PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 944
oceny
8,0 10 1 77944
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Nieudolna, wręcz żałosna próba naśladowania "300" i "Gladiatora", przemieszana scenanami erotycznymi z niskobudżetowych filmów dla dorosłych oraz wypełniona hektolitrami substancji naśladującej krew ( w sposób rażący nienaturalnej i wklejonej 'na siłę' ). Głównym celem twórców Spartakusa, nie było zrobienie przyzwoitego filmu i zarobienie na tym pieniędzy, lecz zarobienie forsy na zrobieniu totalnego gniota, który żeruje na podstawowych ludzkich instynktach ( czyli na tym co niestety najlepiej się dziś sprzedaje). A nawiązując do wysokiejoceny tego serialu na filmwebie, to według mnie została ona BAAARDZO zawyżona przez gimnazjalistów masturbujących się na scenach erotycznych i żądnych krwi lejącej się strumieniami (choć i tak nienaturalnej do bólu). O grze aktorskiej już nawet wspominać nie będę, bo ręce opadają.
Obejrzę Gladiatora po raz wtóry żeby raz jeszcze przypomnieć sobie jak powinien wyglądać film o takiej tematyce, a jeśli chodzi o Spartakusa to dziękuję, postoję.

użytkownik usunięty
borsukto

hmm... Racja, przeciez glosy przypadkowych osob nie powinny byc uznawane...

powinno pytac sie fachowcow takich jak ty... oczywiscie dobieranych pod wzgledem tych samych pogladow

Pomijam fakt wiągającej fabuły, wyrazistych postaci i pięknych zwrotów akcji ;)

ps: wole oglądać jak się rżną niz gdyby mieli zamiast tego gadać przez pół filmu... Bo to właśnie odznacza niskobudżetowe filmy.

ocenił(a) serial na 4

"ps: wole oglądać jak się rżną niz gdyby mieli zamiast tego gadać przez pół filmu... Bo to właśnie odznacza niskobudżetowe filmy."

Brawo mózg. Kurwa brak słów na taki teks... A co cię obchodzi budżet? Spartacus widząc wykonanie, to wielkiego i tak nie ma. Mnie obchodzi treść... czy film mi coś da... ale dla ciebie ważniejsze jest to gdzie jakiś gladiator teraz włoży parówkę, bo jakby gadali to filmy byłby słaby czy może musiałbyś pomyśleć?

użytkownik usunięty
szczepan600

idz pobiegaj... miejsce w rankingu móowi same za siebie... i zostaje przy swoim zdaniu... wole patrzyć jak wklada parowke niz gada :) treść? Jeżeli w filmie doszukujesz się więcej niż rozrywki to fajnie, ale ja jestem przeciętniak...Oczywiście ty jesteś tym jednym z niewielu ktorzy wiedzą co to "dobry film"

ocenił(a) serial na 4

"miejsce w rankingu móowi same za siebie"

No mówi... a ściślej to Gimnazjum przemówiło.

"Oczywiście ty jesteś tym jednym z niewielu ktorzy wiedzą co to "dobry film""

Dobrze ze to zauważyłeś, nie wiem tylko czy jest nas tak niewielu... Miejmy nadzieję, że nie. Patrząc na to, co wypisujesz to nie jesteś nawet przeciętniakiem.

użytkownik usunięty
szczepan600

Po pierwsze jeśli się nie podoba tobie to znaczy że już ktoś chodzi do gimnazjum?... Po drugie zamiast pieprzenia czym byś to zastąpił? A Spartakus miał usiąść i z lludźmi wyszkolonymi w walce obmyślać plan ucieczki niczym Scofield? Chyba lepiej chwycić za broń i szturmem wziąć tą małą szkółke :)

PS: jest to najlepszy serial jaki oglądałem... Ogólnie fajny jest w miare prison brak i doktor H. Ale lubie seriale pokazujące przeszłość :) (niekoniecznie prawdziwą)

ocenił(a) serial na 9
borsukto

Na początku, jeszcze przed obejrzeniem całego odcinka, przejrzałam pobieżnie kilka scen z filmu i z przykrością stwierdziłam, że rzeczywiście wygląda sztucznie... Dlatego też, po tej krótkiej zajawce, nie chciało mi się oglądać całego odcinka, bo zapowiadał się gniot. Kilka dni później z nudów postanowiłam wrócić do Spartakusa. I muszę przyznać, że po seansie całego epizodu moja ocena uległa zmianie. Początkowo hektolitry sztucznie zrobionej krwi, krajobrazy i scenerie komputerowe rzeczywiście wkurzały, wyglądało to nienaturalnie, do tego język (bo w to że w starożytnym Rzymie seks był tak wszechobecny i stanowił główną rozrywkę, jeszcze jestem w stanie uwierzyć), który jakoś nie pasuje mi do 'epoki'... Wszystko to na minus dla produkcji, bo brakuje w tym realizmu. Mimo to 'Spartakus' mnie wciągnął, fabuła nie najgorsza, sceny walki też niczego sobie (gdyby jeszcze przybrałby na realizmie, bez sztucznej krwi itp.), gra aktorska raczej bez zarzutu. Jedyne co mnie jeszcze wkurza to główny bohater... Ale oni zazwyczaj nie przypadają mi do gustu. Jednak serial uważam za warty uwagi i godny polecenia. Po obejrzeniu kilku odcinków sztuczna krew i komputerowe scenerie przestają razić.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
użytkownik usunięty
Repartee

ale przyznam ze efekty komputerowe stoja na niskim poziomie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones