PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 966
ocen
8,0 10 1 77966
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Postanowiłem się wstrzymać ze swoją oceną do zakończenia wszystkich odcinków serialu ale niestety nie potrafię. Obejrzałem dziś dwa razu drugi odcinek i z przykrością muszę powiedzieć ze jak dla mnie jest tam niestety więcej sexu niż walk. Spartakus wielki wojownik ale dlaczego serial o nimi nie kipi od efektownych pojedynków? Wszak Gladiatorzy byli wielkimi wojownikami. Ujęcia miast... Te w których Rzym jest pokazany w całej swojej krasie wyglądają jak naprawdę tania animacja komputerowa. To już lepszy efekt zrobiłaby dobrze usytuowana miniaturowa makieta miasta! Co do samego serialu Jeśli już dochodzi do jakiś pojedynków podobają mi sie podoba mi się że są one kręcona na kształt pojedynków w 300 ale no dajcie spokój cały czas albo sex albo texty typu pieprzyć, kutas, wepchnąć kutasa, na kutasa może i starożytni Rzymianie byli bardzo starożytni no ale bez przesady nie róbmy z nich niewyżytych sexocholików. Alex_tyler napisał ze ten serial jest homosexualny... Nie nie i jeszcze raz nie!!! Ten serial jest bardzo sexualny a mało wojowniczy i tego wojowania mi brakuje. Z chęcią obejrzę go do ostatniego odcinka czekając na efektowne sceny walk gladiatorów bo po pierwszym odcinku ta jedna rzecz walki mnie przyciągają. Serial polecam ale ostrzegam przed niesmacznymi textami.

ocenił(a) serial na 9
Maverick90

Jako przedstawicielka płci żeńskiej może dodam, że 300 to jeden z wyjątkowo nielicznych filmów historycznych, który mi się spodobał.. i być może właśnie dlatego Spartakus jest wielowątkowy by skupić uwagę nie tylko płci męskiej? Akcji jest mniej poprzez dramaturgiie i romansowość przez co, wy.. ( faceci) nieprzyzwyczajeni do tego czujecie niedosyt.
Jak widać w wywiadzie z producentem, jest to mieszanka prawdy historycznej, rozrywki i fikcyjnych wątków. Co ciekawe ponoć producent czytał wiele na temat społeczeństwa tamtej epoki a język aktorów plasuje między światem antycznym i nowoczesnym, ciekawe, że u mnie lektor używa języka jedynie nowoczesnego... Padają nawet słowa o tym, że nie było odgórnie ustalonej decyzji, że ma być to serial dla każdego, że ma być serialem o dużej oglądalności czy w końcu kierowany tylko dla facetów. ''To prawda, że w serialu jest wiele akcji, ale nie stworzyliśmy go z myślą o męskiej widowni. '' Co do przekleństw ponoć jest to odzwierciedlenie prawdy historycznej. Ponoć też aktorzy nie używają współczesnych przekleństw a ich starożytnych odpowiedników ( więc co do cholery robi lektor?)

użytkownik usunięty
ambiwalentna

''300 to jeden z wyjątkowo nielicznych filmów historycznych''

300, ani Spartacus nie są filmami historycznymi. :)

ocenił(a) serial na 9

A na jakiej podstawie twierdzisz, że Spartacus nie jest filmem historycznym?

ocenił(a) serial na 9

Ja widzę przy 300 w rubryce gatunek : dramat historyczny. W swoim więc małym świecie możesz uważać 300 za film niehistoryczny, ale nie podważaj zdania ogółu. Zresztą to nie jest dyskusja na temat tego czy filmy te są historyczne mniej czy bardziej.

ambiwalentna

Nie sugeruj się tym, że jakiś user na filmwebie przyczepił go do dramatu historycznego (równie dobrze ja mógłbym dodać fantasy) ... w rzeczywistości "300" jest tylko adaptacją komiksu i z prawdą historyczną ma tyle wspólnego co pies z kotem. Zgodne z prawdą jest tylko miejsce wydarzeń i imiona kilku postaci, reszta to komiksowa fikcja.

ocenił(a) serial na 9
Maverick90

Serial dobry, ale dopiero w okolicach trzeciego odcinka mnie zassał ;) i faktycznie tytuł winien brzmieć krew i seks, no i piach. i rzeczywiscie - zbyt dużo wulgaryzmów, nawet jak dla mnie heh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones