PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029213}
7,2 4 346
ocen
7,2 10 1 4346
7,2 6
ocen krytyków
Special Ops: Lioness
powrót do forum serialu Special Ops: Lioness

No co tu mamy. Mamy Panią Rambo 1 i Panią Rambo 2. Obie niestety trochę słabo "umocowane" we współczesnej poprawności politycznej i tu jestem mocno zawiedziony, albowiem żadna z nich nie jest lesbijką (być może coś się jeszcze wydarzy ale mnie siły do oglądania opuściły już pod koniec czwartego odcinka). Mamy także groźny odział szturmowy składający się z jakiś matołków, zajmujący się w wolnych chwilach głównie wygadywaniem infantylnych tekstów na poziomie przedszkola, nic nie wnoszących do fabuły. No i mamy hit. Panią Kidman, która swoją twarz doprowadziła już do tego, że mogłaby grać bez charakteryzacji tego żołnierza co to go gaz musztardowy poparzył w bitwie pod Ypres. I z odcinka na odcinek co raz słabiej, tempo i napięcie maleje, watki poboczne narastają (założę się, że do końca wyjaśnione nie będą). I nagle pod koniec czwartego odcinka doznałem olśnienia. Po co ja to oglądam? Tyle jest przyjemniejszych zajęć od oglądania tego serialu. Na przykład oglądanie innego serialu! No tak. Ale którego? Ja nie wiem o co chodzi tym scenarzystom co tak strajkują. Niech już najlepiej nie piszą żadnych scenariuszy. Już nie tylko "sztuczna inteligencja" potrafi napisać lepszy scenariusz ale nawet "sztuczna bezinteligencja".

ocenił(a) serial na 7
HansStedtke

Zgadzam się, że pani Kidman sobie krzywdę zrobiła. Oddział matołków jest od strzelania i grania w gry, od fabuły jest główny wątek. Z odcinka na odcinek coraz lepiej, tempo i napięcie rosną, wątki poboczne sobie kwitną.

ocenił(a) serial na 4
q2_

"....tempo i napięcie rosną". Jak może rosnąć coś czego nie ma?

ocenił(a) serial na 7
HansStedtke

Tak samo jak wyimaginowany problem, z którego robi się g-o burza na filmwebie.

ocenił(a) serial na 9
q2_

i dwoch matolkow polizalo sobie fitki i moga isc w zapomnienie internetu...

ocenił(a) serial na 7
sobanek

ty się za to unieśmiertelniłeś swoim wpisem

ocenił(a) serial na 9
HansStedtke

swietnie dobrany nick, Stedtke byl chyba jednym z najwiekszych idotow w SWNZ brawo

ocenił(a) serial na 4
sobanek

Dzięki. Też mi się podoba.

HansStedtke

Jak nie wiesz o co chodzi scenarzystom którzy strajkują, to gdzie ty edukacje zdobywałeś? w Korei północnej? Czy jakimś innym komunistycznym raju?
Serial przeciętny, Dwie główne panie się starają. Saldanie wychodzi to ciut lepiej, ale i tak jest tylko poprawnie. Kidman to android, jej twarz nie jest już w stanie niczego wyrazić. Jedyna interesująca postać to mąż głównej bohaterki

ocenił(a) serial na 4
lornemalwo

Miło mi poznać "światowca" wyedukowanego w Cambridge.

ocenił(a) serial na 4
HansStedtke

Obejrzałem dwa odcinki dostępne teraz na Amazon Prime i muszę powiedzieć, że najlepiej to nie wygląda. To takie lekkie science-fiction w świecie równoległym, gdzie obowiązują trochę inne prawa, w tym inne prawa fizyki.

No ale to jest Taylor Sheridan i jego bujna wyobraźnia. Wcześniej robił inne serial science-fiction np. 1883 - akcja toczy się na mocno alternatywnym Dzikim Zachodzie, niemającym nic wspólnego z tym, który istniał w naszej rzeczywistości.

Taylor Sheridan może zdawać sobie sprawę z tego, że tworzy historyjki niezwykle luźno powiązane z naszą rzeczywistością, ale czy wszyscy widzowie jego seriali też mają tego świadomość?

U Sheridana dostrzegalna jest także wtórność oraz czerpanie z motywów innych filmów rozrywkowych klasy B. Ten serial przypomina fabularnie Nikitę Luca Bessona. Drobna dziewczyna z marginesu dostaje szansę od rządu na wydostanie się z patologii (z więzienia). Za rządowe pieniądze jest szkolona na zabójczynię. Po dwóch latach szkolenia od podstaw osiąga poziom, który przebija umiejętności złotych medalistów olimpijskich i mistrzostw świata w teakwondo, karate, judo, jujitsu, zapasach w stylu wolnym, kickboxingu, boksie, muay thai, sambo i sumo razem wziętych. W tym serialu jest dość podobnie.

Taylor Sheridan dodatkowo lubi wplatać w to wątki miłosne, romantyczne i przygodowo-obyczajowe, jak w serialu 1923, gdzie mamy wątek pt "Indiana Jones dla ubogich".
Cóż, takie czasy nastały.

per333

Miło czytać takie wpisy. Zobacz, jak cholernie dużo tego wszystkiego powstaje i jak cholernie duża z tego część to zwykle g...

per333

Uuuu, krytyk na pokładzie. czego Ty oczekujesz po rozrywkowej produkcji? Wybierz się na niszowy festiwal, o którym wie 10 osób, może tam coś Cie zadowoli. Recruit na 6 o kurde, toż to gniot nad gnioty, a Lioness oceniasz na 4. Ty masz cos nie ten chyba.

ocenił(a) serial na 4
zeicc

Rozrywkową produkcją był np. Ojciec Chrzestny. Albo Lot na Kukułczym Gniazdem. Albo Czas Apokalipsy. Albo choćby Pluton czy też pierwsze trzy Terminatory albo chociaż Alien, tudzież Aliens. Prawda, że inny poziom, pod każdym możliwym względem? Da się? Dorośli ludzie umieją ważyć proporcje i stopniować skalę ocen? Prawda, że można?
A ten wtórny fabularnie serialik, oparty na dziecięcej wyobraźni Sheridana, to nie jest rzecz zła, to po prostu produkcja klasy B z gatunku "ujdzie", dokładnie tak jak to opisuje nomenklatura Filmwebu.

ocenił(a) serial na 4
zeicc

Twoich ocen oceniać nie będę ;), są to oceny dla mnie dość specyficzne, ale Twoje, do których masz prawo. Co do serialu The Recruit, to choć także zabawowo i rozrywkowo podchodzi do tematyki pracy służb specjalnych, to jednak jest fabułą o wiele bardziej interesującą i wciągającą, z dobrze narysowanymi postaciami i bardzo dobrze poprowadzonymi aktorami (w serialu Sheridana cała masa postaci jest dziwnie sztuczna, napuszona, patetyczna, przez to śmieszno-straszna). Realizacyjnie The Recruit to serial stworzony na poziomie przyzwoitym. Oczywiście to nadal nie jest wybitna rzecz, więc ocena 6/10 to tutaj oddaje. Widzę, że Ty lubisz dawać bardzo wysokie oceny bardzo słabym filmom, ale ok, to Twój gust, Twoja wrażliwość, nic mi do tego...

ocenił(a) serial na 4
per333

Zgadzam się z każdym słowem. Dziwią mnie tak wysokie oceny tego serialu (aż 7.2 - jak?!)

ocenił(a) serial na 9
HansStedtke

Panie Hans, to może skoro Pan tak ochoczo krytykuje i o zgrozo wyczekuje tych lesbijskich watkow w serialu, to niech Pana malusienki siusiak napisze cos sam?! Jakis dobry scenariusz. BTW bardzo ciekawe jak wyglada Pana twarz. 

ocenił(a) serial na 4
ewalatek

Moja twarz wygląda bardzo ładnie. Siusiak też ładny pomimo, że malusieńki.

ocenił(a) serial na 6
ewalatek

Najgłupszy argument w historii argumentów.

ocenił(a) serial na 7
HansStedtke

Facjata Kidman wygląda jak naciągnięta guma na moim wacku. A co do serialu nie jest taki zły.

HansStedtke

Zdradzę, że jednak jedna z nich okazała się lesbijką :)

ocenił(a) serial na 4
Kama7

Dzięki wielkie. Kamień spadł mi z serca.

HansStedtke

Wystarczy obejrzeć aby stwierdzić że serial broni się sam. Świadczą też nie tylko opinie krytyków ale przede wszystkim widzów. Twoje wpisy są kompletnie bez znaczenia ale też potwierdzają że to nie scenarzysta a ty jesteś takim małym Kaziem Filmwebu. Tak trzymaj.

ocenił(a) serial na 4
RobertWhite

Bardzo cieszę się, że za to Twoje wpisy mają znaczenie i to nawet dla całej ludzkości. Też tak trzymaj bo bez Ciebie ludzkość zginie

HansStedtke

Brawo Kaziu :) jesteś jeszcze mały ale jak będziesz Kazimierzem to może ogarniesz :) tak trzymaj

ocenił(a) serial na 2
HansStedtke

Dokładnie. Jakbym czytał swoją opinię. Taki marketing a tu produkcja z Puls2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones