałem odcinek w którym przywieziono umierającą żonę do Kapui. To Batiatus wysłał najemników żeby napadli karawanę czy to byli jacyś zwykli bandyci? Wydawało mi się że Batiatus mówił coś o tym żeby pozbyć się tej żony to wtedy Spartakus będzie lepiej walczył na arenie, ale nie jestem pewny

ocenił(a) serial na 10
Venderein

Dokładnie tak było. Z polecenia Batiatusa. Z resztą wszystko się w późniejszej fazie serialu wyjaśniło, a to za sprawą woźnicy, który prowadził wtedy tą karawanę :)

Venderein

To bardzo prostę. Batiatius się domyślał że wraz z powrotem żony Spartakus zacznie planować ucieczkę (i miał racje), jako iż Crixos miał ciężka kontuzje a Spartakus wygrał walkę z najlepszym Gladiatorem dekady to... musiał mieć go przy sobie. Taka intryga.
A i ". To Batiatus wysłał najemników żeby napadli karawanę czy to byli jacyś zwykli bandyci?" Ani to ani to. Po prostu Woźnica pewnie zadał dużą ranę nożem, ciebie samego uszykował tak jakby sam miał być ranny i... tak to wszystko zamaskowano że wyglądało to na napad bandytów.

Dziwne jest jednak to... że umierająca żona Spartakusa - Sura mu nie powiedziała prawdy, bo jeśli dobrze mi się zdaje to ona jeszcze żyła gdy ją Spartakus wyciągnął z wozu, aczkolwiek mogę się mylić bo sam dokładnie nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 9
Sterstox

Sura nie mogła powiedzieć że atak na nią był ukartowany gdyż ona o tym nie wiedziała.

Mischel26

Nie wiem jak to wyglądało. Ale... zakładam że w pewnej chwili jakiś czas przed dotarciem do Kapui to woźnica prowadzący wóż kazał zadzgać Surę (lub nawet sam to zrobił), by potem udawać że na wóż napadli bandyci. W jednym z ostatnich odcinków Spartakus ogląda leżącego woźnice (nie wiem jak miał na imię) a tu jedyna rana jaką miał to rana na szyi, zero ran na brzuchu czy gdzie indziej :).
Więc myślę że Sura mogła wiedzieć o intrydze.

Nie wykluczam też inną wersje, że na wóź naprawdę napadli Bandyci - Aktorzy których wynajął Batiatus. No ale.. po co się tak fatygować?Batiatus działał prostymi środkami. Szkoda że twórcy nie pokazali nam w serialu sceny z napadnięciem wozu transportującego Surę z Neapolu do Kapui...tylko kazał nam pozostawić to w sferze domysłów. Z drugiej strony wtedy nie byłoby ogromnej niespodzianki dla fanów serialu :).

ocenił(a) serial na 9
Sterstox

Hmm ja zrozumiałem to trochę w inny sposób :)
Ogólnie z serialu dowiadujemy się że woźnica który tak naprawdę zajmował się odszukiwaniem i likwidowaniem wrogów lanisty poszukiwał dość długo Sury. Gdy ja odnalazł Batiatus kazał mu ją przywieść do Capui lecz uprzedził go o tym że wynajął najemników żeby ich napadli. Rana która była pokazana była fałszywa gdyż w chyba przedostatnim odcinku jest pokazane że nie ma w tym miejscu żadnej blizny.
A wątpię że sam woźnica zadał ranę Surze gdyż ta mogła powiedzieć Spartakusowi że jej śmierć jest ukartowana. A Batiatus nie ryzykował by aż tak. Spartakus był zbyt cenny ;)
Lecz oczywiście moge się mylić :P

Mischel26

"Ogólnie z serialu dowiadujemy się że woźnica który tak naprawdę zajmował się odszukiwaniem i likwidowaniem wrogów lanisty poszukiwał dość długo Sury. Gdy ja odnalazł Batiatus kazał mu ją przywieść do Capui lecz uprzedził go o tym że wynajął najemników żeby ich napadli."
To było powiedzane w serialu czy to tylko twoja hipoteza :P? Jeśli tak było powiedzane to zwracam honor, jeśli to tylko twoja hipoteza.. to..

Tak więc..
"Gdy ja odnalazł Batiatus kazał mu ją przywieść do Capui lecz uprzedził go o tym że wynajął najemników żeby ich napadli" Czy to się opłacało Batiatusowi?Wiadomo Spartakus był cenny, ale wynajmowanie takich bandytów nie byłoby tanie, i o wiele tańszym wariantem był sam rozkaz by Woźnica sam zajął się Surą.

"A wątpię że sam woźnica zadał ranę Surze gdyż ta mogła powiedzieć Spartakusowi że jej śmierć jest ukartowana"
Gdy Spartakus wyciagał Surę z Wozu to ona była umierająca, i praktycznie umarła na jego ramionach (cóż za romantyczna scena), w domyśle twórców mogło być tak że Sura wiedziała o całej intrydze ale nie mogła powiedzieć Spartakusowi... bo... była już tak umierająca że nic nie mogła powiedzieć albo.... choć to wariant mało prawdopodobny, bała się że gdyby Spartakus się dowiedział miałby nie lada kłopoty (bo w bawiąc się w "Co by było gdyby" to ja zakładam że gdyby Spartakus od razu się dowiedział, zaatakowałby Batiatusa i zginąłby z ręki Doctore :P).

ocenił(a) serial na 9
Sterstox

Połowa naszych hipotez to tylko domysły o co mogło chodzić producentom :P
A co do woźnicy to było powiedziane nie pamiętam dokładnie ale chyba nawet w tym samym lub następnym odcinku. Poza tym właśnie przez niego i przez Ashura porwany jest Calavius. I w tym też odcinku jest mowa o jego prawdziwym zawodzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones