PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 966
ocen
8,0 10 1 77966
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Co to mialo byc?? kriksos go przebil mieczem na wylot a on dalej walczyl.... kpina? I czy jest mozliwe zeby teokles mial taki tatuaz w tamtych czasach??

ocenił(a) serial na 10
rotanimod

Jest możliwe. No i chłop był postawny, więc jedno przebicie to co to dla niego :D

rotanimod

Nie wiem czy zauważyłeś ale ten serial głównie stawia na seks i krew lejącą się litrami. Efektowność i epickość to główne założenia, byle draśnięcia a ekran zalany jest krwią ;] Tak to miało wyglądać.

ElTabasco

a tatuaz? jakies realia powinni zachowac ;)

rotanimod

Tatuaże robione były już jakieś 3000 tysiące lat przed naszą erą, więc tatuaże które widzimy w Spartakusie to nic niezwykłego.

użytkownik usunięty
rotanimod

tez serial nie ma nic wspolnego z realiami historycznymi. ogolnie jest malo realistyczny.
jednak troche dziwne jest to, ze byli niezle pociachani po kazdej walce, a blizny zostawaly tylko po epickich pojedynkach.

chodzilo mi najbardziej o tatuaze ;)

ocenił(a) serial na 8
rotanimod

haha przebicie mieczem? ok. Nienaturalna ilość krwi? ok. Zero blizn po pomniejszych walkach? Ok. Tautaż? Nieeee! tak nie może być, w tych czasach nie było tatuaży! serial jest nierealny! xD
btw. była taka postać jak teokles czy został on tylko wymyślony?:D

loozack

interesuje mnie po prostu czy to mozliwe zeby mieli takie tatuaze ;)

ocenił(a) serial na 8
rotanimod

mozlwie ;p a mnie interesuje czy był kiedys taki ktos jak teokles ;D

loozack

tego nie wiem

ocenił(a) serial na 9
rotanimod

Oczywiście ze możliwe, tatuaże robiło się od na prawdę bardzo dawna, przecież różne plemiona ludzi z odległych krajów robili sobie nawzajem tatuaże oczywiście swoim sposobem.

soulreaver

ok wielkie dzieki... ;) a w czasach serialu wiesz moze jakim sposobem robili?? :)

ocenił(a) serial na 7
rotanimod

W ostatnim odcinku Bogów Areny jest scena, gdy Naevii robią tatuaż. Nie wiem, czy jest to zgodne z historycznymi metodami.

Madoq

wlasnie o to chodzi :p czy zgodne... wie ktos?

rotanimod

szkoda :/

użytkownik usunięty
rotanimod

Oczywiście, że możliwe były tatuaże! :) Robiono je baaardzo dawno temu. W czasach Spartacusa pisał o tatuażach wśród Celtów sam Juliusz Cezar w 5 księdze dzieła "O wojnie domowej". :) Od samego początku w serialu uważałam je za coś normalnego. Bardziej dziwił mnie brak jakichkolwiek blizn po meeega ranach. Sama, jak się skaleczę np. w palca to mam tę bliznę jakiś czas, jest ona widoczna. A w Spartacusie to mogą sobie zadawać głębokie rany na kilkanaście centymetrów i na drugi dzień nic nie widać. :P

ocenił(a) serial na 10
rotanimod

https://www.youtube.com/watch?v=Wqkrz0Gx_fE

ocenił(a) serial na 9
NORDBERG

hahaha wygrałeś człowieku :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones