PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 944
oceny
8,0 10 1 77944
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Nie mam pojecia komu moze sie ta bezmozga papka podobac. Ze niby do 30 podobne? Tam nawet zakolczykowany transwestyta ze skladem metali kolorowych na sobie, byl do przyjecia, ale to co pokazuja w tym miernym "serialu" to doslownie filmowa zbrodnia. NIe wiem jak bardzo zdegenerowanym czlowiekiem trzeba byc by zachwycal sie wiadrami krwiopodobnej cieczy wylewanymi przy najmniejszym ciosie w trakcie walk. Ktore to sa smiesznie przejaskrawione i chyba tylko pokolenie pokemonow pieje z zachwytu... reszta normalnych kinomaniakow smieje sie pod nosem z lekkim politowaniem. Nie wspominajac juz o historycznej poprawnosci, ktorej tu po prostu brak. Serial powinien byc zakwalifikowany jako fantasy. Reasumujac - Kicz do kwadratu, przerost kiepskiej formy nad mierna trescia. Jestem po lekturze 1 odcinka, nie zanosi sie na wiecej. Moze sie przymusze do obejrzenia drugiego, by ocenic czy moja teza ma konkrente fundamenty czy tez moze po pilocie, autorom sie "odmienilo".

PhoS

Zeby nie bylo, obejrzalem 5 odcinkow - zdania nie zmieniam. Kicha dla dzieci. NIC w tym serialu mi sie nie podoba. Rzym byl swietny, 300 takie sobie - a ze niby ten ekstrement mial byc polaczeniem tych dwoch - porazka do kwadratu. 3/10.

PhoS

Dla tak "żądnych krwi nastolatków" gorąco polecam serial "Gotowe na wszystko" gwarantuje, że ci się spodoba.

General_91

Widac mamy inne zainteresowania. Zostan przy swoich romansidlach.

ocenił(a) serial na 8
PhoS

Daj se spokój z tym serialem widocznie nie jest dla Ciebie i nie denerwuj innych.

r0hnin

To teraz ocenianie serialu/filmu na filmwebie to prerogatyw ludzi ktorzy daja takiej szmirze 10/10? Wyrazam swoja opinie poparta argumentami, wiec albo wyraz swoja albo skoncz trolic w moim temacie.

ocenił(a) serial na 9
PhoS

Prerogatywa (łac. praerogativa) – przywilej, uprawnienie wynikające z zajmowanego stanowiska. -> albo się przejęzyczyłeś, albo się nigdy nie zrozumiemy ;)

Jakiś czas temu skończyłam naście lat, właśnie piszę sobie pracę mgr i prawdziwym wyzwoleniem od koszmaru bibliotek i kodeksów jest dla mnie taka nieskomplikowana w swej prostocie historyjka z ostrym mordobiciem. A "Spartacus" jest tak skonstruowany, że hektolitry posoki i tarzający się po piachu nadzy naoliwieni panowie jakoś nie ranią mojego zmysłu estetycznego, wprost przeciwnie ;)) TO JEST ZWYKŁA NAWALANKA, nie dorabiajmy jakiejś głębszej ideologii do krwawego mordobicia. ale za to nawalanka zrobiona z wyczuciem i klimatem. Nie lubisz takiego kina - ok. Ja lubię i się tego nie wstydzę. I mogę postawić temu serialowi 9/10, i jednocześnie stwierdzić, że "Czas apokalipsy" dostaje ode mnie 6/10. A to dlatego że na "Spartacusie" się dobrze bawiłam, a na tym drugim się wynudziłam niemiłosiernie. I mało mnie obchodzi, że to klasyk ;))

ocenił(a) serial na 8
valiana

Koleś ja nie mam nic przeciwko Twoim argumentom, raz napisałeś ,że Ci się nie podoba fanie przyjąłem to do wiadomości.No ale na litość boską jak masz tak pisać po każdym odcinku to może lepiej załóż sobie jakiegoś bloga i tam się wykazuj.

r0hnin

Prerogatyw uzylem w znaczeniu slowa "przywilej" - podtsaw to sobie, moze zlapiesz sens mojej wypowiedzi.
A co do Twoich i poprzednika argumentow - przepraszam bardzo ale to podobno nie jest "nawalanka" tylko DRAMAT historyczny. Dramat widze na kazdym kroku to fakt, ale autorzy nie to znaczenia slowa dramat mieli chyba na mysli. Co do "Czasu Apokalipsy" to sie zgadzamy, rowniez sie wynudzilem i wiele tzw. "klasykow" mi tez nie odpowiada.

"raz napisałeś ,że Ci się nie podoba fanie przyjąłem to do wiadomości."
Nie dla Ciebie moja krytyka tego serialu jak widac (Tobie to cos sie podoba), tylko dla tych ktorzy zastanawiaja sie nad obejrzeniem tego gniota i widza same opinie w stylu "10/10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!".
I sam sobie bloga zaloz, nie bede polemizowal z ludzmi probujacymi za wszelka cene wzniecac klotnie.

ocenił(a) serial na 7
PhoS

minusy:
- hektolitry krwi psują film.
- gołe cipy, kutasy, cycki mają niby przyciągnąć oko, ale też nadmiernie wyeksponowane.
- cienkie efekty komputerowe vide koloseum
plusy:
+ prosta historyjka dla lubiących seriale i śledzenie dalsze losy bohaterów.
+ film dla niewyżytków i potrzebujących zobaczenia latające mięso
i sikającą krew na ekranie czyli dla bezrobotnych lub ludzi wykonujących monotonne zajęcia-pracę.

Oczekujący czegoś na miarę "Rzym" w Spartakusie tego nie znajdą.
Inni będą widzieli 300 i inne cuda zależy co zażyje się przed seansem.

"Ale póki jestem bezrobotny prześledzę serial do końca z braku laku..."

harald807

Chyba wiecej kaski dostali na produkcje serialu. Wzieli sobie rowniez feedback od fanow glebiej do serca.
Od 6 odcinka serial sie znacznie poprawil - choreografia, scenerie, CGI coraz lepsze. Niestety nadal to zwykla bezmozga papka. Zmiana oceny na 5/10.

ocenił(a) serial na 10
PhoS

Serial pierwsza klasa.
Ten nadmiar krwi mi nie przeszkadza, uwidacznia jedynie brutalność tamtych czasów, brutalność walk...
Slow motion- uważam, że w dobrych momentach jest używane i nadaje również serialowi specyficznego klimatu, a jeśli ktoś pisze, że slow motion się nie podoba, bo przypomina zbyt 300 to niech się puknie w głowę..
Tylko w jednym filmie mają prawo użyć takiej techniki??!!
Pokazana brutalność, brak poszanowania innych ludzi, brak zastopowań i tym podobne idealnie ukazują nam czasy gladiatorów. Jeśli ktoś mówi, że za dużo krwi w serialu to nie wiem czego spodziewał się po filmie o gladiatorach... który w dodatku nazywa się "... blood and sand".

Według mnie mocne 9pkt dla serialu.

Bezmózga papka? To oglądaj dalej "lost".
Twoje argumenty nie są żadnymi argumentami.

ziomiwan

Lost to nastepna idiotyczna papka bez ladu i skladu, po pierwszym sezonie dalem sobie spokoj.
Nadmiar krwi TOBIE nie przeszkadza, fajnie dla Ciebie. Jak widac po komentarzach, wiecej ludzi usmiecha sie z politowaniem na widok komputerowej krwi ktora bryzga na lewo i prawo. Jezeli moje argumenty nie sa argumentami, to pokaz mi swoje bo w tej wypowiedzi ich nie widze. Widze natomiast preferencje.

"Pokazana brutalność, brak poszanowania innych ludzi, brak zastopowań i tym podobne idealnie ukazują nam czasy gladiatorów. Jeśli ktoś mówi, że za dużo krwi w serialu to nie wiem czego spodziewał się po filmie o gladiatorach... który w dodatku nazywa się "... blood and sand". "

A Ty co? Historyk jestes? Jezeli tak to mierny, delikatnie mowiac. RZADKO ktory gladiator ginal na arenie wiec nie mow mi o brutalnosci, bo na pewno tak to nie wygladalo, wystarczy ksiazke wziasc w reke i sie zapoznac z tematem, a nie na slepo wmawiac ludziom ze tak bylo i jest w serialu idealnie odwzorowane.

Nic o slow motion nie pisalem wiec nie wiem do czego pijesz... Czytaj ze zrozumieniem i nie mow mi co mam ogladac, bo tylko trollisz w temacie.

ocenił(a) serial na 9
PhoS

PhoS skończ z tymi swoimi naiwnymi komentarzami, bo nic one nie wnoszą do tematu. Skoro serial Ci się nie podoba to nie oglądaj.

Serial faktycznie nie jest dramatem historycznym lecz filmem akcji z elementami fantastyki. Według mnie film jest unikalny w stosunku do innych seriali. Z krwią faktycznie przesadzili, ale fabuła, muzyka, efekty specjalne, epickość tego filmu stoją na najwyższym poziomie.

Taka moja opinia.

buttongts

Widzisz, mam prawo oceniac seriale/filmy jak mi sie podoba. Widzac opinie w stylu "super" "idealne kino" "10/10!!!!" szlag mnie trafia. Ktos szukajacy czegos dobrego do obejrzenia, w tym wypadku ja bylem ofiara, ma prawo wiedziec co go czeka, a szczekanie ze ktos ma sobie dac spokoj z komentowaniem uwazam za przejaw dyskryminacji i jest co najmniej nie na miejscu.
W kazdym filmie znajdziesz cos dla siebie, tak jest i tutaj. Tematy Cesarstwa i Republiki Rzymskiej to moj konik i widzac "Spartacusa", ktory przejaskrawia (to chyba najdelikatniejsze slowo) i deformuje realny obraz tamtych czasow, mam prawo sie wypowiedziec na jego temat. Zderzenie z pilotem tego serialu, spowodowalo same negatywne odczucia. Ale zobacz sobie feedback na temat tego serialu na zagranicznych portalach. Tam fani wrecz wymusili na producentach zmiane formy serialu. Z odcinka na odcinek serial sie poglebia, jest mniej smiesznej krwi, wiecej intryg - stad moja zmiana oceny z 2/10 do 5/10. Jest ok, nic wiecej. Szkoda bo potencjal jest calkiem calkiem.

ocenił(a) serial na 10
PhoS

Eeeh chłopaczku.. jeśli ktoś "trolli" to jedynie Ty swoimi beznadziejnymi komentarzami z których wszyscy się śmieją. Chcesz tu coś sobie udowodnić? Bo nam udowadniasz niską inteligencję i chęć pokazania swoich nędznych preferencji.
Kinomaniak z Ciebie żaden drogie dziecko.

Rzadko który gladiator ginął na arenie? I pewnie ogólnie nikt nie ginął na arenie co? Hehe ;) książki historyczne są Ci obce z tego co widać, a to co wiesz to tylko to co Pani od historii opowiedziała, a Pani od historii ma taką wiedzę, że pożal się Boże.

KOLEJNY RAZ PYTAM- czego się spodziewałeś po tytule "Spartacus- Blood and Sand" skoro nie krwi?? Romansidła? To nie tu. Strzelania? Nie te czasy. Wyścigów samochodowych? Jeszcze kupa czasu do wynalezienia. Nie wiesz o czym piszesz chłopcze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
PhoS

Ukazałeś swoją prostotę i głupotę właśnie.
Wracaj do przedszkola.

ziomiwan

Nazywanie kogos chlopaczkiem i dzieckiem to twoim zdaniem jest wypowiedz na miejscu. Kto tu powinien wracac do szkoly/przedszkola.
Spadaj blaznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones